آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: اگر فکر میکنید سیم پیچ ترانس اسپیکر های میکرو لب و مشابه انها میسوزند این را ببینید

sohil62

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-11-15
279
2,840
اصفهان
با سلام

ترانس های 12 ولتی 3 سر میکرولب به این شکل درست میشوند [hide] قسمت ثانویه ترانس قسمت پایین سیمهای خروجی را با احتیاط بشکافید یک فیور سفید رنگ کوچیک در زیر ان قرار دادهاند که ان فیوز میسوزد و اشتباهی همه فکر میکنن خود سیم پیچ سوخته است اینم عکس DSC00329.jpg [/hide]

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
با سلام

ترانس های 12 ولتی 3 سر میکرولب به این شکل درست میشوند hidden content may not be quoted

به نام خدا

سلام و تشکر از دوست خوبم بابت این تجربه عالی!
بله بنده هم چندین بار به این روش این ترانسها را تعمیر کرده ام و همیشه قبل از تعویض هر ترانسی ابتدا چک میکنم که این فیوز را دارد یا نه.

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
با درود.
بنده در نهایت بی فکری چند روز پیش 2 تا از این ترانسها را دادم ترانس پیچ!یکی مال ضبط چینی و یکی مال اسپیکر
.بعد که اوردم دیدم اصلا باز نشده!دقت کردم و متوجه شده فقط همون چسب ثانویه را شکافته.
لعنتی 5 تومن واسه هر کدوم گرفت!!
قبلها در بعضی ترانسهای خوب فیوز حرارتی داشت.بیشتر ترانسهای المانی.
ضمنا تو ترانس مودم dlink هم دیروز متوجه شدم داره.البته اگه جاش یک ترموفیوز 115 درجه بزاریم شاید مناسبتر باشه از یکسره کردن. ولی من اینکار را نکردم!
بدرود.

enrique_us20

کاربر
2012-04-28
3
19
با سلام
بعد از استفاده از تمام توان اسپیکر vkey fmc بدون هیچ صدایی خاموش شد ، چک کردم فیوز (F2Al250V) قبل از سیم پیچ سوخته بود ، تعویضش کردم دکمه روشنو که زدم فیوز ترکید !
امکانش هست همین فیوز ترانس سوخته باشه؟ 1.jpg

2.jpg

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,828
با سلام
بعد از استفاده از تمام توان اسپیکر vkey fmc بدون هیچ صدایی خاموش شد ، چک کردم فیوز (F2Al250V) قبل از سیم پیچ سوخته بود ، تعویضش کردم دکمه روشنو که زدم فیوز ترکید !
امکانش هست همین فیوز ترانس سوخته باشه؟ مشاهده فایل‌پیوست 49792

مشاهده فایل‌پیوست 49793
سلام
شما ثانویه ترانس رو از مدار جدا کن و اون رو تست کن ببین ولتاژ در قسمت ثانویه ترانس هست؟؟؟
در ضمن وقتی فیوز 250 ولت می سوزه شما قبل از ترانس اتصالی داری
موفق باشید

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,441
تو همین نزدیکی ها
با سلام
امکانش هست همین فیوز ترانس سوخته باشه؟ مشاهده فایل‌پیوست 49792

مشاهده فایل‌پیوست 49793
دوست عزيز شما بايد براي طرح سوال خود تايپيك جديد باز مي كرديد
در ادامه توضيحات اقاي m.j عزيز عرض كنم بله احتمال خرابي ترانس وجود دارد اما قبلش اهم قسمت اوليه ترانس را اندازه بگيريد ممكنه بر اثر داغي و يا خرابي قطعات در قسمت ثانويه و تغذيه دستگاه باعث از بين رفتن سيم لاكي ترانس شده و قسمت اوليه ترانس اهم ان كم شده باشد

بالا