آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نوکیا 3220 به کابل DKU5 چینی عکس العمل نشون نمی ده

larsulrich

کاربر
2008-04-03
30
13
این کابل که دارای چیپست PL-2303 میباشد در اثر اتصال به پاپ پورت 3220 هیچ عکس العملی نمی دهد . پورت و پین ها چک شده و کاملا سالم است . روی پکیخ کابل نام این گوشی بعنوان ساپورت ذکر شده اما به نظر هیچ اتفاقی نمی افتد . کابل ارجینال این گوشی CA-42 است که من پیدا نکردم آیا کابل اصلی مشکل را حل خواهد کرد و کسی تابحال چنین مشکلی با این دست از گوشی های قدیمی نوکیا داشته است ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee

alireza geram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-04
230
825
پاناسونیک کاشان
دوست عزیز برای فلش گوشیهای نوکیا حتما باید از کابل مخصوص خود گوشی استفاده کنی فقط تعداد محدودی از گوشی های نوکیا با کابلهای شبیه به هم جواب میدهند .
3220 از نظر برد مشابهی ندارد حتی گوشیهای با برد شبیه به هم با کابل یکدیگر قابل فلش شدن نیستند مثل نوکیا6300-نوکیا3110-نوکیا3500 .

• Like

larsulrich

کاربر
2008-04-03
30
13
کابل DKU5 کابل اتصال گوشی به PC از طریق پاپ پورته که برای انتال دیتا و عکس و غیره به گوشی در نسلهای قدیم استفاده میشده و مثل کابلهای حال حاضر پلاگ اند پلی نیست . همانطور که گفته شد 3220 به این کابل جوابی نمی ده با وجود اینکه نام گوشی بعنوان ساپورت ذکر شده .

• Like

sarutobi

کاربر vip
کاربر
2010-11-21
212
109
این کابل که دارای چیپست PL-2303 میباشد در اثر اتصال به پاپ پورت 3220 هیچ عکس العملی نمی دهد . پورت و پین ها چک شده و کاملا سالم است . روی پکیخ کابل نام این گوشی بعنوان ساپورت ذکر شده اما به نظر هیچ اتفاقی نمی افتد . کابل ارجینال این گوشی CA-42 است که من پیدا نکردم آیا کابل اصلی مشکل را حل خواهد کرد و کسی تابحال چنین مشکلی با این دست از گوشی های قدیمی نوکیا داشته است ؟
سلام منم یه کابل dku -5 گرفتم که بهم جواب نداد ، بعد یه ca-42 گرفتم که جواب داد، اگه کابلو ( حتی بدون اتصال به گوشی )به کامپیوتر وصل کنی و درایور PL-2303 نصب باشه باید یه پورت com جدید توی دیوایس منیجرت درست بکنه
من اون کابل dku -5 رو باز کردم دبدم که یه سیمو سر جای اصلیش لحیم نکرده بود ( امان از دست این چینیا)، سر جاش لحیمش کردم ولی درست نشد فکر کنم باعث شده بود خراب بشه

آخرین ویرایش:

larsulrich

کاربر
2008-04-03
30
13
سلام منم یه کابل dku -5 گرفتم که بهم جواب نداد ، بعد یه ca-42 گرفتم که جواب داد، اگه کابلو ( حتی بدون اتصال به گوشی )به کامپیوتر وصل کنی و درایور PL-2303 نصب باشه باید یه پورت com جدید توی دیوایس منیجرت درست بکنه من اون کابل dku -5 رو باز کردم دبدم که یه سیمو سر جای اصلیش لحیم نکرده بود ( امان از دست این چینیا)، سر جاش لحیمش کردم ولی درست نشد فکر کنم باعث شده بود خراب بشه
مرسی از راهنماییت .. ولی کامپیوتر کابلو می شناسه و توی دیوایس منیجر هم شناخته می شه اما گوشی اصلا بهش واکنشی نشون نمی ده . یعنی اصولا وقتی کابل به گوشی وصل می شه باید یه پیغامی روی صفحه گوشی ظاهر بشه اما هیچ اتفاقی نمی افته .. من فکر می کنم با این چیپستهای PL-3203 سازگار نیست ... اما نمی دونم CA-42 hc از کجا گیر بیارم . به CA-53 اصل نوکیا هم که جواب نداد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sarutobi

sarutobi

کاربر vip
کاربر
2010-11-21
212
109
مرسی از راهنماییت .. ولی کامپیوتر کابلو می شناسه و توی دیوایس منیجر هم شناخته می شه اما گوشی اصلا بهش واکنشی نشون نمی ده . یعنی اصولا وقتی کابل به گوشی وصل می شه باید یه پیغامی روی صفحه گوشی ظاهر بشه اما هیچ اتفاقی نمی افته .. من فکر می کنم با این چیپستهای PL-3203 سازگار نیست ... اما نمی دونم CA-42 hc از کجا گیر بیارم . به CA-53 اصل نوکیا هم که جواب نداد .
توی اون گوشی که من داشتم وقتی کابل معیوب dku-5 رو بهش وصل میکردم گوشی پیغام میداد که این وسیله رو نمیشناسه و وقتی که ca-42 سالم رو وصل میکردم میگفت وسیله با موفقیت وصل شده
، هم کابل ca-42 و هم کابل dku-5 از تراشه pl-2303 استفاده میکنن اگه شما مطمئن هستید که وقتی کابل رو به گوشی وصل میکنید گوشی باید پیغامی بده و برای شما این پیغام نمیاد من فکر میکنم یا کابل خرابه یا محل اتصال کابل به گوشی کثیفه
برای تست کابل میتونید کابلو به کامپیوتر وصل کنید و پایه های rx و tx کابلو به هم متصل کنید بعد داخل هایپر ترمینال ( ویندوز 7 هایپر نداره) برید و تنظیمات مربوط به اون پورت کام رو انجام بدین ، اگه تونستید توی هایپرترمینال تایپ کنید کابلتون به احتمال زیاد سالمه و اگه نشد خرابه اون تنظیمات رو هم اگه بلد نیستید بگید تا راهنمایی کنم

larsulrich

کاربر
2008-04-03
30
13
توی اون گوشی که من داشتم وقتی کابل معیوب dku-5 رو بهش وصل میکردم گوشی پیغام میداد که این وسیله رو نمیشناسه و وقتی که ca-42 سالم رو وصل میکردم میگفت وسیله با موفقیت وصل شده
، هم کابل ca-42 و هم کابل dku-5 از تراشه pl-2303 استفاده میکنن اگه شما مطمئن هستید که وقتی کابل رو به گوشی وصل میکنید گوشی باید پیغامی بده و برای شما این پیغام نمیاد من فکر میکنم یا کابل خرابه یا محل اتصال کابل به گوشی کثیفه
برای تست کابل میتونید کابلو به کامپیوتر وصل کنید و پایه های rx و tx کابلو به هم متصل کنید بعد داخل هایپر ترمینال ( ویندوز 7 هایپر نداره) برید و تنظیمات مربوط به اون پورت کام رو انجام بدین ، اگه تونستید توی هایپرترمینال تایپ کنید کابلتون به احتمال زیاد سالمه و اگه نشد خرابه اون تنظیمات رو هم اگه بلد نیستید بگید تا راهنمایی کنم

ممنون می شم اگه توضیحات کاملی راجع به نحوه تست کابل بدی...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sarutobi

sarutobi

کاربر vip
کاربر
2010-11-21
212
109

با توجه به شکل پین ها ی tx و rx رو پیدا کن اگه به ویندوز ایکس پی دسترسی داری ( اگه نداری برنامه هایپر ترمینال برای ویندوز سون رو آپلود کردم) درایور pl2303hx رو نصب کن کابلو وصل کن و اون پایه ها رو با سیم یا هر چیز رسانا که به ذهنت میرسه بهم وصل کن توی دیوایس منیجر برو و ببین که کامپیوتر به کابلت کدوم پورت کام رو اختصاص داده بعد باید توی هایپر ترمینال بری آموزش کارایی که باید بکنی توی یه قسمت این فایل http://uploadkon.ir/uploads/774a743febc56a8c87e83c6325ee9d79.pdf توضیح داده شده
اگه وقتی اون دوتا پایه بهم وصل بودن تونستی که توی محیط هایپرترمینال تایپ کنی یعنی کابلت به احتمال زیاد سالمه و اگه نه ...
http://uploadkon.ir/uploads/9a7a5226901f2fb397ee54ec58f6fad6.zip

larsulrich

کاربر
2008-04-03
30
13
عکس های کابل و چیپست 3203 رو آپلود کردم . چطور می شه تست کرد چیپست سالمه یا به نوکیا 3220 می خوره ؟ پین اوت گوشی 3220 :
Pin
Number
Pin
Name
Description
1VinCharger input
2GNDCharger ground
3ACIAccessory Control Interface (short with pin 2 for handsfree recognition)
4V Out / VDD+Connected to pin 3 in DKU-2 usb data cable / For Hansfree (ex. HS-23): microchip power supply
5USB VbusAlso act as USB power detection? Should be connected to USB pin 1 in usb data cable. (USB Vcc +5V)
6FBus Rx/USB D+USB exists only in some models*. Should be connected to USB pin 3 in usb data cable. (USB DATA+)
7FBus Tx/USB D-USB exists only in some models*. Should be connected to USB pin 2 in usb data cable. (USB DATA-)
8GNDData GND (USB GND)
9X Mic-Audio in - Ext. Mic input negativ
10X Mic+Audio in - Ext. Mic input positiv
11HS Ear L-Audio out - Ext. Audio out - left, negativ
12HS Ear L+Audio out - Ext. Audio out - left, positiv
13HS Ear R-Audio out - Ext. audio out - right, negativ
14HS Ear R+Audio out - Ext. audio out - right, positiv. Pins 10-14 may be used for antenna connection.
GNDshield GND in cavities
42811920352677355989.jpg
02447823507943393011.jpg
48693220979869896940.jpg
27346430632203191020.gif

آخرین ویرایش:
بالا