آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست آموزش JTAG با پروگرامر TNM

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,703
iRanTK.iR
سلام

فکر مي کنم شماره رو اشتباه نوشتيد و بايد S29GL064 باشه ؟

ضمنا فکر نمي کنم نمونه 2000 اين موردي که شما فرموديد ساپورت کنه ؟

البته باز هم منتظر نظر مسئول فني شرکت باشيد .

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
با سلام
JTAG در مدل 2000 برای آیسی های است که خودشان به طور مستقیم از طریق جیتگ پروگرام میشوند.
آی سی های فلش فاقد قابلیت پروگرام از طریق جیتگ هستند . آی سی های دارای این قابلیت دارای 4 پایه به نامهای
TMS-TDO_TCK_TDI هستند اما در بسیاری مدارات که فلش به میکروکنترلر وصل شده و آن میکرو دارای پورت جیتگ است،
و سازنده نیز اجازه فلش کردن را داده باشد میتوان از طریق جیتگ میکرو فلش را پروگرام کرد یعنی بطور غیر مستقیم و به شرط
سالم بودن برنامه میکرو. پروگرامر 2000 و هیچ پروگرامر یونیورسال دیگری قادر به جیتگ غیر مستقیم نیستند.
برنامه های وجود دارد که از طریق آنها میتوان با پروگرامر های خاصی ، به طور غیر مستقیم جیتگ کرد . نمونه رایج پروگرامر جیتگ
روی پورت پرینتر وصل میشود . پروگرامر مدل 5000 ما این قابلیت را دارد که با برخی از این نرم افزارهای جیتگ کار کند.
البته برای پروگرام کردن جیتگ به طور غیر مستقیم ، علاوه بر وجود 4 پین ذکر شده در میکرو و پیدا کردن این پینها در مدارچاپی
و اطمینان از فعال بودن قابلیت جیتگ توسط سازنده ، نیاز به یک فایل BSDL از سازنده آی سی میکرو دارید که در نرم افزار
جیتگ لود میشود.
کلا این کار نیاز به دانش فنی بالا داشته و با توجه به اینکه برای هر مدل برد روش کار فرق میکند اکثریت تعمیرکاران ترجیح
میدهند قطعه را خارج کنند. اگر کسی روی یک مدل خاص با تیراژ زیاد قصد کار داشته باشد یا با آی سی BGA
سروکار داشته باشد ،JTAG روش خوبی است.
با تشکر

jozi

مدير فروشگاه jozi
مدیر تالار
2008-01-04
1,328
13,702
سلام
دوستان کسی هست اطلاعات کاملی در مورد جیتک داشته باشد....( جیتک برای رسیور را نمی خواهم )... ایا لودر برای انتقال فایل اپگرید در جیتک با انتقال فایل فلش و ترتیب هر کدام
فرق دارد ایا این نرم افزار فقط برای انتقال فایل اپگرید هستش XInCLoader درجیتک

moeen66

کاربر
2013-06-20
71
60
خوزستان
با سلام
JTAG در مدل 2000 برای آیسی های است که خودشان به طور مستقیم از طریق جیتگ پروگرام میشوند.
آی سی های فلش فاقد قابلیت پروگرام از طریق جیتگ هستند . آی سی های دارای این قابلیت دارای 4 پایه به نامهای
TMS-TDO_TCK_TDI هستند اما در بسیاری مدارات که فلش به میکروکنترلر وصل شده و آن میکرو دارای پورت جیتگ است،
و سازنده نیز اجازه فلش کردن را داده باشد میتوان از طریق جیتگ میکرو فلش را پروگرام کرد یعنی بطور غیر مستقیم و به شرط
سالم بودن برنامه میکرو. پروگرامر 2000 و هیچ پروگرامر یونیورسال دیگری قادر به جیتگ غیر مستقیم نیستند.
برنامه های وجود دارد که از طریق آنها میتوان با پروگرامر های خاصی ، به طور غیر مستقیم جیتگ کرد . نمونه رایج پروگرامر جیتگ
روی پورت پرینتر وصل میشود . پروگرامر مدل 5000 ما این قابلیت را دارد که با برخی از این نرم افزارهای جیتگ کار کند.
البته برای پروگرام کردن جیتگ به طور غیر مستقیم ، علاوه بر وجود 4 پین ذکر شده در میکرو و پیدا کردن این پینها در مدارچاپی
و اطمینان از فعال بودن قابلیت جیتگ توسط سازنده ، نیاز به یک فایل BSDL از سازنده آی سی میکرو دارید که در نرم افزار
جیتگ لود میشود.
کلا این کار نیاز به دانش فنی بالا داشته و با توجه به اینکه برای هر مدل برد روش کار فرق میکند اکثریت تعمیرکاران ترجیح
میدهند قطعه را خارج کنند. اگر کسی روی یک مدل خاص با تیراژ زیاد قصد کار داشته باشد یا با آی سی BGA
سروکار داشته باشد ،JTAG روش خوبی است.
با تشکر
با سلام به استاد عزیز.من پروگرامر tnm5000 جیتگ دار دارم .میخوام ایسیو گاز valeo sax500 رو با اون دانلود .فلش و ایپرام کنم.محل 6 سیم روی برد ایسیو مشخصه.فقط سوالم اینه که در هنگام جیتگ زدن باید روی ماشین با سوییچ باز اینکار انجام بشه یا اینکه ایسیو رو بیرون بیارم و بدون تغذیه ایسیو این کار رو انجام بدم.در ضمن برای دانلود و فلش و ایپرام از همین محل مشخصه روی برد انجام میشه یا برای هر کدام فرق داره یا...
لطفا به صورت کامل راهنمایی بفرمایید .با تشکر وسپاس فراوان

Hessam.n

کاربر vip
vip
کاربر
2010-01-12
19
33
سلام
من ي پروگرام tnm 5000 jtag خريدم آيا آموزشي براي jtag كردن با مدل 5000 jtag ارائه شده توسط شركت طراحان نوين مدار ؟ يا آيا آموزشي داره ؟
من ي مدل آيسي دارم كه بايد از روي مدار ريد و روي ي مدار ديگه پروگرام كنم ، از دوستان كسي هست كه منو راهنمايي كنه ، شماره آيسيم هست
R5F71252v 50N
لطفا اگه ميشه كمك كنيد پينهاي آيسي رو كه بايد به برد متصل بشه رو برام در بياريد

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
در پست 3 دقیق به سوال شما جواب داده شد .به سادگی نمیشود از جیتگ استفاده کرد tnm5000 با نرم افزار خودش فقط هر چی در لیست خودش هست را پروگرام میکند ان هم بطور سریال نه جیتگ .
ولی میتوان با نرم افزار داخل cd تبدیل به جیتگ سی پی یو ALTERA شود .
هر CPU یک سخت افزار جیتگ و نرم افزار خودش را دارد .مورد دیگر بر فرض مثال موفق به ارتباط نرم افزار و هسته (CORE)اصلی CPU از طریق جیتگ شدید .... چون چیتگ مستقیم نمیتواند به فلش وصل شود و باید از طریق CPU غیر مستقیم فلش را خواند و این نیاز به اطلاعات کامل دارد که بدانید اولین ادرس فلش در چه ادرسی از CPU قرار دارد .

9099070421

کاربر vip
کاربر
2015-08-06
32
189
iran
با سلام دوستان عزیز
برای jtag باید از نرم افزارهای opensource همانند urjtag که قابلت همه همه نوع برنامه ریزی رو داره استفاده کنید و از انواع کابلهای موجود میشه استفاده کرد.
این برنامه و نمونه کابل
برای اطلاعات بیشتر می توانید از سایت مربوط برنامه استفاده کنید

پیوست‌ها

• 20.9 کیلوبایت بازدیدها: 1,267
بالا