آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن پاور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,829
با سلام خدمت اساتید محترم
یه پاور دارم که وقتی روشن میکنی اول یه استارت در حد یه ثانیه میزنه ولی بعد خاموش میشه لطفا کمکم کنید ممنون میشم.
سلام
احتمالا" یکی از قطعات هیت دوم سوخته حتما" تست کنید . اگر باز راه نیفتاد آیسی 494 رو تعویض کنید
موفق باشید

Dead Man

کاربر
2012-02-24
56
154
دوست گرامی ابتدا پاور رو از بورد جدا کنید بعد تست کنید سیم سبز و مشکلی رو بهم بزنید تا روشن شه اگه باز خاموش شد بفرمایید راهنمایی کنیم اگر روشن شد و فقط روی برد این مشکل بود اتصال کوتاه دارید رو برد

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت دوست عزیز
سوال شما ناقص است ای کاش حداقل مدل پاور را اعلام میکردی
ولی با این حال شما بهتر است ic lm 339 را عوض کنید به احتمال 80 درصد درست میشود
با سپاس فراوان

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان
یه پاور دارم که وقتی روشن میکنی اول یه استارت در حد یه ثانیه میزنه ولی بعد خاموش میشه لطفا کمکم کنید ممنون میشم.
با عرض سلام
با پوزش از دوستان
عزیزم احتمال خرابی آی سی بسیار کم است شما ابتدا دیود های خروجی را که بر روی رادیاتور نصب شده تست و سپس یک سلف که سه یا چهار نوع سیم بدور یک هسته فریت حلقوی پیچیده از نظر شل شدن لحیم کنترل و در آخر دو ترانزیستور C945 یا C1815 که کلکتور های این دو ترانزیستور به ترانس تحریک ترانزیستور های اولیه(MJE13007)را تست کنید
باز هم عرض میکنم احتمال خرابی آی سی بسیار کم است دو مورد اول بیشتر امکان دارد

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران

با درود مجدد
دوست عزیز شما اول فرمایشات استاد عزیزم farah676 را انجام دهید اگر جواب نداد LM را عوض کن .
لطفا نتیجه را اعلام کن
با سپاس

آخرین ویرایش:

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان

با درود مجدد
دوست عزیز شما اول فرمایشات استاد عزیزم farah676 را انجام دهید اگر جواب نداد LM را عوض کن .
لطفا نتیجه را اعلام کن
با سپاس

با عرض سلام
پوزش قصد دخالت یا بی احترامی نداشتم
فقط از روی تجربه بود که عرض کردم موارد بالا را کنترل فرمایند

aligiti

کاربر
2011-12-26
48
80
مرند
با تشکر از دوستان که منو راهنمایی کردید
ایراد از IC بود وقتی داشتم ولتاژ IC رو چک میکردم دیدم روشن شد ولی دوباره خاموش شد چند بار این کارو انجام دادم که روشن شد وحالا درست کار میکنه.
با سپاس فراوان

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
این پست دیگه قدیمی شده است ولی نکته ای را بیان میکنم که دوستان توجه کنند و نتیجه را به درستی بیان کنند
دوست گرامی نتیجه را کامل اعلام نکرید آیا آی سی را تعویض کردید یا فقط تحریکش کردید معمولا پس از تعویض آین آیسی باید خازن میکرو پایین کنارش هم تعویض شود
در بعضی از مواقع آی سی سالم است و فقط خازن کنارش خراب میشود و کارایی خودشو از دست میدهد
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا