آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

لامپ ماکروفر چیست؟

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
با درود.
یکی از نزدیکان ماکروفر سامسونگ را روشن کرده اند و صدای ترق!! داده و بعد از 2 بار روشن کردن مجدد دیگر روشن هم نشده.

به نمایندگی سامسونگ مراجعه کرده اند و انها گفته اند لامپ سوخته و 80 تومن قیمت دارد و نیز 20 تومن اجرت تعویض.

بنده تا آنجایی که اطلاع دارم قطعات اساسی ماکروفر ماگنترون و دیود و ترانس و خازن هستند و برد کنترل.
ایا به ماگنترون میگویند لامپ؟یا دستگاه گریل هم بوده و لامپ مربوط به اون هست؟

اگر ماگنترون باشد قیمت ان چقدر است و از کجا میشود تهیه کرد؟نمایندگیها انحصاری دارند؟

سپاس-بدرود.

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,030
اصفهان
با درود.
یکی از نزدیکان ماکروفر سامسونگ را روشن کرده اند و صدای ترق!! داده و بعد از 2 بار روشن کردن مجدد دیگر روشن هم نشده.

به نمایندگی سامسونگ مراجعه کرده اند و انها گفته اند لامپ سوخته و 80 تومن قیمت دارد و نیز 20 تومن اجرت تعویض.

بنده تا آنجایی که اطلاع دارم قطعات اساسی ماکروفر ماگنترون و دیود و ترانس و خازن هستند و برد کنترل.
ایا به ماگنترون میگویند لامپ؟یا دستگاه گریل هم بوده و لامپ مربوط به اون هست؟

اگر ماگنترون باشد قیمت ان چقدر است و از کجا میشود تهیه کرد؟نمایندگیها انحصاری دارند؟

سپاس-بدرود.
با عرض سلام
مایکروفر ها لامپ ندارند و احتمالا مگنترون منظورشان بوده و قیمت آن حدودا 50 تومان است من قبلا من 40 میفروختم ولی در حال حاضر ندارم
روشن نشدن دستگاه نمی تواند از مگنترون باشد احتمالا ترانس آن یا فیوز سوخته براحتی قابل تست است

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
با درود.
ممنونم از عنایتتان.ماگنترن در چه مواردی میسوزد؟راهی برای تست دارد؟
سپاس-بدرود.

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,030
اصفهان
با درود.
ممنونم از عنایتتان.ماگنترن در چه مواردی میسوزد؟راهی برای تست دارد؟
سپاس-بدرود.
با عرض سلام
عزیزم بهترین را تست ، راه اندازی مایکروفر است و کافیست یک لیوان آب داخل آن بگذارید و دکمه استارت را زده و با یک پروب های ولتاژ ، ولتاژ دو سر مگنترون را اندازه گیری کنید و اگر ولتاژ بود ولی دستگاه گرم نمیکرد احتمال خرابی مگنترون است و یا یک آمپر متر بین یکی از سیم های مگنترون بگذارید و درصورت عدم عبور جریان احتمال خرابی دارد

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
با درود.
ممنونم از راهنماییتون.
جالبه من موضوع لامپ را بهشون گفتم و اونها به نمایندگی گفتن.
الان دستگاه را رفتن تحویل گرفتن و بهشون خازن را تحویل داده که فیوز و دیود روش هست و فیوز سوخته.

چون دیده قضیه لامپ را فهمیدن گفته خازن خراب بوده و سر جمع 26 تومن گرفته.لبته نمیشه تهمت زد بهش ولی اینکه بهم ببافن که لامپ خرابه جالبه!!

ضمنا خازن تو بازار هست ؟قیمت؟
در تهران از کجا میشه تهیه کرد؟
سپاس-بدرود.

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
با درود.
والا چی بگم!!الان خازن اینجاست!دیود و فیوز روش هست.خازن با خازن سنج نشون میده 1.1 میکرو
فیوز سوخته
دیود اتصال کوتاه است

امیدوارم درست گفته باشن!
اینها اصرار داشتن ببرن نمایندگی.و هیچی به من نگفتن!لااقل فیوز و دیود را چک میکردم!

سپاس-بدرود.

بالا