آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خطاهای f1 f8 f9 موقع بالا آمدن ویندوز

rashonh

کاربر
2012-01-18
38
102
سلام دوستان عزیز سیستم را وقتی روشن می کنم خطایf1 f8 f9 می دهد خطای اف 1 را با غیر فعال کردن فلاپی از بین رفت ام خطای اف8 که برای safemode و اف 9 که برای انتخاب بوت است یعنی وقتی کلیک کنیم انتخاب بوت می آید هنوز هست راه حل هست؟؟؟؟؟؟ اسم مادر برد هم بایوستار استDDR2​

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
سلام
دوست عزيزاين خطاها بيشتر مربوط به ويندوز وعمل نكردن صحيح پردازشگر وبايوس ميباشد.شما ابتدا نوع فرمت وورژن ويندوزتون را تعقير بدهيد.قبل از هركاري سيستم را كاملا يك بكاپ بگير.چون نرم افزاهايتان ميپره.دوم باطري بكاپ را چك كنيد.وسرجايش بذاريد.سيستم بحالت پيش فرض برگرده.چون احتمال اينكه درقسمت Dos تعقير بوجود امده باشه.پس اينكار كه عرض كردم را انجام بدهيد.سپس اقدام به نصب ويندوز كنيد.ويندوزي كه داراي بوت ايبل باشه.اگر مشگلي پيش امد.مطرح بفرماييد.
سپاس

rashonh

کاربر
2012-01-18
38
102
ممنون دوست عزیز باطری مادربرد را درآوردم (اتصالات به کیس هم را جدا کردم) و10 ثانیه اتصال جای باطری رو انجام دادم ولی هیچ گونه تاثیری نداشت قبلا هم گفته بودم سیستم را کاملا پارتیشن بندی کردم و ویندوز را هم عوض کردم ولی تاثیری نداشت ولی هنوز بایوس را آپدیت نکردم به غیر از این کار راه دیگری هم است

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
مشکل بالا آمدن ویندوز

با سلام
یه سیستم دارم که وقتی می خواد بیاد بالا این ارور رو میده
Analyzeing network media type , this will take several secends ok
RPL-ROM-ADR:0007 9550 9994
RPL-ROM-IRQ:11
RPL-ROM-PIO:C00

RPL-ROM-FFC : 1
که این پیغام آخر تا 200 می ره از دوباره شروع میشه

آخرین ویرایش:

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
پاسخ : بالا آمدن ویندوز

سلام
بی زحمت راهنمایی کنید مشتری اصرار داره نصب ویندوز انجام ندم

آخرین ویرایش:

r_hosseini

کاربر
2008-01-02
39
111
Tehran
پاسخ : مشکل بالا آمدن ویندوز

با سلام
یه سیستم دارم که وقتی می خواد بیاد بالا این ارور رو میده
Analyzeing network media type , this will take several secends ok
RPL-ROM-ADR:0007 9550 9994
RPL-ROM-IRQ:11
RPL-ROM-PIO:C00

RPL-ROM-FFC : 1
که این پیغام آخر تا 200 می ره از دوباره شروع میشه

با سلام،
این پیغام مربوط به بایوس می باشد و کافی است از قسمت تنظیمات مربوطه در ست آپ ، Onboard Lan BootRom را Disable کنید.
موفق باشید.

r_hosseini

کاربر
2008-01-02
39
111
Tehran
سلام دوستان عزیز سیستم را وقتی روشن می کنم خطایf1 f8 f9 می دهد خطای اف 1 را با غیر فعال کردن فلاپی از بین رفت ام خطای اف8 که برای safemode و اف 9 که برای انتخاب بوت است یعنی وقتی کلیک کنیم انتخاب بوت می آید هنوز هست راه حل هست؟؟؟؟؟؟ اسم مادر برد هم بایوستار استDDR2​

با سلام
اینطور که من فهمیدم فکر نمی کنم مشکلی باشد، خطای F1 را که برطرف کردید، پیغام F9 هم که خطا نیست بلکه امکانی است که اگر خواستید بدون تغییر در ست آپ، نوع Device خود را جهت بوت شدن مشخص کنید. در مورد وضعیت F8 هم دو حالت متصور است یا ویندوز را در هنگام بوت شدن ویا حین کار، ری استارت کردید، و یا با تغییر و تنظیم رجیستری و یا System Configuration این پیغام (انتخاب) برای شما نمایش داده می شود.
موفق باشید!

behnamaba

کاربر
2013-08-03
2
4
سلام. ویژه به همه عزیزان این سایت من کامپیوترم موقع بالا امدن خطای f1 میده.مشکلم اینجاست که f1. صفحه کلیدم خرابه...ایا راهی. است که. خطای f1 رو غیر فعال کنم خواهشن کمکنم کنید ممنون

آخرین ویرایش:
بالا