آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تست ترانس

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,636
اصفهان
به نام خدا
سلام
افا ترانس روی پاور چطوری تست می کنند.اصلاً نحوه تست ترانس چطوریه:afro:

به نام خدا

سلام. منظورتان چه ترانسی است؟ ترانس های مثلا 220 به یا 9 یا 6 و یا نه ترانسهای چاپر تغذیه های سویچینگ؟

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,636
اصفهان
نمی دونم ولی مدلش st ee-22a

به نام خدا

سلام. متوجه نشدم؟ چه ترانسی است؟ 4 سر یا بیشتر؟ کجا استفاده شده؟
اگر ممکن است یک عکس از آن بگذارید.
اما در وحله اول ترانسها را میتوان بوسیله اهمتر چک کنید که قطع نباشد.
بعد هم اگر نمونه مشابه آن را داشته باشید ببینید اهم بین پایه های آن با ترانس شما یکی باشد.

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,636
اصفهان

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
4 تا سر داره دو تا هم سیم خروجی قرمز و مشکی کاربردش تو پاور کامپیوتر

با سلام:
این نوع ترانس ها همون ترانس چاپر هستند و معمولا اسیب نمیگیرند و برای تست نیاز به ولتاز { های فرکانس } یا مدار مشابه دارید که ظاهرا در حیطه شما نمی باشد .
همینقدر که دو سیم پیچ مجزا با اهمتر به همدیگر راه ندهد تقریبا سالم هست و تست از طریق تغییر اهم سیم پیچ های طرفین نیز تا حدودی امکان پذیر هست که لازمه ان هم داشتن اهمتر دقیق با قابلیت سنجش زیر یک اهم را داشته باشد .
موفق باشید .

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,636
اصفهان
اهم متر دقیق دارم وقتی سیم مشکی و قرمز تو تست بازر به هم وصل می کنم بوق می زنه یعنی خرابه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نام خدا

سلام. چقدر خوب میشد اگر یک عکس از آن قرار میدادید.
بوق زدن بیزر هنگام اتصال به پایه ها بستگی به سیم پیچ و نقشه داخلی ترانس دارد.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
اهم متر دقیق دارم وقتی سیم مشکی و قرمز تو تست بازر به هم وصل می کنم بوق می زنه یعنی خرابه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام عزیزم :
منظور از اهم متر دقیق این نیست که شما دارید |!|!!! با این اهم متری که نوشتی نمیشه ظرفیت سیم پیچ را تست کرد { باید حداقل هانری متر داشته باشه } با این اهمتر تان میتونید فقط قطعی یا نشتی که انهم بعید میدونم این ترانس شما داشته باشد .
به هر حال بهتر است در ابتدا از خرابی ترانس تون بی خیال بشین این ترانس که میگین به این اسونی ها خراب نمیشه .
موفق باشید .

بالا