آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: تجربیات همکاران در تعمیرات مادربرد

atinegar

کاربر
2013-08-28
47
121
با سلام مادربرد asus b85 plus استارت نمیزنه دوستان راهنمایی میکنید لطفا
تا به حال سه تا از این مدل مادربرد داشتم که استارت نمیزدند و هر سه رو با یه هیت نرم به چیپ زیر هیت سینک بخصوص از زیر مشکلشون حل شده در این مدل 100 در 100 مشکل از دیسکانکتی چیپه

abbas136824

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-09-03
642
5,522
باسلام وعرض ادب به اساتید بزرگوار که تجربه چندین سالشونو بدون هیچ چشمو داشتی در اختیار ما میزارن
به نظر بنده که دربرابر شما اساتید عزیز شاگرد بی تجربیه ای بیش نیستم اصول کار تعمیرات ولتاژگیری میباشد
چون 80درصد از عیب یابی تعمیر مادر برد یا هر مدار الکترونیکی دیگه اگر بدونیم به کدون قسمت مدار چه ولتاژباید داشته باشه عیب یابی زودتر به نتیجه میرسه
کاش میشد یک عکس از مادر برد اینجا میزاشتین تو حالت استندبای یا پاور به کدوم از قسمتها باید ولتاژداشته باشیم
بطور مثال ولتاژvttرم یا cpuکدوم قسمته
یا ولتاژ تو پایه های فت گرافیک چقدر باید باشه
با تشکر از اساتید بزرگوار

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
تجربیات دوستان و همکاران عزیز مفیده ولی متاسفانه بعضی از همکاران مثل مبتدی ها پست میذارند

متاسفانه بعضی از دوستان و همکاران بصورت رندوم و شانسی قطعه عوض میکنند یا میگن io خرابه یا چیپ خرابه

تا از سلامت بقیه قطعات و ولتاژها تو مدار مطمئن نشدید سراغ چیپ نرید

برای تعمیرات باید الکترونیک پایه تون خوب باشه همچنین زبان انگلیسیتون و همیشه باید ابتکار داشته باشید

بهترین روش برای تعمیرات ولتاژگیری و تست اتصال تو مداره که همیشه جواب میده

همچنین باید بلد باشید شماتیک و دیتاشیت رو بخونید که بدونید کدوم پایه چه کاربردی داره یا بتونید آیسی مشابه پیدا کنید

سعی کنید همیشه تجهیزاتتون به روز باشه تا از بقیه جلوتر باشید

در شان این انجمن نیست که مطالب سطحی باشه باید به کمک هم مطالب مفید تر و بهتری بذاریم

موفق باشید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
این قسمت برای ثبت تجربه ها هست و نیازی به توضیح تمام کارهای انجام شده نیست قبل از رسیدن به نتیجه نیست.شما لطفا بعنوان استارتر آموزش نقشه خوانی رو بزارید تا همه دوستان استفاده کنند .
با سپاس

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
دوست خوبم
این قسمت برای ثبت تجربه ها هست و نیازی به توضیح تمام کارهای انجام شده نیست قبل از رسیدن به نتیجه نیست.شما لطفا بعنوان استارتر آموزش نقشه خوانی رو بزارید تا همه دوستان استفاده کنند .
با سپاس

به روی چشم در اولین فرصت میذارم

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,708
من وقتی میبینم یک نفر که علاقه به الکترونیک دارد و دنبال کشف مشکل و برطرف کردن آن به طور جدی است ، آینده ای خوب برایش می بینم .
در برخی مواقع بنده با نظریه های بسیار سطحی ولی با دقت خوب ، به نتیجه دلخواه رسیدم .
مثلا یک لپ تاپی آوردند که روشن میشد ولی بوت نمی شد ، بنده یادم رفته بود که باطری اش را تعویض کنم .
خیلی هم حرفه ای تست می گرفتم .
با یک تلنگر یکی از همین دوستان تازه کار متوجه باطری شدم .
خودم را یادم می آید که تازه کار بودم و چند تا کارتریج اصلی ژاپنی را خراب کردم ، ولی الان وقتی یاد اون روزها می افتم ، احساس خوبی به من دست می دهد .
که با سخت کوشی و رفتن پیش اساتید و خواندن مقالات علمی به این نتیجه خوب رسیدم .
خدا را شاکرم

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
با درود
همکار گرامی ، یک تعمیرکار خوب و موفق باید قسمتی از درآمد خود را به خرید امکانات اختصاص دهد تا هم فسیل نشود و هم با گسترش و پیشرفت علم حرکت کند مثل مهندس اصفهانی گرامی ، که در حال حاضر یکی از بهترین متخصصین کشور هستند
مثلا در همین تعمیرات مین ، امکاناتی مثل پروگرامر و دیباگر و ... از مهمترین قطعات و امکانات اولیه است که باید داشته باشید حالا اگر به مرور امکانات را گسترش دهید و bga ماشین و ... تهیه کنید که دیگر عالی میشود
با این طرز تفکر فقط در یک سطحی خواهیم ماند و خبری از پیشرفت نخواهد بود
موفق باشید

حق با شماست #$V686

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
من وقتی میبینم یک نفر که علاقه به الکترونیک دارد و دنبال کشف مشکل و برطرف کردن آن به طور جدی است ، آینده ای خوب برایش می بینم .
در برخی مواقع بنده با نظریه های بسیار سطحی ولی با دقت خوب ، به نتیجه دلخواه رسیدم .
مثلا یک لپ تاپی آوردند که روشن میشد ولی بوت نمی شد ، بنده یادم رفته بود که باطری اش را تعویض کنم .
خیلی هم حرفه ای تست می گرفتم .
با یک تلنگر یکی از همین دوستان تازه کار متوجه باطری شدم .
خودم را یادم می آید که تازه کار بودم و چند تا کارتریج اصلی ژاپنی را خراب کردم ، ولی الان وقتی یاد اون روزها می افتم ، احساس خوبی به من دست می دهد .
که با سخت کوشی و رفتن پیش اساتید و خواندن مقالات علمی به این نتیجه خوب رسیدم .
خدا را شاکرم

درود بر استاد گرامی #$V686

firstcartiba

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2017-02-27
613
1,796
با سلام خدمت همکاران عزیز
دیروز یک مادربورد asus برام آوردن. اروری که می داد رو قبلا دوستان داشتند برای همین من عکس اروری که می ذارم مربوط به دوستان قبلی مون هستش
IMG_۲۰۱۳۱۲۰۳_۱۹۲۴۰۹.jpg

طبق گفته ی همه دوستان دیگمون بعد از اینکه 10 دقیقه به برد نگاه کردم متوجه شدم پشت برد در قسمت یو اس بی های بالا ، برد اتصالی کرده بود و قسمتی از سیمها سوخته بود که با سیم کشی درست شد و با تعویض رگلاتوری که توی عکس مشخص کردم مادربورد راه افتاد.

photo_۲۰۱۹-۰۵-۰۱_۰۹-۳۱-۱۶.jpg

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
با سلام خدمت همکاران عزیز
دیروز یک مادربورد asus برام آوردن. اروری که می داد رو قبلا دوستان داشتند برای همین من عکس اروری که می ذارم مربوط به دوستان قبلی مون هستش
مشاهده فایل‌پیوست 156042

طبق گفته ی همه دوستان دیگمون بعد از اینکه 10 دقیقه به برد نگاه کردم متوجه شدم پشت برد در قسمت یو اس بی های بالا ، برد اتصالی کرده بود و قسمتی از سیمها سوخته بود که با سیم کشی درست شد و با تعویض رگلاتوری که توی عکس مشخص کردم مادربورد راه افتاد.

مشاهده فایل‌پیوست 156043
سلام و عرض ادب
برای منم همچین اروری توی یه مدل مادربود Asus با چیپ G41 اومده بود
با بررسی پشت برد دیدم یکی از پایه های اسلات PCI به همدیگه اتصالی کرده با رفع اتصالی مشکل درست شد

بالا