آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: دی وی دی رام لپتاپم بعد از 10 دقیقه خواندن از دیسک از کار می افته !!!!

alibas.20

کاربر
2012-04-14
5
1
سلام دوستان
من یه مشکل اساسی دارم با دی وی دی رام لپ تاپم :frown:
من لپتاپم رو تازه 1 هفته هست خریدم (asus 53sn) هنگام نصب برنامه یا بازی هایی که حجمشون بالاست و چند تا دی وی دی میشن . پس از 10-15 دقیقه کلا دی وی دی رام از حرکت وای میسته !! بعضی وقت ها هنگام کپی کردن هم همین مشکل رو دارم .روی 10 دی وی دی هم امتحان کردم که 7 تا رو نتونسته بخونه (آی سوختن داره :71000000::violent-smiley-093:) نمایندگی هم که اصلا حوصله نداره یه برنامه حجیم نصب کنه ببینه یه دی وی دی میزاره تو و یه یاهو مسنجر نصب می کنه و می گه دی وی دی هات مشکل داره !!! درایور هام همه نصب و آپدیت هست تو رو خدا کمک

alibas.20

کاربر
2012-04-14
5
1
البته این مشکل بعضی وقت ها تصادفی هست یعنی دی وی دی 1 یه برنامه رو کامل می خونه رو دی وی دی 2 گیر میکنه دفعات بعد ممکنه همون دی وی دی 1 رو نتونه بخونه. رایت دی وی دی مشکلی نداره فقط خوندن مشکل داره. منظورم از "از حرکت وای میسته" اینه که دی وی دی رام پس از چند دقیقه دیگه دی وی دی رو نمی خونه و چراغش خاموش میشه و دیگه تلاشی نمی کنه تا بخونه

h.r.yari

کاربر
2011-08-13
14
59
Tehran
دوست عزیز اگه از دی وی دی slim استفاده می کنی این اتفاق می افته باید firmware دی وی دی آپدیت کنی

alibas.20

کاربر
2012-04-14
5
1
دوست عزیز اگه از دی وی دی slim استفاده می کنی این اتفاق می افته باید firmware دی وی دی آپدیت کنی
yari عزیز من دقیقا نمی دونم اسلیم هست یا نه. دی وی دی رایترم هیتاچی هست hl-dt-st g3456 شما فکر می کنید اسلیم هست ؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
نه دیگه خوب مارک شما هیتاچی هست یعنی اسلیم نیست. ایسوس متاسفانه خرابی زیاد داره من خودم ایسوس دارم که بلو ری داره بعد از یک مدت نه سی دی می خوند نه دی وی دی فرستادم گارنتی درست کردن شما احتمالا درایورتون مشکل داره. گارنتی ویستا هست یا سازگار؟؟
ببرید تو خود گارنتی براشون چندین مدل دی وی دی بگذارید و جریان و کامل شرح بدید مخصوصا سازگار اگر باشه مطمئن باشید براتون درستش میکنه

alibas.20

کاربر
2012-04-14
5
1
نه دیگه خوب مارک شما هیتاچی هست یعنی اسلیم نیست. ایسوس متاسفانه خرابی زیاد داره من خودم ایسوس دارم که بلو ری داره بعد از یک مدت نه سی دی می خوند نه دی وی دی فرستادم گارنتی درست کردن شما احتمالا درایورتون مشکل داره. گارنتی ویستا هست یا سازگار؟؟
ببرید تو خود گارنتی براشون چندین مدل دی وی دی بگذارید و جریان و کامل شرح بدید مخصوصا سازگار اگر باشه مطمئن باشید براتون درستش میکنه
nekooee عزیز گارانتی من معیار هست تا الان 4 بار بردم و دی وی دی های زیادی بردم که نصب نمی شه و نمی خونه متاسفانه مشکل من اینه که دی وی دی رامم بعضی از دی وی دی ها رو به ندرت می خونه تا میرم گارانتی چند تا دی وی دی میزارن یکیش که کار می کنه میگن سالمه الان از 10 تا دی وی دی 2 تاش رو می خونه !! با پرویی و اربده کشی و..... هم نتونستم کاری کنم فک کنم به قول شما دی وی دی رامم خرابه و باید دست به یب شم در هر حال ممنوون

meysampc

کاربر
2011-05-15
5
10
كرج
با سلام.دوستان حرفه اي لطفا كمك كنند.دي وي رايتر پايونير دارم كه آي سي اصلي روي برد داغ مي كنه خيلي زياد .حتي خمير چسبيده روي درب دي وي رام هم خنكش نمي كنه.و باعث ميشه موتور چرخاننده سي دي از حركت بايسته.فكر مي كنم از مقاومت هاي اطراف آي سي اصلي باشه.لطفا كمك كنيد.گارانتي اون هم 1هفتس تموم شده

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست عزیز شما در وحله اول مقاومت ، دیود و ترانزیستورهای اطراف را چک کنید اگر مشکل نداشتند احتمال دارد IC خراب باشد و باید تعویض گردد
موفق باشید

meysampc

کاربر
2011-05-15
5
10
كرج
با سلام.دوستان حرفه اي لطفا كمك كنند.دي وي رايتر پايونير دارم كه آي سي اصلي روي برد داغ مي كنه خيلي زياد .حتي خمير چسبيده روي درب دي وي رام هم خنكش نمي كنه.و باعث ميشه موتور چرخاننده سي دي از حركت بايسته.فكر مي كنم از مقاومت هاي اطراف آي سي اصلي باشه.لطفا كمك كنيد.گارانتي اون هم 1هفتس تموم شده

با درود خدمت شما
دوست عزیز شما در وحله اول مقاومت ، دیود و ترانزیستورهای اطراف را چک کنید اگر مشکل نداشتند احتمال دارد IC خراب باشد و باید تعویض گردد
موفق باشید

ميشه خواهش كنم چند نكته كاربردي در مورد مقاومت و خازن برد دي وي رايتر بگين؟ بايد روشن تست كنم يا خاموش ؟ عموما ولتاژ خروجي اين خازنها چند ولته ؟

بالا