آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: هارد 2 ترا بایت وسترن که فقط 1 ترا بایت اون شناسایی میشه

M.K

کاربر
2008-06-18
4
9
سلام دوستان
من یه هارد وستن 2 ترا دارم که امروز وصلش کردم به یک سیستم معیوب بعد که از سیستم جداش کردم انداختم روی سیستم خودم
ولی فقط 1 ترا از حجم هارد ور نشون میداد و ویندوز میگفت که هارد باید فرمت بشه و اجازه نمیداد که وارد پارتیشن بشم
کوییک فرومت کردم و وقتی توی نرم افزارهای پارتیشن بندی هم نگاه می کنی کل هارد 1 ترا شناسایی میشه
حدود 1 ترا بایت هم اطلاعات داشت که با نرم افزار های ریکاوری هم نتونستم برش گردونم
حالا چطور می تونم هم اطلاعات رو برگردونم و هم حجم هارد رو دوباره به حالت اولش برگرده

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
سلام دوستان
من یه هارد وستن 2 ترا دارم که امروز وصلش کردم به یک سیستم معیوب بعد که از سیستم جداش کردم انداختم روی سیستم خودم
ولی فقط 1 ترا از حجم هارد ور نشون میداد و ویندوز میگفت که هارد باید فرمت بشه و اجازه نمیداد که وارد پارتیشن بشم
کوییک فرومت کردم و وقتی توی نرم افزارهای پارتیشن بندی هم نگاه می کنی کل هارد 1 ترا شناسایی میشه
حدود 1 ترا بایت هم اطلاعات داشت که با نرم افزار های ریکاوری هم نتونستم برش گردونم
حالا چطور می تونم هم اطلاعات رو برگردونم و هم حجم هارد رو دوباره به حالت اولش برگرده

سلام

یه نرم افزار بوتیبل بنام اکرونیس تو محیط داس بوت واجرا میشد قابلیت های فراوانی داره می تونی با اون امتحان کنی ساپورت xp برای پارتیش بندی هارد فکر کنم پایین باشه . تشکر

M.K

کاربر
2008-06-18
4
9
سلام

یه نرم افزار بوتیبل بنام اکرونیس تو محیط داس بوت واجرا میشد قابلیت های فراوانی داره می تونی با اون امتحان کنی ساپورت xp برای پارتیش بندی هارد فکر کنم پایین باشه . تشکر

دوست عزیز از از راهنماییتون ممنونم
اما من با خیلی از نرم افزار های پارتیشن بندی تهت ویندوز و داس تست کردم
کلا همه وقتی هارد رو شناسایی میکنن حجم هارد رو یک ترا بایت نشون میدن همین نرم افزار اکرونیک هم تست کردم نشد
حتی توی ستاپ مدادر بورد حجم هارد رو 1000 گیگ میزنه
خوش بختانه تونستم 100 گیگ از اطلاعات رو ریکاوری کنم اما بقیه اطلاعات فکر می کنم توی اونی قسمتی هست که نشون نمیدده

pc_repaire

کاربر
2012-04-23
4
17
سلام دوست عزیز
اگه میبینی که نمیشه اطلاعاتو برگردوند پس یه ال ال فرمت بزن هاردتو چون مجبوری دیگه مگر این که بدی سیلندر هاردتو برات با دستگاه خاص ریکاوری کنن که خیلی هم گرون در میاد خالا میل خودته ما رو هم خبر کن روز خوش تشکر یادت نره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: M.K

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
از دوستان و اساتید لطفا علت اینکه ظرفیت هارد پایین میاد رو توضیح بدهند من هم چند هارد 80 دارم که ظرفیتشونو 32 گیگ نشون میده و انگار هارد ذاتا همین ظرفیتو دارد توی ستاپ و همه نرم افزارهای تعمیر و چک هارد نیز ظرفیت 32 رو نشون میدن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hossein_g

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
از دوستان و اساتید لطفا علت اینکه ظرفیت هارد پایین میاد رو توضیح بدهند من هم چند هارد 80 دارم که ظرفیتشونو 32 گیگ نشون میده و انگار هارد ذاتا همین ظرفیتو دارد توی ستاپ و همه نرم افزارهای تعمیر و چک هارد نیز ظرفیت 32 رو نشون میدن

معمولا مشکل کم نشون دادن ظرفیت با آپدیت فریمور حل میشه.مخصوصا سیگیت و مکستور.
موفق باشی.

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
آیا آپدیت فریموربا pc3000 صورت می گیرد؟
یا با نرم افزار یا روشی که pc3000 نیاز نباشه نیز می توان اینکارو انجام داد؟
آیا pc3000 در تعمیرات ضروریه میشه یه کم در موردش توضیح بدهید؟ من فکر میکردم فقط بدرد ریکاوری میخورد
آیا مدلهای متفاوتی دارد و قیمت مناسبش چنده و از کجا میتوان تهیه کرد؟

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
در هارد 500 سیگت که ظاهر برد کاملا سالمه ولی موقع وصل کردن به کامپیوتر که اصلا شناسایی نمیشود و موتورش اصلا نمیچرخد آیا با همون آپدیت فریمور مشکلش حل میشه؟
من چند تا هارد 500 که این مشکلو دارن هنوز گارانتی دارن میخواستم به مرکز گارانتیشون بفرستم آیا این هاردها با pc3000 مشکلشون حل میشه؟

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
در هارد 500 سیگت که ظاهر برد کاملا سالمه ولی موقع وصل کردن به کامپیوتر که اصلا شناسایی نمیشود و موتورش اصلا نمیچرخد آیا با همون آپدیت فریمور مشکلش حل میشه؟
من چند تا هارد 500 که این مشکلو دارن هنوز گارانتی دارن میخواستم به مرکز گارانتیشون بفرستم آیا این هاردها با pc3000 مشکلشون حل میشه؟

سلام دوست عزیز ،
دستگاه PC3000همونطور که گفتید برای ریکاوری اطلاعات هست و لی در برطرف کردن بدسکتورهای نرم افزاری و آپدیت کردن فریمور هم استفاده میشه.
مشکل فریمور بیشتر در مورد هاردهای مکستور و سیگیت اونم با ظرفیت 500 و 1ترا دیده شده هرچند که میتونه در هاردهای دیگه هم اتفاق بیفته.تو این مشکل هارد روشن میشه اما دیتکت نمیشه یا ظرفیت واقعی اون نشون داده نمیشه.برای اطلاعات کاملتر این مقاله رو مطالعه کن:

http://www.4shared.com/file/wB-yz9Wq/Solve_Hard_Detect.html

موفق باشید.

بالا