آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تجربیات همکاران در تعمیرات مادربرد

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت دوست عزیزم
این آی سی 8 پایه میباشد و در یک سری از مادربردهای MSI و بیشتر در قسمت پشت سوکت های USB قرار دارند و کارش یک مقداری شبیه
روگولاتور است ولی سعی میکنم دیتاشیت این آی سی را پیدا کنم تا دقیقتر خدمت شما عرض کنم
با سپاس

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,650
گيلان-رشت
با سلام و خسته نباشي به شما دوست عزيزmehdi_amjadiو تشكر از محبت شما خواهشمندم ب اين تايپيك پر رونق تر كنيم چون مطالب بسيار گرانبها ارائه مي شود.بيائيم ابتدا از يك برند مثل گيگا بايت شروع كنيم و مدل هاي اون رو بررسي كنيم و ايرادهاي كه زياد در اين مدل ها ديده مي شود را مورد بحث و گفتگو بزاريم.

mrir65

کاربر
2007-07-03
9
154
با سلام خدمت دوستان عزیز
من می خواستم کار تعمیرات مادربرد را به صورت حرفه ای یاد بگیرم .از اکثر کسانی که تو این زمینه فعالیت دارند پرسیدم میگن با کلاس رفتن چیزی گیرت نمیاد فقط باید خودت دنبالش باشی و یاد بگیری.متاسفانه سایت هایی که رو نت هستند برای این کار زیاد قوی نیستند فقط یه سایت قوی دیدم lqv77.com که اونم باید با مترجم گوگل فهمید چی گفته که 50 و50 هست متوجه شدنش.

دوستان اگه بتونن راهنمایی کنند از کجا باید شروع کرد خیلی ممنون میشم شاید به باقی هم که دنبال این موضوع هستند کمک بشه.مثلا وقتی که برد پاور نمیشه ایرادها فلان موارد میتونه باشه ،فلان جاها ولتاژ گیری بشه ،نحوه ولتاژ گیری و ...
یا اگه برد پاور میشه و تصویر نمیده چه مواردی باید چک شه ،از دیباگر کدهایی که زیاد مورد بحث هست و به درد عیب یابی میخوره مطرح بشه و خیلی چیزای دیگه استادای گرامی تو این زمینه میدونن

ضمنا من پایه اطلاعاتیم در زمینه شناخت قطعات مادربرد بد نیست و تقریبا اکثر قطعات اصلی رو روی برد مثل SIO،NB،SB،مدار VRM میشناسم و کارشون رو میدونم .

ممنون

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت دوستان گلم و mrir65
دوست عزیزم باید خدمت شما عرض کنم شما اگر راه را بدانید نیاز به کلاس نیست دوستانی که علاقه مند به تعمیرات هستند اولین کار این است که پایه الکترونیک خود را تا میتوانند گسترش دهند برای قویتر شدن میتوانید به قسمت
انجمن آموزش الكترونيك مراجعه کنید و بعد از قسمت تخصصی استفاده کنید من به جرات به شما میگویم و قسم میخورم بهترین اساتید دنیا در سایت irantk.ir خدمت میکنند بنده این سایت را با هزار دانشگاه عوض نمیکنم

نکته اینکه دوستان اگر پایه الکترونیک خود را بسیار بسیار قوی کنند دیگر همه چیز تمام است بقیه خودش میاد فقط برای اینکه بهتر نتیجه بگیریم دوستان باید تجربه خود را به اشتراک بگذارند
من هم سعی میکنم اطلاعات بیشتری را به اشتراک بگذارم فقط از آقای محمودی عزیز خواهش دارم که
بخش تعمیرات سخت افزاری کامپیوتر را طوری تنظیم کنند که فقط کاربران vip بتوانند از قسمت تخصصی استفاده کنند تا از کپی رایت کمی بیشتر در امان باشیم چون ...
پاینده باشید

آخرین ویرایش:

mrir65

کاربر
2007-07-03
9
154
ممنون بابت راهنماییتون
ولی یه سوال برام پیش اومده اینکه،فرضا من پایه الکترونیکم به حد کافی رسیده،و می خوام یه مادربرد که روشن نمیشه و از پاور هم اطمینان سلامتی داریم ببینم مشکل از کجاست .روال تست به چه صورت هست و از کدوم قطعه باید شروع کرد و ولتاژگیری یا تست کرد .و چه کارهایی انجام داد تا قطعه مشکل دار را پیدا و تعویض کرد؟

خیلی ممنون

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت دوستان
جناب
mrir65 گلم زیاد عجله نکن یواش یواش پیش میرویم اگر عیب یابی به این راحتی بود که همه تعمیر کار میشدند برای یادگیری نیاز به زمان و تجربه است من هم خیلی چیزا باید از دوستان یاد بگیرم فقط نباید یکطرفه باشه و همه باید شرکت کنند من هم سعی میکنم فعالیتم را بیشتر کنم
فقط چند نکته :
1- دوستانی که میخواهند تجربه خود را به اشتراک بگذارند سعی کنند تا میتوانند از اصطلاحات کمتر استفاده کنند یا اگر استفاده کردند معادل فارسی یا توضیح را داخل پرانتز مطرح کنند
2- سوالات را سعی کنید در قسمت
مطرح كردن سوالات و مشكلات مادر برد ( قسمت 2 ) مطرح کنید و اگر مشکلی داشتید حتما کد دیباگر را بیان کنید
با سپاس

آخرین ویرایش:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
مادربرد GIGA 8S648FXP-RZ : مادربرد تصویر نمیداد و دیباگر تا C5 میرفت و مجددا ریست میکرد رفع مشکل :1- I/O قلع مردگی داشت که با هیت و مایع فلکس بر طرف شد 2- بایوس را هم پروگرم کردم

بالا