آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل سخت افزاری

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود خدمت شما
دوست عزیز اگر جای رم گشاد شده راهش تعویض سوکت است
ولی اصلا این کار را انجام نده احتمالش کمه مشکل از این باشه . مگر اینکه خیلی لقی بزنه .
البته شما اون قسمت هتسینک که پیچ روش بریده شده را چک کن ببین میتونی کار کنی چون اونجا خیلی مشکوکه . کمپانی یک چیزی میدونست که 3 تا پیچ گذاشت شاید زمانی که لپ تاپ را میبندی به اون قسمت فشار بیاره و فاصله بندازه
راستی زمانی که میخواهی تست را انجام دهی باطری را خارج کن و با یک شارژر دیگه تست کن . یک بار همچین بلایی سرم اومد چون ولتاژ شارژر تغییر کرده بود دستگاه هنگ میکرد
دوستان تعمیر کار لپ تاپ لطفا نظر خود را اعلام کنند
بدرود

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
با سلام خدمت مهندس
مهندس جان این لبتاب که گفتم خدمتت هد سینگ 4 پیچ هستش بعدش من اون رو باز کرده امتحان کردم بازم هنگ میکنه بسته هم همین طور بدونه هارد هم هنگ الن جدیدن بالاهم نمیاد رم که جابه جا میکنم بالا میاد در جا هنگ میکنه به نظرت مهندس جریان کشی ولتاژ نداره که هنگ میکنه چون رم ها داغ میشن اما نه زیاد
:busted_red:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
دوست عزیز شما یک بار ولتاژ گیری کن اگر جایی مشکل ولتاژ داشته باشه معلوم میشه
ولی اینجور که شما میفرمایید با جا به جایی رم بالا میاد احتمالش میره سوکت رم مشکل داشته باشه ولی تعویضش یک کمی داستان داره یعنی با هیتر و غیره نمیشه تعویض کرد نیاز به دستگاهی داره که با اشعه کارمیکنه تو مایه های bga
بدرود

behnam39

کاربر
2012-04-23
66
179
شيراز
با سلام دوست عزيز
اگر مشكلتون حل شد بگين برا ما هم تجربه بشه
ولي اگر نه يونيت تغذيه رم تا NB رو تو اين مسير يه ولتاژ گيري كن و max رم و فت و خزن و قطعات SMD رو يك چكي كن ممكنه اشكال از يونيت تغذيه رم باشه اگر اين قسمت مشكلي نداشته باشه
بيبن VTT و Vrun نورس نوسان نداره اگر ببين اين ولتاژ رو كه نداشته باشي مشكل بر مي گرده به North و تغذيه اون
north عم با resold درست نميشه بايد تعويض بشه
VTT : 1/2 Vram
Vrun North : 1/05

بالا