آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال در مورد ترانسیستور c6090

عصر ارتباط

کاربر
2011-12-04
164
749
مشهد
با سلام خدمت دوستان واساتید برجسته سایت .
اقا امروز برام یک تلویزیون اوردن که باکلی دردسر راه انداختم حالا یک ترانسیستور به شماره c6090 است که بنده خریداری کردم .
اما جوابی نگرفتم .به گفته یکی از همکاران میگفت این ترانسیستور دید دار است و تا حالا 3مورد داشته که خریداری کرده و دیود دار بوده .

اما بنده 2 تا خریدم و دیودار نیست .
حالا میخواستم ببینم دوستانی که اطلاعاتی در مورد این ترانسیستور دارند در این تاپیک بیان کنند که دیود دار است یا نه اگر دیود دار است چگونه میتونم این نوع ترانسیستور را دیود دار کنم ممنون میشم جواب بدید

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
اقا امروز برام یک تلویزیون اوردن که باکلی دردسر راه انداختم حالا یک ترانسیستور به شماره c6090 است که بنده خریداری کردم .
اما جوابی نگرفتم .به گفته یکی از همکاران میگفت این ترانسیستور دید دار است و تا حالا 3مورد داشته که خریداری کرده و دیود دار بوده .

حالا میخواستم ببینم دوستانی که اطلاعاتی در مورد این ترانسیستور دارند در این تاپیک بیان کنند که دیود دار است یا نه اگر دیود دار است چگونه میتونم این نوع ترانسیستور را دیود دار کنم ممنون میشم جواب بدید

به نام خدا

سلام. شما ببینید در مسیر کالکتور اوت پوت آیا دیود هست یا نه؟ اگر داشت ترانزیستور بدون دیود هم جواب یدهد وگرنه باید دیود دار نصب کنید.
حتما هم لازم نیست همین شماره را استفاده کنید.
از شماره های دیگر با سایز بزرگتر مثل 2499 یا 5702 و 3 استفاه کنید.

صابری عزیز اگه دو عدد دیود دمپر داشت یعنی ترانزیستور است اگه یک دیود دمپر داشت یعنی ترانزیستور دیوددار است در ضمن تعمیرکاری میشناسم که دیود دمپرمسیر کلکتور را میگرفت و ترانزیستور دیود دار میزد

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,512
شوش شهر دانیال نبی (ع)
آقای بدلی پور محترم بهتر نبود یک آقا برای خطاب کردن جناب صابری عزیز به کار می بردید ؟
در ضمن راهنمایی استاد صابری عزیز کاملا صحیح می باشد
و به تاریخ پست ها هم دقت کنید

karnab

کاربر vip
کاربر
2014-10-23
128
215

با سلام خدمت شما و مهندسین محترم این ترازیستور هم دیود دار داره هم بدون دیود رو تلویزیون های ۲۱ اینچ دیود داره رو ۲۹ اینچ بدون دیود

saveh2

کاربر vip
کاربر
2011-01-26
190
209
یزد
جنس ای ترانزیستور اصولا تقلبی است وسریع میسوزه اگه از شاسی کهنه برداری بهتره

بالا