آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل سخت افزاری

kurosh90

کاربر
2012-04-12
3
3
سلام
مدل لپ تاپم اینه : Model : A42J Version : K42JP ASUS
لپ تاپم بعد از 6 ماه که کار کرد، یه مدت که می خواستم روشنش کنم روشن نمی شد یعنی وقتی دکمه پاورشو میزدم فقط فنش بعد از 30 ثانیه شروع می کرد به کار کردن اما سیستم بالا نمیومد. یعنی ال سی دی و چراغ هارد خاموش بود. بعضی وقتا این حالتی می شد و بعضی وقتا هم سیستم روشن می شد و بالا میومد! این روند ادامه پیدا کرد و لپ تاپم همون حالتی که گفتم موند و دیگه بالا نیومد.
تا اینکه دادم گارانتی و مادربردشو عوض کردن. به مدت 2 هفته لپ تاپم درست بود اما الان بازم همون طوری شده :frown:
آیا کسی همچین مشکلی داشته ؟
لطفا کمکم کنید
ممنون

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
سلام خدمت دوستانه محترم من یک لب تاب دل دارم که وقتی برای اولین بارروشن میکنی خوب روشن میشه اما وقتی خاموش میکنی دوباره بعد از  5 دقیقه بعد میخوای روشن کنی روشن میشه اما تا میاد تو ویندوز خاموش میشه باید  انقدر روشن خاموش میکنیم تا روشن بمونه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
مدل لپ تاپ شما چیست
بهتر است قبل از هر کاری یک ویندوز روش نصب کنید اگر حل شد چه بهتر . ولی اگر حل نشد اعلام کن تا ببینیم چکار میشه کرد
با سپاس

• Like

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
با سلام مدل لب تاب من دلinspiron 5010هستش اشکال از ویندوز نیست چون توی محیط بوت هم خاموش میشه  دی وی دی رایتر و هاردم جدا کردم بازم خاموش میکنه    با باتری و برق هم خاموش میشه 

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
احتمالا هت سینک روی cpu شل شده یا شاید فن cpu خوب کار نکنه . دوست عزیز این اشکال رایج است شما با دقت تمام لپ تاپ را باز کن و فن را تست و تمیز کاری کن و پیچ های روی مین و هت سینک را سفت کن
راستی اگر تا الان لپ تاپ باز نکردی بهتره بدی کسی که این کاره باشه چون یک کوچولو قلق داره
با سپاس

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
با سلام خدمت مهندس من دروه تعمیرات رفتم ولی خوب اموزش ندادن کارگاه دارم الان کارای که گفتین انجام میدم با تشکر

• Like

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
سلام میگم میشه دوستان آگه آموزش تصویری کامل و جدید تعمبرات لپ تاپ دارن بزارن البته به صورت حرفه ای باشه چون من خودم یه سری آموزش دارم که فقط بازو بسته کردن و تعویض مادربردو فقط گفته با تعویض جک اینا که خیلی ساده هستن اگه کسی کامل تر داشت بزاره ممنون میشم ازش

• Like

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
سلام خدمت دوست عزیزمهندس مهدی اون لب تاب درست شد دستت درد نکنه هد سینگ کج شده بود .
اقای مهندس یه لب تاب دیگه هستش مدل asus k40ie وقتی سیستم رو روشن میکنی هنگ میکنه هارد رو در اوردم بازم هنگ میکنه تو محیط بوت یکی از رم هاهم خراب بود دراوردم بازم هنگ میکنه منبع تغذیه هم درست کار میکنه فن رو تمیز کردم خمیر زدم محکم بستم بازم جواب نداد

• Like

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت دوست عزیز
این مدل وقتی رم خراب میکنه معمولا به هر دو رم آسیب میزنه . شما بایک رم دیگر که روی این لپ تاپ نبوده تست کنید بعد نتیجه را اعلام کنید
البته تخصص اصلی بنده کامپیوترهای pc و مین است
دوستان تعمیر کار لپ تاپ اگر نظری دارند اعلام کنند
با سپاس

• Like

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
البته الان دیگه توی محیط بوت مشکلی نداره ولی بازم وقتی دوبار خاموش روشن میکنی بوق رم میزنه دوباره جابجا که میکنم درست میشه هر دو رم به صورت راندوم میان حالا یه رم دیگه میزنم ببینم چی میشه با تشکر

• Like
بالا