آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست روشی برای ازبین بردن روکش لاکی سیمهای لاکی

hasa2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-04
423
2,507
با سلام واحترام تمام نظرات وروشها بجای خودش خوبه وکاربرداین روشها نیز بنا به مورد مصرف ان نیز خوبه اما وقتی تولید درتیراژ بالا منظور هست دیگه کاتروسمبادهذونوک هویه وسایر روشها جواب نمیده من درطی سالهای 67تا 73 تولید تقویت انتن داشتم وبرای پاک کردن لاک سر سیم پیچهای ظریف مشکل داشتم لذا به تهران رفتم ودربازار تهران فروشگاههایی بود که انواع مواد شیمیایی وانواع اسیدها را میفروختند پس از جستجو دریک مغازه بشکه هایی از این نوع اسید یا ضدلاک پیدا کردم که بسیار بسیار عالی بود اما اسم نوع اسید یا ضدلاک وفرمول ان را نپرسیدم با پیشنهاد فروشنده مقداری حدود 300میلی لیتر به اندازه یک شیشه نوشابه کوچک برام وزن کرد و مشکل من برطرف شد
اما طریقه مصرف به این صورت بود که مثلا هر پنج سیم پیچ را قسمتی که قراربود لخت یا پاک بشه را مدت چند ثانیه درمحلول فرمیبردم وبعد در ظرف اب میگذاشتم وبسیار عالی لاکها پاک میشد به نظر من این روش بسیار عالی و بدون اسیب رساندن به سیم پیچ و نتیجه بسیار تمیز واناده قلع پذیری میباشد واحتمالا اون اسید فرمیک بوده که لاک سرسیمهای 1و045و015 را بعد سه تا پنج ثانیه پاک میکنه
البته الان نمیدونم این نوع اسید یا ضدلاک هست یا نه اون موقعها ازخارج واردمیشد چون روی بشکه ها ساخت المان نوشته بود ومعروف بود به ضدلاک یال حلال لاک

بالا