آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مادربورد G41MT-S2 در حين كار ريست ميكند

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
با سلام،

مادربورد G41MT-S2 در حي كار ريست ميكند.بعضي اوقات بعد از چند ساعت كار و بعضي وقتها همون اوايل كار چند بار ريست مكند.
رم و سي پي يو و گرافيك رو هم تعويض كردم اما نتيجه نگرفتم. از دوستان كسي ميتونه كمك كنه؟
بعضي وقتها هم موقع ريست حدود 25تا بوق كوتاه پشت سرهم ميزنه !

khaled2152

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-03-01
217
965
سلام لطفا باطری BACK UP را عوض کنید نتیجه را برای راهنمایی بیشتر اعلام فرمایید.

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
انجام دادم اما فرقی نکرد !
لازمه بگم که دوتا سیستم با این مشخصات هست که هردو با هم این مشکل رو پیدا کرده یکی ریست میکنه و اون یکی خاموش میکنه. ویندوز هم عوض کردم اما فایده نداشته.
من تو یه شرکت هستم که یه شبکه داخلی داره و این 2تا سیستم به اینترنت متصل هستند. آیا ممکنه مشکل از تنظیمات شبکه و سوییچ باشه؟؟

ali8889

کاربر
2010-10-22
447
1,823
انجام دادم اما فرقی نکرد !
لازمه بگم که دوتا سیستم با این مشخصات هست که هردو با هم این مشکل رو پیدا کرده یکی ریست میکنه و اون یکی خاموش میکنه. ویندوز هم عوض کردم اما فایده نداشته.
من تو یه شرکت هستم که یه شبکه داخلی داره و این 2تا سیستم به اینترنت متصل هستند. آیا ممکنه مشکل از تنظیمات شبکه و سوییچ باشه؟؟

با سلام دوست عزيز شما ابتدا در قسمت stup مادربرد ببينيد دماي سيستم در حين كار چه مقدار است

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
سلام دوست عزیز این عیب دقیقا از تغذیه و رگولاتوره تو این مین سه تا خازن 1500 میکرو هست و عموما از لحاظ ظاهری سالم ولی باید تعویض کنی و یه دونه دیگه چسبیده به قسمت وی جی ای هس که اونم ممکنه این ایرادو دهها بار داشتم و تو چند مورد بایوسا ابدیت کردم و حل شد موفق باشید

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
سلام دوست عزیز این عیب دقیقا از تغذیه و رگولاتوره تو این مین سه تا خازن 1500 میکرو هست و عموما از لحاظ ظاهری سالم ولی باید تعویض کنی و یه دونه دیگه چسبیده به قسمت وی جی ای هس که اونم ممکنه این ایرادو دهها بار داشتم و تو چند مورد بایوسا ابدیت کردم و حل شد موفق باشید

دوست عزیز سلام ، هنوز امتحان نکردم اما 2 تا سوال :
1- چون هنوز مادربورد گارانتی داره میخوام ببینم چجوری میتونم از نشتی خازنها روی برد مطمئن بشم؟ با خازن سنج نشون میده؟
2- چرا این عیب با فاصله زمانی یکی 2 روز روی هر دو سیستم بوجود اومده؟آیا این مشکل یکی از عیبهای این مدل مادربورده؟
ممنون از اینکه وقت میگذارید و جواب میدید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: msafari89

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
دوست عزیز سلام ، هنوز امتحان نکردم اما 2 تا سوال :
1- چون هنوز مادربورد گارانتی داره میخوام ببینم چجوری میتونم از نشتی خازنها روی برد مطمئن بشم؟ با خازن سنج نشون میده؟
2- چرا این عیب با فاصله زمانی یکی 2 روز روی هر دو سیستم بوجود اومده؟آیا این مشکل یکی از عیبهای این مدل مادربورده؟

دوست عزيز aryakorush55 اين مادربورد اصلا خازن 1500ميكرو نداره !
مدل مادربورد رو يه بار ديگه دقت كن.

hasa2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-04
423
2,507
با سلام من تعمیر کار مادر برد هم هستم. این ایراد بیشتر مال خازنهای صافی است که معمولا چهار پنج تا اطراف سی پی یو هست که باید حتما عوض بشه واینکه شما بخای ببینی نشتی دارد یا ظرفیت کم کرده یا نه که مطمعن بشی چنین کار محال وغیر ممکنه چون باید خازنها در بیاد واین کار هم فقط با هیتر مقدوره ولی خازن سنج ظرفیت را درست نشان میده البته شما چون تجربه ندارید حق دارید خیلی سوال کنی ولی دو مورد دراین مادر برد صدق میکند 1- خرابی خازنهای صافی بزرگ و2- پاور که هر دومورد بایستی عوض بشه ولی چون مادربردهای شما گارانتی دارد خودتون اقدام به اینکار نکنید کسی که کارش باشه وتجربه کافی برای تعمیر کامپیوتر ومادربرد دارد این کار را باید انجام دهد من هم بر اساس تجربه این جواب را میدم والا باید مادر برد را ببینم ودر تعمیرگاه ازمایش کنم

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
با سلام من تعمیر کار مادر برد هم هستم. این ایراد بیشتر مال خازنهای صافی است که معمولا چهار پنج تا اطراف سی پی یو هست که باید حتما عوض بشه واینکه شما بخای ببینی نشتی دارد یا ظرفیت کم کرده یا نه که مطمعن بشی چنین کار محال وغیر ممکنه چون باید خازنها در بیاد واین کار هم فقط با هیتر مقدوره ولی خازن سنج ظرفیت را درست نشان میده البته شما چون تجربه ندارید حق دارید خیلی سوال کنی ولی دو مورد دراین مادر برد صدق میکند 1- خرابی خازنهای صافی بزرگ و2- پاور که هر دومورد بایستی عوض بشه ولی چون مادربردهای شما گارانتی دارد خودتون اقدام به اینکار نکنید کسی که کارش باشه وتجربه کافی برای تعمیر کامپیوتر ومادربرد دارد این کار را باید انجام دهد من هم بر اساس تجربه این جواب را میدم والا باید مادر برد را ببینم ودر تعمیرگاه ازمایش کنم

سلام دوست عزیز ممنون از توجهتون،
در مورد پاور باید بگم با 2 تا پاور دیگه تست کردم فایده نداشته. علاوه بر پاور بقیه قطعات رو هم تعویض کردم اما بیفایده بوده اما نمیدونم کجای مادربورد ایراد داره فردا میخوام مادربورد رو عوض کنم و بقیه قطعات رو رو یه مادربورد جدید امتحان کنم ببینم چی میشه.
بازم ممنون از توجهتون.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا