آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل صدای سوت پاور۴۳۰ واتیه GREEN GP430A

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

@mahmoud

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-29
120
338
Qazvin
parselectric.gigfa.com
سلام و خسته نباشید به همه:)یه پاور گرین مدل GP 430A دارم که یه مدته چه تو حالت خاموش یا روشن یه صدای سوته گوش خراش داره که میره تو اعصاب و تا از برق اصلی یا کلید پشت پاور خاموش نکنی صدا قطع نمیشه. خوده پاور مشکلی نداره و سیستم کم نمیاره .بازشم کردم ۶ تا خازن باد کرده تو قسمت خروجی داشت که بزرگترینش 2200/16V بود همه رو عوضم کردم توفیقی نداشت صدا رو که دنبال کردم ظاهرا از تو ترانسی که داشت میاد.میخواستم بدونم کاریش میشه کرد که صدا قطع شه یا تعمیرش کرد یا اگه از همون ترانس یا چکه گیر میاد عوضش کنم .بازم ممنون از دوستان:)

آخرین ویرایش:

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
با سلام
داداش احتمال داره جریان میکشه(مدار) و برای تستم میتونی ترانس و از برد جدا کنی و ولتاژ ورودی رو بدی ببینی باز صدا میده یا نه.
معمولا این صدا (وز وز) در ترانسهایی بوجود میاد که ورقه های فلزی از هم فاصله میگیرن......
برای عوض کردنشم بهترین راه استفاده از برد اوراقی هستش هم میتونی ببری پیش یه آدم ماهر که برات بپیچه ولی کار اول بهتره.

دست علـــــــی به همرات.

آخرین ویرایش:

@mahmoud

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-29
120
338
Qazvin
parselectric.gigfa.com
ممنون ولی من به برد اوراقی این مدل یا یکی که ترانسش اینجوری باشه دسترسی ندارم پیش دوستامم بردم همچین چیزی تو بساطشون ندارن بعد این ترانسش ورقه ای نیست هسته زغال ماننده با چسب اینا راه نمیوفته؟:( یعنی گرین با این دمو تشکیلاتش یه پشتیبانی درست درمون نداره؟اگه برم نمایندگیاش نمیدن؟میخوام خودم تعمیر کنم چون یکم حساسم به کاره بیرون:32000000:اگه اره ادرسشم لطف کنیین ممنون میشم:)

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
ممنون ولی من به برد اوراقی این مدل یا یکی که ترانسش اینجوری باشه دسترسی ندارم پیش دوستامم بردم همچین چیزی تو بساطشون ندارن بعد این ترانسش ورقه ای نیست هسته زغال ماننده با چسب اینا راه نمیوفته؟:( یعنی گرین با این دمو تشکیلاتش یه پشتیبانی درست درمون نداره؟اگه برم نمایندگیاش نمیدن؟میخوام خودم تعمیر کنم چون یکم حساسم به کاره بیرون:32000000:اگه اره ادرسشم لطف کنیین ممنون میشم:)

با سلام
دوست من شما اول مطمئن شو که مدار جريان نميکشه.ميتوني با جدا کردن ترانس و دادن ولتاژ ورودي ببيني ترانس بازم صدا ميده يا نه اگه داد ايراد از ترانسه.
در مورد چسبم در ترانسهايي با هسته هاي ورقه اي جواب ميده علت صداشم تو اين ترانسها در بالا گفتم.
معمولا بيشترين خرابي سيستم مربوط به خرابي پاور است اگه شما بگرديد حتما تو مغازه هاي تعميرات کامپيوتر پيدا ميکنيد ......

تو شهر ما بابل نداره.......

يا علــــــــــي

@mahmoud

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-29
120
338
Qazvin
parselectric.gigfa.com
سلام عزیز. میشه در مورد تست جریان کشی بیشتر توضیح بدید؟منظورتون اینه که ترانسو کلا از برد خارج کنم بعد پایه های ورودیشو دوباره با سیمی چیزی بهش وصل کنم؟اگه اینه راه ساده تری نداره؟اینم بگم که وقتی صدا میده بعد که برقو جدا میکنم صدا یه دفه قطع نمیشه مثل تقریبا صدای موتور هواپیما سیر نزولی پیدا میکنه کم میشه و قطع.انگاری برق خازن داره تخلیه میشه حالا خودشه که صدا میده یا ترانس؟؟؟:(بعد امروز که دقت کردم دیدم یه خازن ورودیم انگاری یکم باد داره ولی چون کلا تو یه حالت وکیومه نشون نمیده{اون خازن اصلایای بزرگیه ورودی}بنظرت میتونه به اونم باشه؟و بعدش اینکه اگه جریان کشی داشت باید به کدوم قطعات شک کنم.من خودم از لحاظ دونستن و کار و وسایل مشکلی ندارم کارم تعمیرات موبایله به تعمیرات تلویزیون و اینام بخاطر رشته ام اشنایی دارم اینم به خاطره علاقمه بیشتر که دارم دنبال میکنم وگرنه یه پاور دیگه گرفتم انداختم رو سیستم .بازم ممنون و مرسی:)

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
با سلام
دوست عزيز پس به احتمال خيلي زياد ايراد از مدار است (در بالا اشاره به کشیدن جریان کردم) شما اون خازنهاي صافي در ورودي که گفتي و تمام خازنها رو چک کن و در صورت نشتي تعويض کن.
اين نکته رو در نظر بگير هميشه درستي ظاهري خازن دليل بر سالم بودنش نيست ..............
به احتمال زياد اين مشکل باعث بوجود آمدن افت ولتاژ در مدار شده و ترانس صوت ميزند و با تعويض خازنها مشکل شما حل مي شود.
اگر با تعويض خازنها مشکل شما حل نشد ديودهاي يکسوساز و ماسفتها رو هم چک کن.

يا علــــــــي

@mahmoud

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-29
120
338
Qazvin
parselectric.gigfa.com
سلام:)
خب.من اومدم تست جریان کشی کردم تو حالت عادی که روشن نیستو صدا داره ۱۰ میلی امپر و وقتیم که روشن میکنم با پایه ۳و۴ {سیم مشکیو سبز} ۷۰ تا ۹۰ میلی امپر متغییر بدونه اینکه هیچ باری روش باشه که فک کنم عادیه .خازنارم چک کردم سالمه اون وکیومش منو به اشتباه انداخت.ماسفتا تو ورودی کلا سالمه تو خروجیم به دو تا دسرسی داشتم چک کردم سالم بود دیود یکسو سازام سالمه.ترانسو کلا از مدار خارج کردم صدا قطع شد ورودیم خالی دادم بازم قطع بود ولی وقتی پایه خروجیو وصل کردم دوباره صدا میومد ولی چون جریان کشی نداشت فک نکنم به خروجی ربط داشته باشه همون خوده ترانسه احتمالا نه؟؟ اگه همینجوری مصرف شه ممکنه مشکل ساز شه؟؟

قیصر

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-09-21
3,028
29,114
سلام
اول اینکه با چسب لاک که در سیم پیچی ها استفاده می شود بگیر وروی ترانس بریز وبگذار خشک شود وبا ز هم اگر درست نشد در پاور اصلی خازنهای سرامیکی را تعویض کن.

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,984
اصفهان
با عرض سلام

عزیزم علت سوت کشیدن شل شدن هسته فریت میتواند باشد ویا خرابی بخش اسیلاتور که در بشتر مواقع خازن مربوط به این بخش است که در عکس مشخص کرده ام
جهت مشخص شدن محل سوت میتوانید با استفاده از یک پیچ گوشتی که نوع آن را بر روی فریت ها قرار داده و گوش خود را به دسته پیچ گوشتی بچسبانید تا متوجه شود که کدام یک از هسته ها موجب تولید سوت میشود

پیوست‌ها

• 214.3 کیلوبایت بازدیدها: 1,065
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا