آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

باتری جارو برقی شارژی

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود

نه محافظ لپتاپ قابل استفاده نیست

سپاس
درود...
استاد از چه جهت میفرمایید قابل استفاده نیست؟
آیا به دلیل اینکه محافظ لبتاب ولتاژش پایینتر از شارژر دریل میباشد و قابل دستکاری نیست؟

اگه باطری لبتاب رو با همین پک و محافظ و ولتاژ خودش واسه جای دیگه استفاده کنم ( غیر از لبتاب ودریل شارژی )محافظ قابل استفاده هست.
سپاس.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود...
استاد از چه جهت میفرمایید قابل استفاده نیست؟
آیا به دلیل اینکه محافظ لبتاب ولتاژش پایینتر از شارژر دریل میباشد و قابل دستکاری نیست؟

اگه باطری لبتاب رو با همین پک و محافظ و ولتاژ خودش واسه جای دیگه استفاده کنم ( غیر از لبتاب ودریل شارژی )محافظ قابل استفاده هست.
سپاس.

درود

با همین ولتاژ و بدون دخل و تصرف اشکالی نداره
ولی دستکاری محافظ شارژر لپتاپ بدلیل عدم وجود نقشه میسر نیست.

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود...

lvb0_۲۰۱۹۰۳۱۱_۰۹۳۷۵۳.jpg

باطری لبتاب ذکر شده فوق
درود بیکران
استاد گرامی باطری لبتاب فوق دارای ۶ سلوله که در مجموع 11.1 ولتی میباشد

ولتاژ هر کدام از سلولها برابر 1.85 ولت میباشد میخوام این باطری رو بعنوان پاوربانک موبایل استفاده کنم

حالا اگه دو تا باطری رو باهم سری کنم ولتاژ 3.7 ولت میده که برابر با باطری خود موبایل میشه وکم میاره اگر دو تایی سری کنم 5.55 ولت میشه ( حدود نیم ولت بیشتر از ولتاژ شارژر .)
آیا در صورتی که باطریها رو سه تایی سری کنم و بعد هر دوتا باطری سری شده رو با هم موازی کنم که در نهایت ولتاژشوش همون 5.55 ولت میشه

آیا میتونم بعنوان پاوربانک موبایل استفاده کنم یا اینکه باید حدود نیم ولت اضافه رو کاهش بدم؟
در صورتی که بخوام ولتاژ اضافی رو کاهش بدم ساده ترین راه ممکن چگونه میشود
سپاس.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود بیکران
استاد گرامی باطری لبتاب فوق دارای ۶ سلوله که در مجموع 11.1 ولتی میباشد

ولتاژ هر کدام از سلولها برابر 1.85 ولت میباشد میخوام این باطری رو بعنوان پاوربانک موبایل استفاده کنم

حالا اگه دو تا باطری رو باهم سری کنم ولتاژ 3.7 ولت میده که برابر با باطری خود موبایل میشه وکم میاره اگر دو تایی سری کنم 5.55 ولت میشه ( حدود نیم ولت بیشتر از ولتاژ شارژر .)
آیا در صورتی که باطریها رو سه تایی سری کنم و بعد هر دوتا باطری سری شده رو با هم موازی کنم که در نهایت ولتاژشوش همون 5.55 ولت میشه

آیا میتونم بعنوان پاوربانک موبایل استفاده کنم یا اینکه باید حدود نیم ولت اضافه رو کاهش بدم؟
در صورتی که بخوام ولتاژ اضافی رو کاهش بدم ساده ترین راه ممکن چگونه میشود
سپاس.

درود

برای کاهش ولتاژ ، یک دیود با خروجی سری کن و برای پیشگیری از تاثیر سوء ناشی از عبور جریان مضر و کاهش جریان بمقدار مطلوب ، از مقاومت سری استفاده کن و بین ۱ الی ۱۰ اهم ، بزرگترین مقاومتی که مانع شارژ نباشه و موجب توقف جریان شارژ نشه استفاده کن .
لذا یک دیود و یک مقاومت سری لازمه.

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود

برای کاهش ولتاژ ، یک دیود با خروجی سری کن و برای پیشگیری از تاثیر سوء ناشی از عبور جریان مضر و کاهش جریان بمقدار مطلوب ، از مقاومت سری استفاده کن و بین ۱ الی ۱۰ اهم ، بزرگترین مقاومتی که مانع شارژ نباشه و موجب توقف جریان شارژ نشه استفاده کن .
لذا یک دیود و یک مقاومت سری لازمه.

سپاس

درود
استاد با عرض پوزش
امشب هنگامیکه داشتم سلولهارو جداسازی و آماده میکردم متوجه شدم سلولها بصورت موازی و سری بسته شدن یعنی شرکت هر دوسلول رو ابتدا موازی وبعد سری کرده
بعبارتی هرکدام از سلولها 3.7 ولت میباشد
البته در مجموع خروجی همان 11.1 ولت میباشد
الان با این شرایط که هر سلول 3.7 ولت میباشد و من کل باطریها رو بصورت موازی ببندم آیا مقدور میباشد ؟
آیا با ولتاژی برابر با خود باطری و جریان بالا میشه موبایل رو شارژ کرد و یک پاور بانک ساخت؟
سپاسگزارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود
استاد با عرض پوزش
امشب هنگامیکه داشتم سلولهارو جداسازی و آماده میکردم متوجه شدم سلولها بصورت موازی و سری بسته شدن یعنی شرکت هر دوسلول رو ابتدا موازی وبعد سری کرده
بعبارتی هرکدام از سلولها 3.7 ولت میباشد
البته در مجموع خروجی همان 11.1 ولت میباشد
الان با این شرایط که هر سلول 3.7 ولت میباشد و من کل باطریها رو بصورت موازی ببندم آیا مقدور میباشد ؟
آیا با ولتاژی برابر با خود باطری و جریان بالا میشه موبایل رو شارژ کرد و یک پاور بانک ساخت؟
سپاسگزارم

درود
با ۳،۷ شارژ نمیکنه
کل باطری ها رو موازی کنی یعنی چی؟
یعنی ۳،۷ ولت بشه دراینصورت پاسخ دادم

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود
با ۳،۷ شارژ نمیکنه
کل باطری ها رو موازی کنی یعنی چی؟
یعنی ۳،۷ ولت بشه دراینصورت پاسخ دادم

سپاس

درود
اگه دوتا از باطریها رو باهمدیگه سری کنم ولتاژشون 7.4ولت میشه
آیا روشی که با دیود فرمودید امکانش هست توسط سه تا دیود ولتاژ رو بیشتر کاهش بدم ؟
یعنی ابتدا هر کدام از سلولهای 3.7 ولتی رو دو به دو سری کنم ( سه جفت میشه) بعد هر سه جفت سلول 7.4 ولت رو با هم موازی کنم و بعد از کاهش ولتاژتوسط دیود که فرمودید
سلولها رو تبدیل به یک پاور بانک کنم امکانپذیر هست؟

سپاس.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود
اگه دوتا از باطریها رو باهمدیگه سری کنم ولتاژشون 7.4ولت میشه
آیا روشی که با دیود فرمودید امکانش هست توسط سه تا دیود ولتاژ رو بیشتر کاهش بدم ؟
یعنی ابتدا هر کدام از سلولهای 3.7 ولتی رو دو به دو سری کنم ( سه جفت میشه) بعد هر سه جفت سلول 7.4 ولت رو با هم موازی کنم و بعد از کاهش ولتاژتوسط دیود که فرمودید
سلولها رو تبدیل به یک پاور بانک کنم امکانپذیر هست؟

سپاس.

خلاصه هر باطری چند ولته ؟
۱.۸۵ ولت چی بود ؟
ضمنا باشکل نشون بده چی میخؤای؟
با دیود میشه ولی وقتی ۱.۸۵ دسترس باشه کاهش با دیود عاقلانه نیست

سپاس

ًٔ

بالا