آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کیلومتر خودرو

t300

کاربر
2011-03-11
46
145
سلام من پشت آمپر خودروی پرایدی را باز کردم و بعد از تعویض لامپ پشت آمپر و لامپ زیر موتور کیلومتر البته موتورهای کیلومتر هم در آورده بودم بعد از پایان کار وقتی سویچ را باز میکنم پمپ بنزین که قطع شد آمپر بنزین یه چند تا ضربه شلاقی به سمت پایین میزند بعد میاد بالا سپس بقیه آمپر ها کار میکند موتور کیلومتر هم جا به جا کردم ولی توفیقی حاصل نشد

یه سوال دیگه هم داشتم اونم این که آیا موتور کیلومتر ها با هم فرقی دارند کمکم کنید

با تشکر از شما#$V686

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان
سلام من پشت آمپر خودروی پرایدی را باز کردم و بعد از تعویض لامپ پشت آمپر و لامپ زیر موتور کیلومتر البته موتورهای کیلومتر هم در آورده بودم بعد از پایان کار وقتی سویچ را باز میکنم پمپ بنزین که قطع شد آمپر بنزین یه چند تا ضربه شلاقی به سمت پایین میزند بعد میاد بالا سپس بقیه آمپر ها کار میکند موتور کیلومتر هم جا به جا کردم ولی توفیقی حاصل نشد

یه سوال دیگه هم داشتم اونم این که آیا موتور کیلومتر ها با هم فرقی دارند کمکم کنید

با تشکر از شما#$V686

با عرض سلام

عزیزم در داشبورد پراید آمپر بنزین با سه آمپر دیگر فرق میکند و روی آن L2 چاپ شده و اگر اشتباه نمایید ، دچار مشگل میشود

hwemrwo

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-11-11
61
485
بوکان
سلام دوست گرامی موتورها در هر مدار صفحه امپر هر 4 تای انها یکی هستند و فرقی نمیکنه جابجا هم بشوند
اما توجه داشته باشید ببینید هیچکدوم از موتورها با دست قابلیت چرخیدن رو نداشته باشند
اگر موتورها سالم هستند ایسی cpu vdo را عوض را عوض کنید

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان
سلام دوست گرامی موتورها در هر مدار صفحه امپر هر 4 تای انها یکی هستند و فرقی نمیکنه جابجا هم بشوند اما توجه داشته باشید ببینید هیچکدوم از موتورها با دست قابلیت چرخیدن رو نداشته باشند اگر موتورها سالم هستند ایسی cpu vdo را عوض را عوض کنید
احتمالا شما تا امروز داشبورد پراید باز نکرده اید که نمی دانید آمپر بنزین با سه مدل دیگر فرق میکند ، اگر روزی باز کردید ببینید که روی آن نوشته L2 و بقیه نوشته شده L1

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان
سلامبا تشکر از همه دوستان من موتور کیلومتری که دارم روش نوشته L7داستان این چیه مرسی
با عرض سلام
این نوع در داشبورد های ، اتومبیل های ایران خودرو استفاده شده و با L1 در پراید تفاوتی ندارد و فقط در پراید است که L2 فرق میکند

j2242

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-02-13
362
1,208
کرمان
سلام ضمن عذر خواهی و با اجازه از جناب اصفهانی عزیز هرچند مطلب قدیمی است گفتم باز هم این مطلب رو بگم شاید به درد کسی بخورد . همانطور که جناب اصفهانی(farah676 )فرمودند امپر بنزین در کیلومترهای کروز پراید در مدلهای 83تا89 با سه امپر دیگر فرق میکند . از نظر شکل ظاهری یکی هستند . به عنوان مثال مثل 2پیچ هستند که یکی به طرف چپ بسته میشود یکی به طرف راست اما ظاهر فرقی نمیکنند . تا اینجایی که باز کردم کیلومترهای کروز سری قدیم که همین موتور سفیدا هستن فقط در پراید اینگونه هست ولی برای پژو 405 و پیکان و سمند فرقی نمیکنند . اگر به امپرهای اب و بنزین پراید توجه کنید هردو مخالف هم هستند و هردو به یک سمت یعنی بالا حرکت میکنند. ولی پژو405 و پارس و سمند و پیکان انژکتوری اگر توجه کرده باشید هردو در یک جهت کار میکنند. . این رو خارج از این مطلب میگم . از سال 90 روی برخی از خودروها کیلومتری به نامspco نصب کرده اند. توجه داشته باشید که اگر بخواهید ناشی وار عقربه هارو در بیارید موتورها خراب میشوند و دو عدد سیمپیچ مانند فاز موتور سیکلت( اگه دیده باشید) هست که بسیار کوچک هست و سیم بسیار نازک و حساسی دارد. اگر به این گونه کیلومتر برخورد کردید و تجربه کافی ندارید خیلی مراقب باشید . شرکت کروز هم نوع موتورهای کیلومتر های خودش رو تغییر داده و به رنگ مشکی هستند . در کیلومتر های کروز سری قدیم( مدلهای 83 تا 89 پراید پژو405 سمند پیکان)موتورها توسط 2 خار پلاستیکی به مدار متصل میشدند ونقطه اتصال انها توسط 4 پایه که حالن فنری داشتند به مدار متصل میشد و با در اوردن خارهای پلاستیکی موتور به راحتی در میاید. اما در کیلومترهای spco چهار پایه توسط لحیم به مدار متصل شدند که هم کار نگهداری موتور امپر را روی مدار میکنند و هم جریان رو از خود برای کارکردن موتور امپر عبور میدهند . این کار باعث شده هنگامی که میخواهیم عقربه هارو در بیاریم کافی است عقربه ها سفت باشند و فرد هم ناشی که هنگام در اوردن عقربه پایه ها کشیده شده و موتور ان اسیب میبیند. اما جدیدآ شرکت کروز از هر 2 روش استفاده کرده است . پایه هایی که برای عبور جریان برای به کار انداختن موتور هستند توسط لحیم به برد متصل شده اند و برای نگه داری موتور از همون روش قدیمی یعنی نگه داشتن موتور روی مدار توسط خار پلاستیکی استفاده کرده است. این کار موجب شده تا هنگام در اوردن عقربه ها موتور اسیب نبیند .. از پر چانگی عذر خواهی میکنم. پس اگر تجربه کافی ندارید به کیلومتر های دیجیتال دست نزنید و حداقل به کیلومترهای spco دست نزنید چون در اوردن عقربه های انها تجربه میخواهد که اگر نداشته باشید 100% موتورها خراب میشوند که گیر اوردنشان هم دشوار است و به اسانی یافت نمیشود و هم کمی گران قیمت هستند . با تشکر و عذر خواهی از دوست عزیزم جناب اصفهانی

بالا