آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن شدن LED های Faratel ups به غیر از LED سبز و قطع بودن خروجی

dashterazm

کاربر
2010-08-02
3
2
با درود
خدمت دوستان عرض کنم که یه ups faratel SM1250(-RM داریم که به محض وصل کردن به برق شهر ضدای بیزر به همراه چراغ ها (غیر از سبز ) روشن می شوند خروجی هم نداره با بیرون کشیدن پریز در همون وضعیت باقی میمونه با جدا کردن باتری ازش کل ups خاموش میشه،در حالتی که فقط باتری بهش وصل باشه هم اگه دکمه پاور رو بزنی باز همینطوری میشه .قسمت استاتیکش از پنج عدد رله 24 ولتی درست شده دو تای اولی وصل میشه که یکیش نول ورودی را می دیه به خروجی و یکی دیگش فاز را میاره پشت سه تا رله دیگه اون سه تا تغذیه نمیشن چراشو نمیدونم چون نقشه ندارم پروسش معلوم نیست.شارژر کار میکنه ولی موقعی که ورودی را قطع میکنم اینورترش خروجی نمیده البته دو سر خروجی هاف بریجاش ولتاژ 40 ولت را داره ولی تو خروجی هیچی نداریم رله ها همه سالم هستند دیود های هرزگردشون هم سالمند . عملکرد اون ترانسش (دقیقا معلوم ترانس باشه)چندسرش معلوم نیس چیه مثل اینکه هم ف&ی%ل$ت#ره هم ترانس فرو هستش هم سلف خروجی باتریه ما که نفهمیدیم.مسیر تغذیه رله ها هم دوتا ترانزستور داره هردو سالم هستن هر کاری بوده کردم دیگه عقلم به جایی نمیرسه اگه از بزرگواران کسی با همچین مشکلی برخورد کرده و راه حلی براش داره و یا نقشه ای چیزی از مدل های این شرکت داره (باید شبیه بهم باشند) توی سایت بزاره سپاسگذارش میشم

آخرین ویرایش:

xl150

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-10-01
1,393
13,754
USD
با سلام عزیز شما اول باید ببیند سریال دستگاتون قدیمی یا جدید اگه قدیمیه باید حتما از سیم ارت استفاده کنید در ضمن زمانی که به برق شهر وصل میکنید ایا صدای وصل شدن رله رو میشنوید یا نه دوما بدون وصل کردن برق شهر با گرفتن چند ثانیه دکمه پاور ایا رو اینورتور میره یانه ایا از سالم بودن باطری ها مطمعن هستید یا نه دو عدد رگولاتور کنار هم نزدیک ای سی میکرو قرار داره زمانی که کلید رو گرفتید ببینید برق 12 و5 ولت رو داره یا نه اگه از این دستگاه نزدتون هست حتما ای سی میکرو واپییرام رو نیز چک کنید

dashterazm

کاربر
2010-08-02
3
2
درود بر دوستان گرامی
از اینکه جواب دادید سپاسگذارم
خدمت دوست گرامی xl150 عرض کنم که
همیشه از ارت استفاده می کنم
اگه رله ها می چسپید که دیگه مشکلی نبود مشکل اینه که رله ها نمی چسپه فقط دوتا شون می چسپه (فقط این دوتا تغذیه میشن)
اینورتر سالمه گفتم که تو خروجی Half Bridge ها ولتاژ داریم ولی چون اینورتر باید خروجیشو بده به اون ترانس چند کاره و از خروجیش که قسمته فرو ترانس هست(دقیقا نمی دونم ولی غیر از این دیگه چطوری میتونه سینوسی درست کنه) باید بیاد روی یکی از کنتاکت های یکی از اون سه تا رله که تغذیه نمیشن توی این حالت هم خروجی نداریم
کنار میکرو یه ای سی هست اونایی که مجموعه ترانزیستوری هستند با 5 ولت تغذیه میشه شمارش الان یادم نیست ولی جوری که چک کردم به نظر میاد داره کار مانیتورینگ را انجام میده اخه از پایه تمام رله ها برای این ای سی اومده و اونم داده به میکرو ولی 12 ولت ندیدم میکروشم یه دستگاه دیگه هست تو هفته دیگه اگه تونستم و وقت شد جاشونو عوض می کنم ولی بعیده که از میکرو باشه
راستی کسی از ساختار اون ترانس چند کاره چیزی می دونه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mnajafi

استاد

کاربر
2010-01-21
77
367
سلام دوست عزیز
منظور شما از ساختار ترانس چیه تعداد دورش رو می خواهی
این ترانس خروجی قسمت هیت سینگ ماسفت ها بهش وارد میشه وبا توجه به اینکه ورودیش شبه ای سی هست طبعا در خروجیش ولتاژ
ای سی بالاتری خواهیم داشت واین یو پی اس ها عمل استابلایزر راهم انجام میدهند وهمچنین عمل شارژ باطری ها رو وعلت تعدد سیمهای
ترانس دستگاه بخاطر اینست بهت توصیه می کنم تا نقشه وایرینگ وشماتیک دستگاه روگیرنیاوردی اقدام به تعمیر نکن اونم مدارهای فاراتل

موق باشی

• Like

dashterazm

کاربر
2010-08-02
3
2
درود بر شما
خوب اگه نقشه گیر نیاد چی
یه تعمیر کار که نمی تونه کارشو به خاطر نبود نقشه تعطیل کنه
ولی راجع به فاراتل متاسفانه همینجوریه
جنس بورد واقعا مذخرفه نقشه روی برد هم کاملا گیج کننده الکی پیچوندنش وگر نه چرا توی برد یو پی اس های خارجی این کارو نکردن
و اما ترانس به خاطر اینکه روی برد باید تغذیه های مختلفی انجام بشه ازش استفاده کردن ولی ورودی باتری هم داره و همشو روی یه هسته پیچوندن و خروجی اینورتر رو هم دادن به ترانس
کلا همه چی رو گذاشتن توی یه چیز و هیچ نقشه ای هم نمیدن
حالا دوستان عزیز اگه نقشه ای دیگه ای از مدل های دیگه یا چیزی که بدونین مثل فاراتل دارین ممنون میشم که بزارین

IVECO

کاربر
2008-03-11
282
1,266
ایران
با سلام
مشکل فوق ناشی از خرابی کریستال 24 مگا هرتز ای سی میکر و 8052 است در صورت تعویض و عدم عملکرد دستگاه ولتازهای میکرو چک گردد.

• Like

mnajafi

کاربر vip
کاربر
2011-09-10
87
318
درود بر شما
خوب اگه نقشه گیر نیاد چی
یه تعمیر کار که نمی تونه کارشو به خاطر نبود نقشه تعطیل کنه
ولی راجع به فاراتل متاسفانه همینجوریه
جنس بورد واقعا مذخرفه نقشه روی برد هم کاملا گیج کننده الکی پیچوندنش وگر نه چرا توی برد یو پی اس های خارجی این کارو نکردن
و اما ترانس به خاطر اینکه روی برد باید تغذیه های مختلفی انجام بشه ازش استفاده کردن ولی ورودی باتری هم داره و همشو روی یه هسته پیچوندن و خروجی اینورتر رو هم دادن به ترانس
کلا همه چی رو گذاشتن توی یه چیز و هیچ نقشه ای هم نمیدن
حالا دوستان عزیز اگه نقشه ای دیگه ای از مدل های دیگه یا چیزی که بدونین مثل فاراتل دارین ممنون میشم که بزارین

SM1250 بسیار دستگاه خوب و با طراحی دقیق هست ، سالها کار میکنه بدون اینکه روی مدار داغی بندازه یا خازن باد کنه!
اون ترانس هم همینجوری پیچیده نشده ، اوتو ترانس هستش!
دوستان لطفا توی نظرهاشون دقت بیشتری داشته باشند!!!

091267835311

کاربر
2013-01-02
14
27
باعرض سلام خدمت متخصصین عزیز من یه یو پی اس فاراتل مدل اس ام1250 گیر آوردم ظاهرش کاملا تمیز ونو ونوددرصد فکر میکنم سالم باشه. ولی مطمین نیستم خراب یا سالمه لطفا طرز کارو روش تستشو بگید ببینم میتونم توی خونه ازش استفاده کنم یانه البته واضح دقیق لطفا. ضمن اینکه حاضرم با استبلایزرکه بعد از کنتور قرار میگیره معاوضه کنم لطفا نظرات وپیشنهادات بدید باتشکر

بالا