آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل در لپ تاپ HP PAVILION G6-1236

babak1000

کاربر
2006-10-20
19
20
سلام من یک لپ تاپ HP PAVILION G6-1236 در تاریخ 8 دی ماه 1390 خریدم که تا الان (26 دی ماه) مشکلی نداشت دیشب وقتی روشنشش کردم گفت ویندوز باید repair بشه وقتی ok کردم یک صفحه مشکی اومد ودیگه هیچ کاری نکرد، مجددا" ریست کردم ویندوز بالا اومد ولی دوباره ریست شد، وقتی خواستم از طریق DVD ویندوز رو عوض کنم تو قسمت setup هنگ می کنه و هیچ کاری نمیکنه ،کسی می دونه مشکلش چیه؟البته من اینترنت adsl دارم و وقتی خواستم سیستم رو خاموش کنم پیام آپدیت ویندوز اومد و ویندوز آپدیت و سپس خاموش شد و بعد از اینکه روشن کردم این مشکلات بوجود اومد،آنتی ویروسی که روش نصب کرده بودم هم ESET Smart Security 5.0.95.0 Final است . ویندوزی هم که روش نصب کرده بودم ویندوز SEVEN 64 BIT بود.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,939
اصفهان
سلام من یک لپ تاپ HP PAVILION G6-1236 در تاریخ 8 دی ماه 1390 خریدم که تا الان (26 دی ماه) مشکلی نداشت دیشب وقتی روشنشش کردم گفت ویندوز باید repair بشه وقتی ok کردم یک صفحه مشکی اومد ودیگه هیچ کاری نکرد، مجددا" ریست کردم ویندوز بالا اومد ولی دوباره ریست شد، وقتی خواستم از طریق DVD ویندوز رو عوض کنم تو قسمت setup هنگ می کنه و هیچ کاری نمیکنه ،کسی می دونه مشکلش چیه؟البته من اینترنت adsl دارم و وقتی خواستم سیستم رو خاموش کنم پیام آپدیت ویندوز اومد و ویندوز آپدیت و سپس خاموش شد و بعد از اینکه روشن کردم این مشکلات بوجود اومد،آنتی ویروسی که روش نصب کرده بودم هم ESET Smart Security 5.0.95.0 Final است . ویندوزی هم که روش نصب کرده بودم ویندوز SEVEN 64 BIT بود.

سلام دوست عزیز،
آیا ویندوزی که داشتی اصلی بود؟؟
ویندوزهایی که اصلی نباشه با اتصال به اینترنت و آپدیت کردن مشکلاتی رو برای سیستم بوجود میاره و حتی ممکنه سیستم بالا نیاد.حتی ویندوزهای اصلی رو سعی کن آپدیت نکنی.
اما مشکل پیش اومده با توجه به نو بودن سیستم امکان عیب سخت افزاری خیلی کمه اما غیر ممکن نیست.شما یه ویندوز اصلی 64 بیت تهیه کنید و به بایوس برید و تنظیمات بایوس رو Set As Default کنید و سپس نسبت به تعویض ویندوز جدید اقدام کنید .
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

Mohammad.a.z

کاربر
2020-02-08
4
0
سلام ic8پایه هستن24c.....مارک معروف wind bandوsst
در لپ تاپ های قدیمی io, biosنزدیک هم قرار دارد ،ioمستقیما با biosدر ارتباط هست
لپ تاپ جدید از نوع. Coro i، بایاس نزدیک pchپل شمالی و جنوبی و مستقیما pch در ارتباط است
بایاس از لحاظ شکل ظاهری :plcc,8pin wide,nahd.flash
C40دو ظرفیت 512kb,0.5mb

yousef55

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
123
268

احتیاج نیست به setup برید
بعد از روشن کردن f12 را فشار بدید منوی بوت میاد..

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
احتیاج نیست به setup برید
بعد از روشن کردن f12 را فشار بدید منوی بوت میاد..

با سلام

دوست عزیز این پست مربوط به 8 سال پیش بوده فکر نمی کنم راهنمایی شما بتونه کمکی بکنه به اون دوستمون

ضمنا این لپ تاپ هنگام روشن شدن توی صفحه اولیه با F9 منوی بوت فعال میشه f12 مربوط به بوت نتورک میباشد

F1 System Information
F2 System Diagnostics
F9 Boot Device Options
F10 Bios Setup

F11 HP System Recovery
F12 Network Boot

بالا