آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ازچه نوع کاغذ گلاسه ای برای چاپ PCB استفاده کنیم؟

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام دوستان لطفا بفرمائید برای چاپ PCB از چه نوع کاغذ ی استفاده کنم ؟ استاد به من گفت از کاغذ الگوی خیاطی استفاده کنم ولی وفتی توی پرینتر لیزری میزارم جمعش می کنه

با سلام
از کاغذ گلاسه شفاف که روش خطاطی هم می کردند باید این کاغذ رو روی یه A4 معمولی با نوار چسب بچسبونی طوری که در داخل چابگر غلطکها لیز نخوره یعنی از اطراف 6 چسب نواری با فاصله 5 سانتی
بازم اگه مشکل داشتی من در خدمتم.باتشکر

kavosh83

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-27
528
3,592
بهشت خدا در زمین
سلام دوستان لطفا بفرمائید برای چاپ PCB از چه نوع کاغذ ی استفاده کنم ؟ استاد به من گفت از کاغذ الگوی خیاطی استفاده کنم ولی وفتی توی پرینتر لیزری میزارم جمعش می کنه
سلام
من از برگه زرد رنگی که پشت برچسب های اتیکت هست استفاده میکنم این برچسبها را در قطع آچار از فروشگاه های لوازم تحریر تهیه کرده و موقع استفاده در اندازه های مورد نیاز برش میدم
،داخل پرینتر تا نمی خوره و لوله نمیشه و چون یک سمتش مثل کاغذ معمولیه ،پرینتر به راحتی اونو میکشه داخل و ضمنا طرح شما با چند دقیقه اطو ی داغ به فیبر چاپی منتقل میشه

heidary3642

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
دوستان ميتوانيد از طلق ترانسپوندر يا در صورت موجود نبودن از کاغذ گلاسه معمولی استفاده کنيد البته توجه کنيد که اتو را در زير قرار داده و دو برگ روزنامه رويش و سپس فيبر مدارچاپی و روی فيبر نيز مدار را که روی طلق يا کاغذ چاپ کرده ايد البته مدار را بايد با چسب کاغذی از کنارها به فيبر مدارچاپی چسب کنيد تا جابجا نشود و بعد از اتمام کار حتمی بايد صبر کنيد تا فيبر سرد شود چون در حالت گرم بودن فيبر مدار از روی فيبر جدا ميشود و در صورتی که مدار روی کاغذ چاپ شده نيز بايد حتمی حدود يک ساعت فيبر در آب باشد تا کاغذ خيس بخورد و راحت از روی مدار جدا شود

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام دوستان

من انواع کاغذ رو امتحان کرده بودم .سری جدید که رفتم کاغذ گلاسه براق نازک بخرم یه مارک ایرانی داد به نام (فراورده های کاغذ فتوماکس) اتو کردم روی فیبر باور نمی کنید همینکه گرفتم زیر آب براحتی از فیبر جدا شد و اذیت نکرد چاپش هم خوب از آب در آومد. تشکر

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
سلام
من از برگه زرد رنگی که پشت برچسب های اتیکت هست استفاده میکنم این برچسبها را در قطع آچار از فروشگاه های لوازم تحریر تهیه کرده و موقع استفاده در اندازه های مورد نیاز برش میدم
،داخل پرینتر تا نمی خوره و لوله نمیشه و چون یک سمتش مثل کاغذ معمولیه ،پرینتر به راحتی اونو میکشه داخل و ضمنا طرح شما با چند دقیقه اطو ی داغ به فیبر چاپی منتقل میشه
سلام .اره این کاغذ زرد ها عالیه .2 دقیقه با دمای نسبتا بالا بکشید روش .وبعد بذارید که سرد بشه .اصلا نیازی به اب نیست .خودش سرد که بشه جدا میشه.

مشکل کاغذ گلاسه ،خیس خوردنش هست که موقع کندن زیر اب،،باعث میشه خطوط جدا بشه .

ورق ترانس پارنت یا طلق نسوز هم اگر قلقش بیاد دستتون عالیه خیلی تمیز در میاد .

کاغذ مجله های افست هم خوبه .سبکترین کاغذ گلاسه هست.ولی بدلیل سبک بودن تو بعضی پرینترها گیر میکنه .

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
با سلام
از کاغذ گلاسه شفاف که روش خطاطی هم می کردند باید این کاغذ رو روی یه A4 معمولی با نوار چسب بچسبونی طوری که در داخل چابگر غلطکها لیز نخوره یعنی از اطراف 6 چسب نواری با فاصله 5 سانتی
بازم اگه مشکل داشتی من در خدمتم.باتشکر

متاسفانه این کار به تانک لیزر پرینتر آسیب میرسونه. پرینترهای لیزری معمولی حداکثر ضخامتی که تحمل میکنند کاغذ آ4 معمولی هست. فاصله تانک لیزر با کاغذ میلیمتری و بسیار کم هست و وقتی دو لایه کاغذ روی هم قرار میگیرد این قسمت بر روی تانک لیزر کشیده شده و به مرور باعث چاپ شدن لکه های نامطلوب بر روی کاغذ خواهد شد . پس جدا از این کار پرهیز کنید

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام

جناب نکوئی با چاپگر 1200 hp براحتی روی هر کاغذی بدون چسباندن کاغذ هم کار می کنه .من قبلا با سامسونگ کار می کردم کاغذ لیز می خورد بخاطر اون می چسبوندم .تشکر

بالا