آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل نبودن تصویر و 5 بوق که تکرار می شود در لپ تاپ دل مدل DELL 5010

mohammad428

کاربر
2010-02-08
12
17
سلام به دوستان و اساتید محترم
همون طوری که گفتم دل 5010 5تا بوق میزنه وباز تکرار میکنه تصویر و بک لایت ندارم
بعداز عوض کردن جای رم ها واسلاتها مشخص شد یکی از رمها وهمون اسلات مشکل پیدا کرده
اسلات سفید مشکلی نداره ولی اسلات مشکی سیستمو با لا نمیاره
کسی میدونه چه بلایی سر مین بردم اومده
i/oمشکل داره یا چیپ شمالی یا چیز دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

h_gh

کاربر
2009-10-23
27
71
در سری Inspiron 5010 یک مشکل عمده وجود دارد. مشکل از این قرار که هیت سینگ این دستگاه ضعیف هسته و اگه دچار مشکل بشه دستگاه به شدت داغ می کنه و خاموش می شه.
برای این مشکل باید بایوس و آی سی EC رو برد را با آخرین ورژن پروگرام کنید.
اگه دستگاه روشن شد حتما هیت سینگ اون رو عوض کنید بگذارید مدتی دستگاه با بالاترین حد کار کنه.

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام.این چه نوع راهنمایی بود که شما کردید.مثل این میمونه که ی نفر واسه ی سرماخوردگی ساده بره دکتر و بهش بگه باید قلب و ریه هات عمل بشن!!!!!شما ی لطفی کن وقتی ی دل 5010 اومد زیر دستت باتری بایوس رو دربیار و 5 بوق ممتد رو بشنو.موفق وموئید باشید

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
سلام اسلاتی که گفتید مشکل داره چک کنید ولتاژ را داره یا نه. چنانچه ولتاژ نبود حتما چک کنید اسلات قلع مردگی نداشته باشه و و مدار تغذیه اسلات سالم باشه چنانچه مشکل در ناحیه اطراف رم نبود. چیپ شمالی را چک کنید حرارت بیش ازحد تولید نکنه.
البته در این مشکل چون یکی از اسلات ها سالم هست بعید می دونم عیب از چیپ شمالی باشه.
به احتمال زیاد فت های اطراف و مدار تغذیه اسلات مشکل داره

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام به دوستان و اساتید محترم
همون طوری که گفتم دل 5010 5تا بوق میزنه وباز تکرار میکنه تصویر و بک لایت ندارم
بعداز عوض کردن جای رم ها واسلاتها مشخص شد یکی از رمها وهمون اسلات مشکل پیدا کرده
اسلات سفید مشکلی نداره ولی اسلات مشکی سیستمو با لا نمیاره
کسی میدونه چه بلایی سر مین بردم اومده
i/oمشکل داره یا چیپ شمالی یا چیز دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز خطای زدن 5 بوق در اکثر مین بوردها وجود خرابی در سی پی یو هست شما مدار تغذیه سی پی یو را چک کنید و سیستم را با یک سی پی یو دیگر امتحان کنید و پایه های سی پی یو را از نظر خم شدگی چک کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
قبل از انجام همه این کارها باتری بایوس رو دربیار و زبون بهش بزن و باتری نو بنداز

سلام می بخشید چرا دیگه زبون بهش بزنه. باتری سطحش اکسید داره باعث بیماری می شه. بعد چه دلیلی وجود داره که باتری را زبون بزنه من تا حالا نشنیده بودم. یک کم بیشتر توضیح بدهید که دلیل این کار چی هست

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
این صاحب مغازمون هر روز بش میگم برا مغازه دیباگر و اهم متر بخر
میگه بابا این اسباب بازی ها چیه
باطری رو باز زبونش تست میکنه
این علی دادی هم همه فن حریفه
فقط یکم شیطونه و یکم گوش مشتری رو زیاد میبره :biggrin0:
این اقا علی بار خودش استادیه
نمیدونم چرا مدیریت رو قبول نمیکنه

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir
من هم با نظر علی دادی موافقم. 5 بار بوق زدن 5010 از باتری مادربرده . اما اون موقع تصویر خواهید داشت. مشکل چیپ هم ندارید ترانزیستورهای اطراف ماژول رم ت چک کن..مشکل اونجاست اگه تصویر دای.
زبون زدن به باطری کار اصولی نیست ... مگه زبونمون مالتی متر داره ؟!! یه جریان کوچولو روی زبون احساس میشه همین و بس !
اما اگه باطری روی مادربرد زیر 3 ولت باشه گاهی مشکلات عجیب غریبی نشون میده ... برام چندین بار پیش اومده.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:
بالا