آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اموزش کار با دیتا شیت قطعات

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
سلام دوستان عزیز من تازه کارم لطفا اموزش و نحوه کار با قسمت دیتا شیت قطعات سایت را بیان کنید .مثلا من مشابهه ای سی GL850G 28 پین را چطور پیدا کنم؟
با سلام :
1 - روی دیتا شیت کلیک کنید تا صفحه دیتاشیت ها براتون باز میشه .[hide] [/hide]
[hide][/hide]
[hide] 1.JPG[/hide]
2 - در باکس جستجو شماره قطعه مورد نظر را تایپ و روی گزینه جستجو کلیک کنید .
3 - در صفحه جدیدی که باز میشه >> سایت هایی که دیتا شیت و اطلاعاتی از قبیل نحوه کاربردی و شماتیک هایی از محل کاربرد قطعه را براتون نشون میده و معمولا اولین یافته در سطر بالا مربوط به دیتا شیت درخواستی میباشد روی ان گلیک کنید در صفحه ای که براتون باز میشه دیتاشیت را در اختیار دارید مطالعه یا دانلود کنید . [hide] [/hide]
[hide][/hide]
[hide]2.JPG[/hide]
از عکس ها هم میتونید مصور کمک بگیرید .
اینهم دیتاشیت درخواستی دانلود کنید .[hide] [/hide]
[hide][/hide]
[hide]مشاهده فایل‌پیوست datasheet.pdfمشاهده فایل‌پیوست datasheet.pdf[/hide]
موفق باشید .

aliazv

کاربر vip
کاربر
2008-07-13
88
184
دوست عزیز خیلی ممنون واقعا توضیحاتتان مفید و کاربردی بود اما قسمتی که می بایست ببینیم یا دانلود کنیم مشخصات کامل قطعه مورد نظر را شرح داده مشابهاتش را کجا درج می کنند؟ مثلا توضیحاتی که داده شده مربوط به یک ای سی 40 پایه است اما من در قسمت سرچ 28 پین نوشته بودم.یا قطعات جایگزین کجا درج می شود؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
دوست عزیز خیلی ممنون واقعا توضیحاتتان مفید و کاربردی بود اما قسمتی که می بایست ببینیم یا دانلود کنیم مشخصات کامل قطعه مورد نظر را شرح داده مشابهاتش را کجا درج می کنند؟ مثلا توضیحاتی که داده شده مربوط به یک ای سی 40 پایه است اما من در قسمت سرچ 28 پین نوشته بودم.یا قطعات جایگزین کجا درج می شود؟

با سلام :
در مورد مشابهات باید در سایت[hide] www.[/hide]
[hide][/hide]
[hide] icmaster2000.com[/hide] عضو رسمی شوید و از امکانات انجا استفاده کنید که معمولا برای ثبت نام و پرداخت هزینه ابونمان ان مشکل خواهید داشت .
یک روش ممکن اینکه دیتا شیت قطعه خود را پیدا و مطالعه کنید سپس بگردید و نزدیکترین قطعه ای که مشابه قطعه موجودتان هست {مقایسه دیتاشیت ها } انتخاب و جایگزین کنید .
در مورد تعداد پایه های قطعات ..... روش صحیح جستجو این هست که باید تمام نوشته اعم از پیشوند و پسوند قطعه مورد نظر را در باکس جستجو تایپ کنید تا دقیقا قطعه مورد درخواست خود را بیابید .
توصیه میکنم تاپیک [hide] http://www.irantk.ir/irantk4712/ [/hide] و همچنین تاپیک نحوه کد گذاری و شمارگذاری قطعات در بخش اموزشی همین سایت را کامل مطالعه کنید .
موفق باشید .

بالا