آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: هارد شناسایی میشه اما اجازه دسترسی نمیده

ali3078

کاربر
2011-08-03
2
0
با سلام خدمت همه
هارد ساتا لپتاپ امکان دسترسی نمیده حتی درایوی هم نمایش نمیده اما از تو بایوس سیستم شناسایی میشه هم چنیین توی قسمت دیسک منجر ویندوز اکس پی هم شناسایی میشه
هارد موتورش کار میکنه وظاهر سالمی داره
بادوتا نرم افزار خواستم فرمت یا عیب یابی کنم که هارد رو شناسایی میکردن اما امکان دسترسی به هارد رو نداشتن این هم اسم این دو نرم افزار
Data Lifeguard Diagnostic for Windows
Hard Disk Low Level Format Tool
با اینوکس هم امتحان کردم اما نتیجه ای نداشت

از دوستان خواهش مندم کمکم کنن با تشکر

mehdi.m.noor

کاربر
2011-06-03
15
44
قم
سلام دوست عزیز میتونی با لینوکس اوبونتو(live cd)استفاده کنی یه نرم افزار مدیریت پارتیشن به نام(G PARTED)به صورت پیش فرض همراهش داره که خیلی قوی هست و امکاناتش هم زیاده.من معمولا خیلی از فرمت کردن هارد و همچنین پارتیشن کردن هارد رو با این نرم افزار انجام میدم.اگه این نرم افزار هم نتونست انجام بده تقریبا میتونی مطمین بشی که مشکل سخت افزاریه
البته یادت باشه که برای دسترسی به اعمال عملیات های DELET-RESIZE-FORMATو...باید اول روی پارتیشن مورد نظرت راست کلیک کنی و اون رو UNMOUNT کنی
امیدوارم که این مطلب به دردت بخوره
یا علی

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
دوست عزیز وقتی با ویندوز فرمت نشه با لینوکس هم نمیشه. فرقی نمیکنه دیگه. شما از داخل دیسک منیجمنت که میگین میشناسه هارد رو از همونجا فرمت کنید اگر فرمت شد که هیچ اگر نشد مشکل سخت افزاری داره. اگر بخواین با نرم افزارهای پیشرفته تر هم تست کنید از این نرم افزار استفاده کنید: Acronis Disk Director این یکی از بهترین هاست و اگر این هم نتونه کاری کنه دیگه باید هارد تعمیر یا تغویض بشه. می تونید قبل از استفاده از این نرم افزارها از fdisk هم برای پارتیشن بندی دوباره هارد استفاده کنید شاید جواب بده ولی فرقی بین لینوکس و ویندوز نیست که برای تعمیر ویندوز شما سیستم عامل عوض کنید

kiagolestani

کاربر
2012-01-23
9
18
سلام این مشکل از فریمور هارد هم میتونه باشه ویا بدسکتور.

بالا