آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نداشتن تصویر در لب تاپ hp 6735s

abdolak

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-05-26
697
3,396
با سلام
لب تاپ چند ماه قبل برای تعمیر آوردن تصویر نداشت من دستگاه رو باز کردم و داشتم تست میکردم یهو تصویر اومد و هرچی منتظر شدم دیگه مشکلی نداشت برای همین دادم مشتری برد امروز دوباره آورده و تصویرش هم رفته
وقتی روشن میکنم در ابتدا یه لحظه یه نوری خیلی کمی میزنه و میره اما تصویر نمیاد و صفحه سیاهه چراغ هم انداختم روی ال سی دیش اما چیزی دیده نمیشه دستگاه روشن میشه کار هم میکنه
با سپاس

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت دوست عزیز
من چند ماه پیش همین مورد را داشتم
که با درآوردن فلت و تمیز کردن دو سر فلت مشکل حل شد فقط بعد از جا زدن فلت حنما روش چسب نواری بزن و دو طرف فلت را باید چک کنی . یعنی در lcd را باید باز کنی .
با تشکر

abdolak

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-05-26
697
3,396
با سلام فلت رو دراوردن تمیز کردم و جازدم اما مشکل حل نشد همچنان در ابتدای روشن کردن لب تاپ یک لحظه نور روی مانیتور میاد و میره و ازخروجی vgaبه یک مانیتور ال سی دی رومیزی دادم اونجا هم تصویر نداره
با سپاس

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
دوست عزیز این ایراد در لپ تاپ های hp شایع و از سمت چیپ vga می باشد(قلع مردگی)
اگر nvidia است با ریختن مایع فلاکس و حرارت دادن به اندازه ایراد بر طرف می شود اما اگر ati بود باید ریبال شود که اگر جواب نداد باید تعویض شود
فقط نتیجه فراموش نشود

آخرین ویرایش:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
چیپ شما همون ati است و بهتر است به طور صحیح ریبال شود
ولی حتما قبل از ریبال ، فلت lcd را از مین جدا کنید و با vga تست بگیرید مین را با ram و cpu صد در صد سالم تست بگیرید مین را هم مجدد سرویس کنید
در نهایت اگر اطمینان کسب کردید که ایراد از چیپ گرافیک است ریبال کنید
موفق باشید

nimashadman

کاربر
2011-09-30
6
0
سلام
خسته نباشید
یک لپ تاپ از همین مدل با همین وضعیت اوردن مغازه برای تعمیر و قتی باز کردم دیدم VGA عوض شده و بعد چند روز دیگه یه لپ تاپ سالم آوردن و میخواستم LCD رو تست کنم برای همین LCD لپتاپ سالم رو گذاشتم روی خرابه که بازم تصویر نداد و وقتی LCD لپ تاپ خراب رو گذاشتم روی لپ تاپ سالمه تصویر داد اما بک لایت نداشت فکر کردم از inverter باشه برای همین LCD سالمه رو برگردوندم سر جاش که دیدم اونم دیگه بک لایت نداره
ازچی می تونه باشه کمک کنین
راستی inverter هم تست کردم از اون نبود
کمکککککککککککککککککککک

بالا