آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل صفحه ابی

ebi_mir

کاربر
2012-02-13
3
3
با سلام
یه سیستمی دارم با مین ایسوس سری m حالا دقیقا مدلش یادم نیست وهارد 160 ساتا که در محیط ویندوز یهویی درحین کار صفحه ابی اومد و ریست شد وقتی هاردشو تست کردم متوجه شدم بد سکتور داره اما با نرم افزار مشکلش حل شد سپس روش از نوع ویندوز نصب کردم اما وقتی ویندوز بالا میاد به محض اینکه لوگوی ویندوز میاد صفحه ابی میاد و سیستم ریست میشه .رمشو عوض کردم پاورشو عوض کردم گرافیکشم که نو بود تازه واسش خریده بودم بازم جواب نداد حتی رم و گرافیک و هارد خودشو روی یک سیستم دیگه انداختم و یه هفته ای باهاش کار کردم اما مشکلی نداشت.بایوس رو اپدیت کردم بازم نشد فقط وقتی که از هارد ای دی ای استفاده کردم و روش ویندوز نصب کردم و حتی چندین بار هم خاموش روشن کردم ری استارت کردم این مشکل دیگه وجود نداشت حالا نظر شما بزرگوارا در این مورد چیه؟ممنون میشم زودتر جواب بدهید.متشکرم

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
salam
doste aziz man namidonam marke hardet chiye vali age maxtor hast ye backup begir az etelaatet
hardeto llf kon 100% moshkelet hal mishe bad ye chizi ghabl az in kar ro systemet boro to setup bebin ditect mikone ya na hajmesho dorost mizane ya naa
chon man az in morede dashtamaa
ke winet nesfe miyad balaaaaa
montazare javabetam age nashod behem bego

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yp1248

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,939
اصفهان
salam
doste aziz man namidonam marke hardet chiye vali age maxtor hast ye backup begir az etelaatet
hardeto llf kon 100% moshkelet hal mishe bad ye chizi ghabl az in kar ro systemet boro to setup bebin ditect mikone ya na hajmesho dorost mizane ya naa
chon man az in morede dashtamaa
ke winet nesfe miyad balaaaaa
montazare javabetam age nashod behem bego

سلام دوست عزیز ،
لطف کنید به فارسی تایپ کنید.
موفق باشی

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام دوست عزیز
طبق گفته دوستمون فارسی تایپ کنید

من قبلا با این مشکل بر خورد کردم شما دیگه تو اون درایوی که ویندوز نصب میکردی نصب نکن بعضی مواقع ظاهرا بد سکتور هارد برطرف می شود . ویندوز که نصب میشه قسمتی از اطلاعاتش جایی که بد سکتور شده میشینه بعد پاک میشه و
ویندوز بالا نمیاد .تو یه درایو دیگه نصب کنید. موفق باشید

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,939
اصفهان
با سلام
یه سیستمی دارم با مین ایسوس سری m حالا دقیقا مدلش یادم نیست وهارد 160 ساتا که در محیط ویندوز یهویی درحین کار صفحه ابی اومد و ریست شد وقتی هاردشو تست کردم متوجه شدم بد سکتور داره اما با نرم افزار مشکلش حل شد سپس روش از نوع ویندوز نصب کردم اما وقتی ویندوز بالا میاد به محض اینکه لوگوی ویندوز میاد صفحه ابی میاد و سیستم ریست میشه .رمشو عوض کردم پاورشو عوض کردم گرافیکشم که نو بود تازه واسش خریده بودم بازم جواب نداد حتی رم و گرافیک و هارد خودشو روی یک سیستم دیگه انداختم و یه هفته ای باهاش کار کردم اما مشکلی نداشت.بایوس رو اپدیت کردم بازم نشد فقط وقتی که از هارد ای دی ای استفاده کردم و روش ویندوز نصب کردم و حتی چندین بار هم خاموش روشن کردم ری استارت کردم این مشکل دیگه وجود نداشت حالا نظر شما بزرگوارا در این مورد چیه؟ممنون میشم زودتر جواب بدهید.متشکرم

دوست عزیز مشکل صفحه آبی یا صفحه مرگ اغلب اوقات مربوط به RAM و یا HDD هست و در برخی موارد هم مشکل به مادربورد مربوط میشه .البته من موردی داشتم که طرف تو ویندوز و فقط در مواقعی که وارد اینترنت میشد و 7-8-10تا صفحه باز میکرد با صفحه آبی مواجه میشد !
که بعد از کلی پیگیری متوجه شدم مشکل از مرورگر Opera هست که وقتی بیش از 7-8 صفحه باز میکنه صفحه آبی میاد و ویندوز ریست میکنه.جالب اینکه این مشکل حتی در نسخه های دیگه Opera هم حل نشد و با حذف اون و استفاده از مرورگر دیگه مشکل حل شد!
حالا تو این مورد و با توجه به توضیحاتی که دادی و حتی با هارد IDE هم تست کردی و مشکلی نبوده من احتمال میدم یه چیزی مثل نشتی خازن یا قطعی مقاومت تو مدار

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,939
اصفهان
در ضمن یادم رفت بگم هارد ساتا رو یه بار Low Level Format کن.

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,939
اصفهان
با سلام

دوست من چیکار کردی؟ نتیجه چی شد؟

بالا