آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

خرابی آیفون کوماکس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

shid

کاربر vip
vip
کاربر
2008-03-31
25
85
با سلام
یک آیفون تصویری کوماکس داریم که وقتی زنگ میزنن صفحه از دو طرف کوچیکه و روش رده رده ******* داره تصویر هم نداره ولی صدا و در بازکنش کار میکنه - بصورت تکی هم اگر وصل باشه بدون اتصال به سوکت بازم همین مشکل هست .
با تشکر

narges@mohse

Banned
2009-02-22
103
836
دوست من قسمت crt شما خراب می باشد
از برد crt سه سیم متصل میشود به برد قلابک که یکی از سیم ها خط انتقال تصویر و دیگری بدنه یا همان گراند میباشد و دیگری هم + تغذیه
حالا شما خط انتقال تصویر را دنبال کنید ابتدا وارد یک عدد خازن الکترولت میشود 47 50 ولت سپس وارد دو عدد ترانزیستور منفی میشود ترانزیستورها تعویض شوند
اگر دستگاه شما کوماکس اصل باشد ای سی به کار رفته در tda8215b crt میباشد که در این مدل ترانزیستور های مدار دو عدد ترانزیستور منفی c945 lمیباشد البته در هنگام تعویض هواستان باشد چون پایه بیس این ترانزیستوری که روی مدار وصل میباشد متفاوت میباشد با 945 که در بازار وجود دارد
و اگر دستگاه شما چینی باشد از یک عدد ای سی la 7806 استفاده شده که دو عدد ترانزیستوری که گفته شد به صورت smd میباشد

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,499
با سلام خدمت دوست عزیز با بکار گیری توصیه خوب استاد گرامی منبع تغذیه را تست کنید ودر صورت امکان خازن 22 میکرو تغذیه را تعویض کنید من این عیب را با خرابی خازن تغذیه داشتم موفق باشید

09718

کاربر
2011-10-03
39
129
شیراز
www.ecg1.blogfa.com
سلام به همه ی اساتید محترم اگه تو لامپ تصوی کوماکس فیلمان روشن باشه های ولتاژ هم سالم باشه ولی تصویر سیاه باشه مشکل از چیه ؟ پتانسیومتر نور رو هم تست کردم سالمه ممنون میشم از تجاربتون استفاده کنم
:63000000:

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,499
با سلام میتواند از ضعف لامپ هم باشد ایا یکباره سیاه شده یا به مرور زمان که اگر به مرور زمان سیاه شده باشد از لامپ است برای اطمینان اگر لامپ نمونه دارید تست کنید مسیر پتانسیومتر نور رو تست کنید موفق باشید

09718

کاربر
2011-10-03
39
129
شیراز
www.ecg1.blogfa.com
ای خدااااااااااااااااااااااااااا عجب غلتی کردیم این کارای تعمیریرو برداشتیم روانی شدیم از دست این چینی ها بابا 2 تا لامپ تصویر مشابه رو با بردشون عوض میکنیم کار نمیکنه فقط لامپ رو برد خودش هر کدومشم یه ساز میسزنه اونم از پاوراش دو هزارتا دارم همش یه عیب داره ولی هر کدومش یه قطعش خرابه مخصوصا اصلیاش من موندم پاور smd میخواد چی کار؟ یکی به ما بگه اگه ولتاژ تو برد تغذیه کم و زیاد شه مال چیه البته اصلیش تو چینیاش که همش خازن400v 22میکرو هست تو اوناشو نمیدونم ترو خدا اگه کسی میدونه بگه شماره حسابشم بزاره از این همه مدار فقط 300 تاش درس شده ترو خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا بابا زکات علم یاد دادنه

رامین0098

کاربر
2012-08-27
141
546
خراسان جنوبی
سلام دوستان مشکل من توی تغذیه کوماکس..ماسفت شو پیدا نمیکنم کسی میتونه کمک کنه شماره ماسفت stk0460 راستش IRF630 گذاشتم داغ میکرد K3115 رو هم پیدا نکردم کسی مشابه نمیدونه چی بذارم یا اگه کسی میدونه تغذیه کاملش و از کجا میشه گیر آورد لطفا بگه.........ادرس ندید ما شهرستانیم شماره تماس یا خرید اینترنتی.......اگه مساعدت کنید واقعا ممنون میشم.... یاعلی

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
سلام دوستان مشکل من توی تغذیه کوماکس..ماسفت شو پیدا نمیکنم کسی میتونه کمک کنه شماره ماسفت stk0460 راستش IRF630 گذاشتم داغ میکرد K3115 رو هم پیدا نکردم کسی مشابه نمیدونه چی بذارم یا اگه کسی میدونه تغذیه کاملش و از کجا میشه گیر آورد لطفا بگه.........ادرس ندید ما شهرستانیم شماره تماس یا خرید اینترنتی.......اگه مساعدت کنید واقعا ممنون میشم.... یاعلی

به نام خدا
شما میتوانید از ترانزیستورهای فت به شما 2N60 یا 6N60 یا 10N60 استفاده کنید
برای خرید هم میتوانید ار فروشگاه بالای سایت (قطعات ایفون تصویری) خرید نمایید

رامین0098

کاربر
2012-08-27
141
546
خراسان جنوبی

به نام خدا
شما میتوانید از ترانزیستورهای فت به شما 2N60 یا 6N60 یا 10N60 استفاده کنید
برای خرید هم میتوانید ار فروشگاه بالای سایت (قطعات ایفون تصویری) خرید نمایید
ممنون صبی 4N50 رو گذاشتم داغ نکرد خروجی نداشت به نطرتون اشتباه گذاشتم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا