آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشكل در تصوير نداشتن مادربورد ms7507

alizadeh.672

کاربر
2012-01-02
49
135
به نام خدا
سلام

من تازه رفتم اموزش تعميركاري ديدم و يه مغازه راه انداختم .مي خوام تا وقتي كه راه نيفتدم از شما باتجربه ها كمك بگيرم.
اولين سوال من:
يه مادربرد msi مدل ms 7507 اموردن كه روشن مي شه ولي تصوير نداره:
cpu اصلاً داغ نمي شه ترانزيستورهاي اطراف cpu وقتي برق پاور وصل است همه بوق مي زنند . ولي وقتي برق قطع مي شه همه سالم اند .اگه مي شه كمك كنيد.

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام فتهای اطراف سی پی یو رابیار بیرون تست کن اگه نبود فتهای اطراف اسلات های رم رو چک کن .رم ها وبایوس را هم چک کن...

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
سلام
دوست عزيز شما ابتدا بايداز خروجي گرافيك شروع كنيد ببينيد گرافيك سالم هست يا خير؟...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mnajafi

alizadeh.672

کاربر
2012-01-02
49
135
يه ic در ارودم (تو عكس هست) كه وقتي دوباره گذاشتمش ديگه ترانزيتورها بوق نمي زنند ولي cpu يه زره داغ نمي شه
.ولي حالا كه گذاشتم خروجي ولتاژ همه mw مي ده اگه ولت هم بده منفي است. حالا چيكار كنم............

• Like

alizadeh.672

کاربر
2012-01-02
49
135
يه ic در ارودم (تو عكس هست) كه وقتي دوباره گذاشتمش ديگه ترانزيتورها بوق نمي زنند ولي cpu يه زره داغ نمي شه
.ولي حالا كه گذاشتم خروجي ولتاژ همه mw مي ده اگه ولت هم بده منفي است. حالا چيكار كنم............

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
سلام
دوست خوبم نميخواهم شما را نا اميد كنم .شما احتياج به اموزش عملي داريد .با اين روش خسارت وارد ميكنيد.شما ابتدا بايد بدانيد كه اگر
سيستم فاقد تصوير باشه از كجا بايد شروع كنيد.احتمالا مشگل خيلي جزء باشه ولي با اين روش يك مشگل كلي ميشه .چون عيب يابي روش خاص خودش را دارد .الان اون ic كه از سوكت بيرون اورديد احتمالا درست در سوكت قرار نگرفته بعد از اين هم براي يك لحظه نميتوانيد فن و هدسينك را جدا كنيد. چون در ان قسمت و cpu داراي جريان و ولتاژهاي متفاوت هست وداراي حرارت زياد ودر نتيجه بلافاصله ميسوزه.بنظر بنده ببريد پيش يك تعميركار با تجربه چون با راهنمايي نميشود .كار پيچيده هست. ممكن هست در مدار power جنب cpu خازن باد كرده ويا خراب باشه.و قبلا هم به حضور رسيده.كه شما به گرافيك بپردازيد.اگر گرافيك دوبله داريد.؟.. راستش نميشود راهنمايي به اين شكل كرد چون شما بايد حداقل تجربه در اين مورد را داشته باشيد.من شرمنده ميشوم كه نميتونم كمكي بكنم .شايد دوستان ديگر بتونند كاري براي شما بكنند.نا اميد نباشيد.فعلا تجربه كسب كنيد. متشكرم

سپاس

alizadeh.672

کاربر
2012-01-02
49
135
ممنونم از راهنماييتون ....اين كه گذشت ولي .............. مي خوام بدونم اگه تصوير نداشت از كجا بايد شروع كنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• Like

hasa2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-04
423
2,507
دوست عزیز شما باید یک دوره تعمیر وشناسایی عیوب وقطعات کامپیوتر را بگذرانید تازه اون موقع فقط میتوانید قطغات اصلی وبردها که سوکت دار هستند را ازمایش تست وتعویض کنید علاوه بر ان برای تعمیر کامپیوتر احتیاج به ابزار خاص هست وبرای شرح وموشکافی هریک از قسمتهای مادر برد وقت وزمان زیادی میخاهد پس بنا بر این چون این جا یک فروم تخصصی است فقط در حد راهنمایی میتوان شما را راهنمایی کرد برای اینکه شما هم در اینده نزدیک تعمیر کامپیوتر را بصورت علمی و اصولی یاد بگیرید بشما پیشنهاد میکنم چنانچه از قطعات چیزی نمیدانید ان را از روی برد جدا نکنید که برای برداشتن وگذاشتن این قطعات ابزار دقیق وتخصص کافی لازم هست در این مورد شما میتوانید به ادرس بالای سایت انستیتو انفورماتیک پارسه مراجعه کنید موفق باشید.

• Like
بالا