آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست معرفی یک تراشه FPGA مناسب

creative25

کاربر
2011-10-17
1
0
سلام دوستانمن ازتون در مورد انتخاب یک FPGA برای پیاده سازی یه سخت افزار امنیتی راهنمایی می خواستم.به نظرتون از تولید چه شرکتی (Xilinx, Altera,..) برای این کار خاص با کاربرد تجاری استفاده کنم، بهتره؟اگه ممکنه، مدل و قیمت موارد مناسبی که در بازار (تهران) موجوده رو بهم معرفی کنید، می خوام قیمت خود تراشه حدود 10-15 هزار تومن (نهایت، 20 تومن!) باشه.در ضمن، من خودم تا حالا با FPGA کار نکردم و ملاحظات استفاده معمولی و ویژه از اون رو نمی دونم.مثلاً در مورد مینیمم مدار یا تجهیزات الکترونیکی لازم برای پیاده سازی مدار مبتنی بر FPGA اطلاعاتی می خواستم؟!منظورم اینه که یه سری المان هایی که برای تکمیل مدار و عملکرد صحیح اون لازمه چیا هستن، (مثلاً در مورد میکروکنترولر AVR لازمه که در یکی از ورودی ها از کریستال استفاده کنیم!) می خواستم ببینم این ملاحظات در مورد FPGA چه طور هست؟یا اینکه اگر ممکنه، یه مرجع خوب برای پاسخ به این سوال معرفی کنید.دیگه اینکه به نظرتون کارآیی نرم افزار ISE بهتره یا Quartus؟ اختصاصاً برای پیاده سازی اون هدفی که اول پست اشاره کردم!ضمناً من برد آموزشی نمی خوام، می خوام دقیقاً اطلاعات مبتنی بر خود تراشه و حداقل مدار لازم و توانایی تراشه ها و نرم افزارهاشون برای پیاده سازی همچین هدفی باشه. چون بعد از یادگیری کار با FPGA، باید مدار رو خودم در اندازه کوچک طراحی و پیاده سازی کنم.هر گونه کمک و راهنمایی یا تجربه ای در این مورد بفرمایید، ممنون میشم.با سپاس.

بالا