آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عیب یابی مادربرد

ebi_mir

کاربر
2012-02-13
3
3
با سلام خدمت اساتید بزرگوار
راستش نمیدونم سوالمو جای مناسبی مطرح میکنم یا نه اگه که اره که هیچ اگر که نه به بزرگی خودتون ببخشید.
من یه مادربرد ایسوس m4n68t_ m که تازه از کارتونش دراوردم به محض اینکه پاور رو زدم بهش روشن کردم بوی سوختگی داد و خاموش شد و حالا به محض اینکه کانکتور برق رو بهش میزنم فن سی پی یو به طور خودکار شروع میکنه چرخیدن ولی چیزی بالا نمیاد.یکم که رو مین دقت کردم دیدم قسمت پایین سمت چپ مین یه ترانزیستور کوچک بود که یه مقدار از لبش پریده بود که شماره اونمeh11a/002f64 تو این مایه ها بود بعدش جلوتر از اونم یه ای سی وجود داشت که فکر میکنم به صدا مربوط میشد که به شدت داغ میکرد.حالا مادربردم نو هست.خواهش میکنم اساتید فن مرحمت بفرمایند.سپاسگذارم

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود خدمت دوست عزیزم
شما توجه داشته باشید که مین شما نو است و بهتره از گارانتیش استفاده کنید چون که نو است احتمال اینکه برای شما تعویض کنند زیاده . ولی به شرطی که تا الان دستکاری نکرده باشی یعنی دستکاری شما مشهود نباشد .
ولی اگر میخواهید خودتان درستش کنید یک عکس از قسمت ترانزیستور و آی سی بزارید تا بهتر بشه راهنمایی کرد .
باز هم میگم چون نو است بهتره تعویض بشه
با سپاس

آخرین ویرایش:

repair_pclt

کاربر
2012-01-12
4
6
دوست عزیز سعی کنید به شرکت گارانتی قطعه خود مراجعه کنید.به همه تازه کارا پیشنهاد میکنم تا وقتی که گارانتی دارید خوب از سیستم خود استفاده ببرید.

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
با سلام اگر امکان داره یک عکس بذار تا لااقل ببینیم خرابیش از کجاست تا اگه مشمول گارانتی نشد کمکت کنیم با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Padashi
بالا