آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تست ترانس

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان
اهم متر دقیق دارم وقتی سیم مشکی و قرمز تو تست بازر به هم وصل می کنم بوق می زنه یعنی خرابه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با عرض سلام

با اجازه جناب صابری
عزیزم در تست اینگونه وسائل از بیزر استفاده نکنید , چون این بیزر ها تا اهم تقریبا 1 کیلو را با بوق زدن اعلام میکند و راه حل خوبی برای تست نیست
فرمایش جناب صابری را در مورد عکس از مدارتان را انجام دهید

rouhit_110

کاربر
2012-12-14
9
40
با سلام خدمت اساتید عزیز.
منظور دوستمون احتمالا ترانس چاپر هستش . برای من هم سوال هست که خروجی های ثانویه رو به چه طریقی میشه تست کرد . تا اونجایی که می دونم نمونه سالم این ترانس ، خروجی ها دو به دو short هستند و گاها دیده شده که تعدادشون فرد هست یعنی هفت پایه . مرحمت بفرمایید نحوه تست این ترانس ها رو بگید و اینکه از کدوم سمت ، پایه ها تست بشن
با تشکر

4rest

کاربر
2013-04-30
64
153
بوشهر
با سلام خدمت دوستان گرامی بنده هم تو تست ترانس مشکل دارم و گیچ شدم هرکی یه راه پیشنهاد میده.

بنده تست ترانس های توی اسپیکر رو میخوام دو سیم به ترانس رفته به رنگ مشکی و قرمز و خروجی ترانس هم دو سیم زرد داره.روی ترانس خروجیش رو زده 13v و 1.7 A من تو تست آنلاین از دو سر سیم خروجی تست میگیرم جفتشون ولتاژ 8 دارن در صورتی که روی ترانس خروجی رو 13 زده آیا ترانس بنده مشکل داره؟؟؟تست بازر برای متوجه شدن قطعی سیم توی ترانس چه شکلیه؟؟ دو سیم زرد به هم راه میدن اما دو سیم قرمز و مشکی به هم راه نمیدن تو تست بازر.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
با سلام خدمت دوستان گرامی بنده هم تو تست ترانس مشکل دارم و گیچ شدم هرکی یه راه پیشنهاد میده.

بنده تست ترانس های توی اسپیکر رو میخوام دو سیم به ترانس رفته به رنگ مشکی و قرمز و خروجی ترانس هم دو سیم زرد داره.روی ترانس خروجیش رو زده 13v و 1.7 A من تو تست آنلاین از دو سر سیم خروجی تست میگیرم جفتشون ولتاژ 8 دارن در صورتی که روی ترانس خروجی رو 13 زده آیا ترانس بنده مشکل داره؟؟؟تست بازر برای متوجه شدن قطعی سیم توی ترانس چه شکلیه؟؟ دو سیم زرد به هم راه میدن اما دو سیم قرمز و مشکی به هم راه نمیدن تو تست بازر.

سلام
ترانس شما احتمالا ترانس سوئیچینگ نیست و ورودی ترانس که مربوط به 220 است با اهم متر نباید بوق بزنه چون اهم قابل توجه داره
فرمودید خروجی ترانس دو سیم زرده ولی اضافه کردید که جفتشون 8 ولته

منظور شما که جفتشون 8 ولته چیست
آیا ولتاژ هر سیم زرد را نسبت به گراند میگیرید ؟

درهرصورت اگه ترانس چاپر نیست و زیاد داغ نمیکنه سالمه

سپاس

4rest

کاربر
2013-04-30
64
153
بوشهر
درود..منظورم اینکه دو تا سیم زرد نسبت به گراند یا همون پیچ رو بدنه ولتاژ 8 رو نشون میده.1-پس با توجه به کمتر بودن ولتاژ در خروجی ترانس سالمه؟ چون روی ترانس خروجی رو 13 زده..2-از کجا میتونم بدونم تو ترانسم یه سیم قطع شده یا نه؟؟ تست بازرش رو میخواستم.

با تشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
درود..منظورم اینکه دو تا سیم زرد نسبت به گراند یا همون پیچ رو بدنه ولتاژ 8 رو نشون میده.1-پس با توجه به کمتر بودن ولتاژ در خروجی ترانس سالمه؟ چون روی ترانس خروجی رو 13 زده..2-از کجا میتونم بدونم تو ترانسم یه سیم قطع شده یا نه؟؟ تست بازرش رو میخواستم.

با تشکر

سلام
دوست عزیز رنج ولتمتر ، متناوب باشد و دو پروب ولتمتر را به دو سیم زرد متصل کنید 13 ولت است
ترانس شما سالمه اگه قطع باشه ولتاژ نمیده
وظیفه ترانس کاهش ولتاژه که داره کارشو انجام میده

payamrpg

کاربر
2014-03-23
2
0
سلام من هم یه ترانس از روی پاور کامپیوتر باز کردم میخام بدونم که ترانس خراب هست یا نه؟
البته وقتی به برق میزنم صدای صوت میشنوم . با اهم متر هم تست کردم که نتیجه رو توی عکس نشون دادم.
اگه خراب هست از کجا میشه تهیه کرد .با تشکر.//i.imgsafe.org/72bd04b.jpg

آخرین ویرایش:
بالا