آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی در مورد تلفن های سانترال

mehdi_mat

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-07-07
271
924
سلام
از دوستان اگه کسی راجع به نحوه نصب و راه اندازی تلفن های سانترال اطلاعاتی داره ممنون میشم در اختیار منم بزاره...
در کل هر مطلبی و یا سایت، کتاب، فیلم و هر چی که به نظرش میتونه در این زمینه مفید واقع بشه ، بیان کنه تا ما هم استفاده کنیم ...

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
با درود. سانترال باکسها انواع مختلف دارند.من تا 82 نمونه های آلمانی را نصب میکردم.همون موقع پاناسونیک هم بود.مشکل اصلی در برنامه ریزی انحصاری هر دستگاه هست. الان فکر کنم عمدتا پاناسونیک باشه و متاسفانه اطلاعاتی ندارم. اما 2 موضوع در پیش رو دارید:شبکه و کابل کشی نصب و راه اندازی دستگاه تجهیزات تحت شبکه هم هستند. هر دستگاه آپشنهایی اضافه بر خودش نیز دارد که ارایه میشود.تجهیزاتی نیز نصاب میتواند اضافه کند.مثل ضبط مکالمات دیجیتال نکته عمده دیگر ظرفیت مرکز است.شما اگر بخواهید روی مراکز ظرفیت پایین کار کنید مثلا 2 به 5 یا نهایتا 5 به 32(مثال عرض میکنم) یک نوع کار میطلبد و اگر بخواهید روی مراکز پرظرفیت کار کنید نوعی دیگر(مثلا هتلها با ظرفیت فرضا 10 به 150) اینجا شما باید نرم افزار هتلینگ و ... نیز ارایه دهید و از شما سیستم پابلیک ادرس(اطلاع رسانی صوتی ) هم میخواهند. کار در حالت اول زیاد بازده خوبی ندارد. اما در حالت دوم عالی است ولی محتاج روابط خوب و ثبت شرکت برای قراردادهای اداری و نیز پرسنل و سرمایه کافی میباشد. در اینحالت خود شرکتهای تولید کننده سانترال داخلی و خارجی شما را پشتیبانی فنی میکنند. ببخشید اطاله کلام را.فرض من این بود که تازه میخواهید شروع کنید.اگر کننده هستید که این افاضات بنده را ببخشایید. سپاس-بدرود.

mehdi_mat

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-07-07
271
924
آقا دستت درد نکنه
فقط اینجا یه سوال داشتم اونم این بود که با داشتن دفترچه و منوال نصب دستگاه مربوطه، میشه کارایی کرد؟؟
یعنی تخصص میخواد یا نه؟
مثلاً منی که کارم نصب دزدگیر و دوربین مدار بسته است، این کار از عهده آدم بر میاد یا باید قبلش برم یه دوره ای چیزی ببینم؟
واقعیتش من یه مشتری واسم افتاده یه سانترال 4 ظرفیتی میخواد ، میخوام ببینم ردش کنم بره یا ....
در ضمن فکر می کنم کار اصلی راه اندازی دستگاه مرکزی باشه؟؟

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
با عرض سلام
عزیزم مشتری را از دست ندهید ، کار بسیار ساده ای است و برنامه ریزی پاناسونیک ، اسان و قابلیت های زیادی دارد و اگر از گوشی های خاص سانترال استفاده میکنید باید برای هر گوشی سیم دو زوج بکشید و بعد از اتمام کار سانترال را برنامه ریزی کنید .آموزش برنامه ریزی را ارسال میکنم

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
با درود.
ببخشید که متن بالا پراگراف بندیش بهم خورده و پشت سرهم شده جملات.

باید بفرمایید چند خط شهری به چند خط داخلی؟بعد از اون باید ببینید نزدیکترین ظرفیت به عدد مورد نظرتون در بین دستگاههای موجود چی هست.
ضمنا دستگاهها قابلیت افزایش ظرفیت دارن.
مثلا 3 به 8 میخرین و بعد با نصب کارتهای گسترش مثلا میشه 5 به 12
اینطوری هزینه اولیه کمتره.
ضمنا پاناسونیک خیلی گرونه.اگه براشون لوکس بودن و امکانات مهم نیست از بین دستگاههای ایرانی یا اگه المانی پیدا شد یکی انتخاب کنیند.

با دفترچه میشه اما سانترال اصطلاحاتی داره که ترجمه اونها معنی واقعی نداره و باید روش کار کرده باشین.مثل hot line یا رانژه یا کلاسه بندی داخلی ها و ....

اگر فقط این یک کار هست به دردسرش نمیارزه.اگا میخواین ادامه بدین و طرف پیله و عجول نیست قبول کنین تا یک تجربه خوب بشه.
بحث دیگه کابل کشی هست که باید ببینین داره یا نه.یعنی از کلیه داخلیها و شهریها باید کابل به مکان نصب سانترال بیاد و اونجا پست ترمینال نصب کنین.درامد عمده سانترال در همین کابل کشی هست.
نصب خود دستگاه فقط دردسره.اصلا از امکانات دستگاه بهشون نباید بگین.
دستگاه را در حالت استاندارد نصب میکنین و بعد بر اساس خواسته براشون امکانات بزارین.
تمام امکانات را یکجا فعال نکنین تا هر از چن گاه بهتون زنگ بزنن و این خودش یک درامده.
البته استخون لای زخم نزارین!!

بازم نکته ای بود در خدمتم البته با اطلاعات سال 79!!!

در مجموع کاریه که خوبه و همیشه نیاز هست بهش و بد نیست انجامش.
بدرود.

آخرین ویرایش:

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
با عرض سلام
شرمنده فراموش کردم عرض کنم برای برنامه ریزی سانترال پاناسونیک ، نرم افزاری وجود دارد که بر روی کامپیوتر نصب شده و تمام امکاناتی که لازم دارید ، فعال نموده و یا غیر فعال و سپس با یک کابل RS232 به سانترال انتقال میدهید .
نقشه سیم کشی و همچنین نرم افزار را به زودی ارسال میکنم

mehdi_mat

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-07-07
271
924
آقا دستتون درد نکنه
حالا اینجا دو تا سوال پیش میاد اول اینکه اگه تعداد خط های شهری بیشتر باشه چه مزیتی داره و اصولا آیا تعداد خطوط شهری به ظرفیت دستگاه بستگی د اره یا نه؟ یعنی اگر فقط یک خط شهری داشته باشیم میتوانیم مثلا به 20 کلاینت سرویس بدهیم ؟ و اگر دو خط داشته باشیم چه اتفاقی می افتد؟؟
دوم اینکه کانال کشی و سیم کشی کار مشکلی نیست و طرف هم پیله نکرده و خیلی عجول نیست، فقط می مونه پست ترمینال که اگه توضیح مختصری هم راجع به این بدین ممنون میشم.
دوست عزیزم farah676 اگه نرم افزاری که میگه بفرستی و اون نفشه رو هم تو سایت بذاری که دیگه واقعا لطف می کنی.

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
با درود.
هر تعدا شهری به هر تعداد داخلی میشه مرتبط بشه بر اساس ظرفیت سانترال.
بله میتوانید 1 به 20 داشته باشین اما دستگاههای موجود معمولا با حداقل سه خط شهری ارایه میشن.تا اونجایی که میدونم.گسترش خطوط داخلی هم بسته به نوع دستگاه داره.
برای پاناسونیک چ.ن ظرفیتهاش معینه اینکار یعنی افزایش خیلی گرون میشه.
قبلا در اینحالت دستگاههای ایرانی را میخریدن که میشد بهشون سفارش داد کارت داخلی بر اساس ظرفیت مورد نظر.
اطلاعات من در مورد دستگاههای موجود ناچیزه.
دوستان راهنماییهای جدید را میفرمایند.
پست ترمینال یک جعبه است که داخلش ترمینال نصب شده و شما شهریها و داخلیها را میارید داخلش و زیر پیچها نصب میکنید و شماره و اسم گذاری میکنید و نیز سیمها باید رانژه بشن.
اصل کار همینه که تمیز باشه تا بعدا در تغییرات و جابجایی راحت باشن.
به عدد موهای سر نصاب سانترال پلشت موجود است که خودشان دو روز بعد از نصب نمیتوانند تشخیص دهند چه کرده اند!
رسم یک دیاگرام از کار و تشکیل یک پرونده برای هر نصب از لوازم کار است.
اینها درست است نظریات قدیمی است اما خیلی کارگشاست.

در قدم اول از دوستان بخواهید لیست سانترالهای موجود و ظرفیت پیش فرض و گسترشها را برایتان مرحمت بفرمایند.اینکار مهم است.
بدرود.

آخرین ویرایش:
با عرض سلام
شرمنده فراموش کردم عرض کنم برای برنامه ریزی سانترال پاناسونیک ، نرم افزاری وجود دارد که بر روی کامپیوتر نصب شده و تمام امکاناتی که لازم دارید ، فعال نموده و یا غیر فعال و سپس با یک کابل RS232 به سانترال انتقال میدهید .
نقشه سیم کشی و همچنین نرم افزار را به زودی ارسال میکنم
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
با عرض سلام خدمت استاد گرامی.

همچنان منتظر ارسال شما هستیم، لطفاً ما را از اطلاعات خود بی بهره نگذارید.

با تشکر مهدی عباسی.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ~H03in~

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
آقا دستتون درد نکنه
حالا اینجا دو تا سوال پیش میاد اول اینکه اگه تعداد خط های شهری بیشتر باشه چه مزیتی داره و اصولا آیا تعداد خطوط شهری به ظرفیت دستگاه بستگی د اره یا نه؟ یعنی اگر فقط یک خط شهری داشته باشیم میتوانیم مثلا به 20 کلاینت سرویس بدهیم ؟ و اگر دو خط داشته باشیم چه اتفاقی می افتد؟؟
دوم اینکه کانال کشی و سیم کشی کار مشکلی نیست و طرف هم پیله نکرده و خیلی عجول نیست، فقط می مونه پست ترمینال که اگه توضیح مختصری هم راجع به این بدین ممنون میشم.
دوست عزیزم farah676 اگه نرم افزاری که میگه بفرستی و اون نفشه رو هم تو سایت بذاری که دیگه واقعا لطف می کنی.
با عرض سلام
عزیزم مراکز تلفن ( سانترال ) با توجه به تعداد خطوط شهری و خطوط داخلی ، و سازنده دستگاه ، در قیمت آن اثر میگذارد
شما میتوانید از سانترال پاناسونیک 616 استفاده کنید و این سانترال قابل توسعه تا 24 خط داخلی نیز میباشد

بالا