آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خرابی هارد مکستور

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
دستت درد نکنه که جواب دادی با یه سیستم دیگه هم چک کردم با یک کابل ide هم چک کردم جواب نداد

اگر هدفت برداشتن اطلاعات هارد 40 هست و اگر هارد 40 روی یه سیستم قدیمی جواب میده و اطلاعاتش هم خونده میشه هارد ساتا را روی همون سیستمت با همون تبدیل usb به sata/ide وصل کن , و به این روش به هارد ساتا اطلاعاتو منتقل کن
در بعضی مادربردها نیز همزمان هارد ساتا و آیدی باهم دیتکت نمیشن و در بعضی مادربردها نیز باید ست آب مادربرد گزینه های مربوطه رو تنظیم کنی تا هارد آیدی و ساتا باهم دیتکت بشن
و اما اگر مجبوری روی همین سیستم عمل کنی
با کابل 40 پین آیدی روی سیستم هم بصورت مستر نصب کن و هارد ساتا اگر روی سیستمت باشه اونو موقتا حذف کن تنها این هارد 40 روی سیستم باشد در اینصورت حتما می شناسد روی هارد 40 ویندوز نصب کن و هارد ساتا رو با تبدیل sata/ide به سیستم وصل کن و از اطلاعات هارد 40 به هارد ساتا کپی کن

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
دو تا هارد ساتا داشتم حذف کردم فقط هارد 40 رو با کابل 40 پین به مادربرد وصل کردم اصلا تو بایوس هارد رو نمی شناخت

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
دوست عزیز از سالم بودن هارد مطمئنی؟
روی سیتم دیگر جواب میده؟
اگر هاردت سالمه ممکنه که بایوس مادربردت روی فقط درایورهای ساتا تنظیم شده باشد در اینصورت کلیه ورودیهای IDE رو نمی شناسه - دقت کن که کابل ide هم سالم باشه

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
با سلام خسته نباشید من هارد مکستوری دارم که شناسایی میشود ولی نه فرمت میشود نه درایو ان باز میشود چکار کنم

با راه انداز ویندوز سون راه اندازی کن و از اون قسمت فرمت و یا کل درایوهاشو یکپارچه کن ( راه انداز سون بعضی جاها هاردهایی رو که خونده نمیشن رو میتنوه بخونه و فرمت کنه)
و یا تحت DOS فرمت و FDISK کن اگر جواب نداد با نرم افزار HDD REGENERATOR یبار چک کن تا متوجه سالم بودن و یا خرابی سکتورهایش نیز بشی اگر خطای NO DRIVE داد هارد سلندرش دیگه خرابه و اگر شامل بدسکتور نیز باشه با همین نرم افزار میتونی تعمیرش کنی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc
بالا