آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل درشناسایی ای سی های فلش نانددر دستگاه پروگرامر 2000+

aisam

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-11-30
450
6,253
چرا در پرگرامر های +2000 TNM ای سی های فلش ناند به راحتی شناسایی نمیشود .ایراد به اینصورت هست که ای سی به شماره K9F1208U0C وای سی K9F2G08U0Bرا که وارد دستگاه میکنم شاید از هر 10 بار یک بار ای سی را شناسایی بکند
پیغام این را می دهد ای سی در سر جایش قرار نگرفته یا پایه ها کثیف است یا شماره مطابقت ندارد .
ولی ایراد هیچکدام از اینها نیست چون ای سی نو با تینر شتسته شده با مسواک تمیز شده
اگر دگمه خواندن یا نوشتن را ده بار هم بزنید باز هم همین پیغام را میدهد هرچه ای سی را خارج ودوباره در زیف قرار دهم باز مشکل پابر جاست فقط گاهی با قطع ووصل کردن سیم USB جواب میدهد اگر از این طریق هم پروگرام شود در حالت وریفای تا اخر خطا میدهد
وقتی که با قطع ووصل سیم USB شد از طریق اجرای خودکار در وسط کار باز هم خطا میدهد
در ضمن سیم فابریک خود دستگاه است
یعنی 5 عدد از این نوع ای سی تست کردم همه را خطا میدهد ولی گذارش قطعه را بخوبی میدهد
اینهم نمونه گذارش
با تشکر اگر راهنمایی کنید

پیوست‌ها

aisam

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-11-30
450
6,253
سلام دوست عزیز
بنده 3 عدد ای سی نو را تست کردم باز هم همین خطا را میدهد یعنی اصلا ربطی به ای سی ندارد
حتی ای سی را بنده چند بار هم پاک میکنم باز اطلاعات ای سی کاملا پاک نمیشود البته در ای سی های ایپرام مشکل ندارد
الان یک هفته اسیر این بر نامه شد ه ام
امید وارم مسئول شرکت TNM پاسخگو باشد

aisam

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-11-30
450
6,253
با سلام طبق دستور 2 عدد خازن 104از روی مدار برداشته شد وهر دو کفی وزیف کاملا با تینر شستشو وباد گرفته شدواما عملکرد دستگاه پس از 2 روز تست نسبت به قبل خیلی بهتر شده بخش شناسایی قطعه اصلا کار نمیکرد که الان کار میکند .ایرادی که الان دارد گاهی در وسط خواندن یا نوشتن خطا میدهد ودر قسمت وریفای تا اخر خطا میدهد.ومتاسفانه به خاطر همین مشکل پروگرامر فرایمور فلش یک تلوزیون سونی اخرین مدل خراب شد :narahat:ومتاسفانه از جایی هم نمیشه تهیه کرد حالا ایا به خاطر همین مشکلی که عرض کردم ایا راهی وجود دارد یا نه؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
با سلام
با خواندن از فلش ، امکان خراب شدن آن وجود ندارد و تنها با نوشتن یا پاک کردن آن محتویات آن تغییر میکند.
فلش ناند بطور طبیعی تا چند درصد خرابی بلوک دارد که خود را بصورت خطای وریفای نشان میدهد . اگر در
وریفای تا 10 درصد هم خطای وریفای داشتید امکان کارکردن فلش در مدار بعلت سیستم تصحیح خطا در فرم ور
وجود دارد.
اگر در اولین بلوک خطا وجود داشت صد در صد در مدار کار نمیکند.
برای فلش های ناند مدل ناند + که دیگر تولید نمیشود و مدل 5000 با سیستمهای تصحیح خطا عملکرد بهتری دارند ولی
با همین مدل 2000 هم روی فلش های کم ظزقیت باید بتوانید بخوبی کار کنید

heidari

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-04-15
304
726
با سلام من هم موقع خواندن از ایسی h27u518s2c ایرادی نداشتم ولی در موقع ریفای ایراد میده ظمنا موقع detect شماره ایسی رو یک شماره دیگری نشون میده بیش از سی بار امتحان کردم با تشکر

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
با سلام
چه شماره ای شناسایی میشود؟

با سلام من هم موقع خواندن از ایسی h27u518s2c ایرادی نداشتم ولی در موقع ریفای ایراد میده ظمنا موقع detect شماره ایسی رو یک شماره دیگری نشون میده بیش از سی بار امتحان کردم با تشکر

بالا