آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

msi 7030 VE: 20c با روشن کردن پاور مین هم مستقم روشن میشه

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
سلام،مین msi 7030 VER:20C مستقیم وخود به خود روشن میشه ،وچون دو پین کلوری موس را ندیدم باطری رو برای25 سانیه برعکس کردم ،وقتی روشن میشه روی دیباگر چهارعددی من میدهc1 c0 وled ولتاژهاتمام روشن+clk وهمان جا میمونه.ضمنن CPU AMD هست .سپاس

آخرین ویرایش:

reza01j

کاربر
2010-12-25
192
2,379
maragheh
C0و C1 مربوط به رم هستش ولتاژهای رم رو چک کنید
ببینید کدوم ولتاژ رو ندارید
از CPU ،NB و CLOCK و قطعات SMD دور بر رم و... میتونه باشه

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,939
اصفهان
سلام،مین msi 7030 VER:20C مستقیم وخود به خود روشن میشه ،وچون دو پین کلوری موس را ندیدم باطری رو برای25 سانیه برعکس کردم ،وقتی روشن میشه روی دیباگر چهارعددی من میدهc1 c0 وled ولتاژهاتمام روشن+clk وهمان جا میمونه.ضمنن CPU AMD هست .سپاس

در مواردی که مادربورد خودبخود روشن میشه و البته بوت میشه این مشکل ممکنه بدلیل قطع برق ناگهانی از سیستم بوجود اومده باشه که بایوس سیستم نتونسته وضعیت نرمال سیستم رو تو خودش نگه داره. در این موارد اگه با اتصال پینهای +PWR - از روی برد مادربورد رو خاموش کنیم مشکل برطرف میشود. اما در مواردی که سیستم خودبخود روشن میشه ولی بوت نمیشود ابتدا باید مدار سوییچ برد چک شود همینطور احتمال ایراد از NB و یا I/O نیز وجود دارد.

کد C1 دیباگر مربوط به فاز رم میشه که فاز رم شامل : خود رم ، اسلات رم و مدار تغذیه رم میباشد.
شما ابتدا اسلت رم و سوکت سی پی یو رو با اسپری خشک بشورید بعد طبق فرمایش آقا مهدی با یه سی پی یو دیگه تست کنید ( بعد از تعویض سی پی یو و قبل از روشن کردن CLear CMOS فراموش نشه )
آی سی Clock رو لمس کنید نباید داغ بشه.
اطلاع بدید.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

reza01j

کاربر
2010-12-25
192
2,379
maragheh
nb مختصر north bridgh که به فارسی پل شمالی هستش در اصطلاح در بیشتر مادربردها از دو پل استفاده میشود برای کنترل و پردازش قسمتهای مختلف برد چیپهایی که در این پلها تعبیه شده وظیفه پردازش و راهندازی قسمتهای مرتبط با خود را بر عهده دارند پل شمالی وظیفه کنترل سی پی یو رم و گرافیک را بر عهده دارد البته این بسته به طراحی و تعریف سازنده دارد اصلا در بعضی بردهای جدید nb حذف شده و وظیفه کنترلش رفته به عهده cpu و...

بالا