آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

باتری جارو برقی شارژی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
درود...
لطفا ببینید درست شد
با بیسوادی تمام کشیدم شرمنده

wjep_1551970774585-1645807575.jpg

سپاس.

درود

IMG_20190307_185155_549.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765

درود

داری موشک میسازی ؟
باطری سبز رنگ که نوشته ۱۰ آمپر ساعتی آیا واقعا ۱۰ آمپر ساعتی هست ؟!!
نمیتونم باور کنم . دراینصورت اگه مثبت منفی اون یه دونه باطری را با سیم نازکی متصل کنی باید سیم سرخ بشه که خیلی بعیده .
من یک گوشی خریدم که باطری ۱۰ آمپر ساعتی داره و وزنش خیلی زیاده و وقتی توی دستم میگیرم دستم بسرعت خسته میشه.

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس

درود
استاد غزال گرامی کارهای من همیشه مایه دردسر برای شماست، همیشه دستانت پرتوان باشد .

اخیرا یک دریل شارژی دستم رسیده که شارژر نداره
ولتاژ روی پک باطری(قاب سلولها) 24v همچنین روی خود دریل هم 24v برچسب خورده
از اونجاییکه باطریها شارژر نداشت ودریل هم خاموش بود به نوشته های خودش اعتماد کردم و توسط ترانس 24v dc که داشتم باطری رو به شارژ وصل کردم.
بعد از حدود ۲ونیم ساعت متوجه داغی بیش از اندازه باطری شدم تا اندازه ایکه قاب پلاستیکی باطری هم تغییر حالت داده بود .باطری رو سریعا خنک کردم متاسفانه چندتا از سلولهای باطری از بین رفتن ، مجبور به جراحی وباز نمودن قاب باطری شدم .
بعد از باز نمودن قاب با کمال تعجب با ۱۵ سلول 1.2 ولتیmAh1200 که به صورت سری جمعا ۱۸ ولت میشن داخل پک مواجه شدم . وتازه فهمیدم که گول شرکت سازنده رو خوردم، الکی ۲۴ولت روی دریل و باطری چاپ کرده بودن
تصویر پایینی با جلد کاغذی سلولهای خود دریل میباشد .

تصویر اول همون که فرمودید (میخوای موشک بسازی) باطریهایی هستند که از جایی تهیه نمودم 3.7v ولتی2400mAh هستن
۵ تا از اونها رو سری کردم مجموع ولتاژشون 18.5 ولت میشه

داستان از این قرار بود که مزاحم شما شدم و مدار فوق رو با کمک شما درست کردم تا ممبعد حواسم به شارژ باطریها باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود

داری موشک میسازی ؟
باطری سبز رنگ که نوشته ۱۰ آمپر ساعتی آیا واقعا ۱۰ آمپر ساعتی هست ؟!!
نمیتونم باور کنم . دراینصورت اگه مثبت منفی اون یه دونه باطری را با سیم نازکی متصل کنی باید سیم سرخ بشه که خیلی بعیده .
من یک گوشی خریدم که باطری ۱۰ آمپر ساعتی داره و وزنش خیلی زیاده و وقتی توی دستم میگیرم دستم بسرعت خسته میشه.

سپاس

درود
متاسفانه شرکتهای سازنده مشتریها رو با این ارغام فضایی گول میزنن
حال غرض از مزاحمت اینکه:
چند تا سوال دارم
۱- آیا تعویض سلولها به این صورت که انجام دادم مشکلی نداره؟ 5سلول جدید 3.7 ولتی به صورت سری جایگزین شدن که مجموعشون 18.5 ولت میشه البته بعد از شارژ کامل حدود 22ولت میشن!!! آیا واسه آرمیچر ایرادی نداره ؟
۲- بعد از شارژ کامل که حدود ۲۲ولت میشن دریل رو که روشن میکنم ولتاژ سریعا پایین میکشه !!!
و دریل ضعیف میشه
ولتاژ تا مرز ۱۶یا ۱۷ ولت پایین میاد و بعد آروم آروم بالا میره تا مرز ۱۸.۵ یا ۱۹ ولت و ثابت میشه

من فکر میکردم توسط این باطریهای جدید تایم نگهداری شارژ به مراتب بالاتر بره ولی کاملا برعکس شد

حال نمیدونم مشکل از سمت ضعف کار بنده میباشد یا اینکه باطری تغلبی گیرم اومده
۳- سوم اینکه لطفا راهنمایی کنید بلاخره من باید باطری و شارژر رو طبق سلولهای خود باطری ۱۸.۵ ولت جایگزین کنم ؟ یا ۲۴ ولت؟
و یا به عبارتی قسم حضرت عباس رو قبول کنم یا دم خروس رو
به سلولها اعتماد کنم یا نوشته های روی پک دریل و باطری؟
لطفا شما راهنمایی کنید

پیشنهاد شما چیه ؟

سپاس بیکران

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
درود
متاسفانه شرکتهای سازنده مشتریها رو با این ارغام فضایی گول میزنن
حال غرض از مزاحمت اینکه:
چند تا سوال دارم
۱- آیا تعویض سلولها به این صورت که انجام دادم مشکلی نداره؟ 5سلول جدید 3.7 ولتی به صورت سری جایگزین شدن که مجموعشون 18.5 ولت میشه البته بعد از شارژ کامل حدود 22ولت میشن!!! آیا واسه آرمیچر ایرادی نداره ؟
۲- بعد از شارژ کامل که حدود ۲۲ولت میشن دریل رو که روشن میکنم ولتاژ سریعا پایین میکشه !!!
و دریل ضعیف میشه
ولتاژ تا مرز ۱۶یا ۱۷ ولت پایین میاد و بعد آروم آروم بالا میره تا مرز ۱۸.۵ یا ۱۹ ولت و ثابت میشه

من فکر میکردم توسط این باطریهای جدید تایم نگهداری شارژ به مراتب بالاتر بره ولی کاملا برعکس شد

حال نمیدونم مشکل از سمت ضعف کار بنده میباشد یا اینکه باطری تغلبی گیرم اومده
۳- سوم اینکه لطفا راهنمایی کنید بلاخره من باید باطری و شارژر رو طبق سلولهای خود باطری ۱۸.۵ ولت جایگزین کنم ؟ یا ۲۴ ولت؟
و یا به عبارتی قسم حضرت عباس رو قبول کنم یا دم خروس رو
به سلولها اعتماد کنم یا نوشته های روی پک دریل و باطری؟
لطفا شما راهنمایی کنید

پیشنهاد شما چیه ؟

سپاس بیکران

درود

ولتاژی که روی باطری معرفی میشه درسته اگه تقلبی باشه در آمپر ساعته نه ولتاژ
اینکه ولتاژ بعد از شارژ باطری کمی بالاتره طبیعیه
فقط باید زمان تخلیه معقول باشه که اشاره ای نکردی که آیا باطری ها مانند باطری اصلی خودش در همون مدت قابل استفاده است یا زود تخلیه میشه ؟
اگه زود تخلیه بشه باید باطری و یا باطری هایی که زود تخلیه شدن پیدا کنی و عوض کنی
برای پیدا کردن باطری فاسد باید به مصرف کننده قوی متصل کنی ببینی میتونه جریان بده یا نه و در حین عبور جریان میتونی ولتاژ هم اندازه گیری کنی
اگه بدون بار ، ولتاژ را اندازه گیری کنی ولتاژ باطری خراب و سالم در بی باری ، یکسانه مگر خیلی فاسد شده باشه.

توضیح خوبی ندادی ولی حدس میزنم بجای باطری حدود ۱ ولتی از باطری حدود ۴ ولتی استفاده کردی که با توجه به حجم باطری هایی که می بینم جواب نمیده
حجم کل باطری هایی که جایگزین میکنی باید تقریبا برابر با حجم کل باطری های اصلی باشه اما بنظر میرسه بجای ۱۵ تا باطری ۱.۲ ولتی تعداد ۵ تا ۳.۷ ولتی استفاده کردی که هر کدومش هم از هر ۱.۲ ولتی کوچیکتره که محاله جواب بده
دو پست پی در پی فرستادی که دومی را دیده بودم ولی حدسم درست بود
از باطری های سالم خودش استفاده کن و فقط بجای چند باطری خراب باطری جدید بذار ( حتی المقدور با همون حجم بشه ) یعنی باید چند باطری ۳ً.۷ ولتی موازی کنی تا حجمش برابر با حجم سه عدد ۱.۲ ولتی باشه اونوقت میتونی بجای ۳ تا باطری اصلی بذاری.

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
بله استاد
باطری خودش ۱۵ سلول ۱.۲ ولتی ۱۲۰۰ آمپر ساعتی بود
ومن به جاش از ۵ تا باطری ۳.۷ ولتی ۲۴۰۰ آمپر ساعتی استفاده و جایگزین کردم
یعنی ولتاژ هر دو حدودا یکی هست ولی آمپر ساعت باطری جدید خیلی بیشتر شده
روی این حساب حدس میزدم به خوبی جوابگو باشه

از اونجاییکه روی خود دریل و پک باطری ۲۴ ولت قید شده (ولی مجموع سلولهای خودش ۱۸ ولته )
یعنی واقعا الکی نوشته شده.؟
الان سلولهاییکه که من جایگزین کردم آمپر ساعتش خیلی بیشتراز خودشه ولی از نظر حجمی کوچکتر از باطری خودشه
یعنی باز هم جوابگو نیست ؟
البته سلولهای جدید زیر بار دریل به سرعت تخلیه میشن (کمتر از ۵ دقیقه ) به اندازه ایکه به تغلبی بودن و یا فاسد بودن سلولها مشکوک شدم

لطفا در رابطه با ولتاژ دقیقش هم راهنمایی کنید (برچسب روی دریل و پک باطری ۲۴ ولت قید شده ولی سلولها ۱۸ ولتی هستن
)

پایدار باشید

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
بله استاد
باطری خودش ۱۵ سلول ۱.۲ ولتی ۱۲۰۰ آمپر ساعتی بود
ومن به جاش از ۵ تا باطری ۳.۷ ولتی ۲۴۰۰ آمپر ساعتی استفاده و جایگزین کردم
یعنی ولتاژ هر دو حدودا یکی هست ولی آمپر ساعت باطری جدید خیلی بیشتر شده
روی این حساب حدس میزدم به خوبی جوابگو باشه

از اونجاییکه روی خود دریل و پک باطری ۲۴ ولت قید شده (ولی مجموع سلولهای خودش ۱۸ ولته )
یعنی واقعا الکی نوشته شده.؟
الان سلولهاییکه که من جایگزین کردم آمپر ساعتش خیلی بیشتراز خودشه ولی از نظر حجمی کوچکتر از باطری خودشه
یعنی باز هم جوابگو نیست ؟
البته سلولهای جدید زیر بار دریل به سرعت تخلیه میشن (کمتر از ۵ دقیقه ) به اندازه ایکه به تغلبی بودن و یا فاسد بودن سلولها مشکوک شدم

لطفا در رابطه با ولتاژ دقیقش هم راهنمایی کنید (برچسب روی دریل و پک باطری ۲۴ ولت قید شده ولی سلولها ۱۸ ولتی هستن
)

پایدار باشید

درود

باطری خودش هر ولتاژی بوده همون خوبه ولی مشخصه آمپر ساعتی که روی باطری جدید نوشته واقعی نیست و با واقعیت فاصله زیادی داره
در پست قبل کامل توضیح دادم باید چکار کنی و فقط میتونم تکرار کنم.
حجم کلی جدید و اصلی باید تقریبا برابر باشه و مشخص بود با این باطری ها زود تخلیه میشه.
آمپر ساعتی که روی باطری اعلام میشه کاری انجام نمیده بلکه آمپرساعت واقعی باطری مهمه که از ابتدا به صحت ادعای تولید کننده تردید گنده کردم .
زمانی آمپر ساعت باطری ها درسته که در عمل کار کنه و ر زمان مورد توقع تخلیه بشه
با توجه به سرعت تخلیه ، آمپر ساعت مندرج در باطری ها یی که تهیه کردی دروغ محضه

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود

باطری خودش هر ولتاژی بوده همون خوبه ولی مشخصه آمپر ساعتی که روی باطری جدید نوشته واقعی نیست و با واقعیت فاصله زیادی داره
در پست قبل کامل توضیح دادم باید چکار کنی و فقط میتونم تکرار کنم.
حجم کلی جدید و اصلی باید تقریبا برابر باشه و مشخص بود با این باطری ها زود تخلیه میشه.
آمپر ساعتی که روی باطری اعلام میشه کاری انجام نمیده بلکه آمپرساعت واقعی باطری مهمه که از ابتدا به صحت ادعای تولید کننده تردید گنده کردم .
زمانی آمپر ساعت باطری ها درسته که در عمل کار کنه و ر زمان مورد توقع تخلیه بشه
با توجه به سرعت تخلیه ، آمپر ساعت مندرج در باطری ها یی که تهیه کردی دروغ محضه

سپاس

درود بر شما...
یه لبتاب ال جی دارم تولید سال ۲۰۰۴ از اونجاییکه این بندگان خدا مسلمون نیستن جنسهای خوبی تولید میکنن
این لبتاب هنوز باطریهاش سالم و قابل استفادس حالا یا به خاطر جنس خوب و اصلی یا به خاطر مدار محافظ نمیدونم ولی باطریها سالم هستن حدود ۲ سال میشه که قید لبتاب رو زدم و به اوراقی پیوند دادم

امشب اتفاقی باطری رو پیدا کردم و اوراقش کردم. ۶ عدد سلول داره ولی ولتاژ و آمپری روشون قید نشده
میخوام از سلولها به عنوان کمکی، بصورت موازی واسه دریل استفاده کنم
روی پک باطریها طبق تصویر پیوست 11.1 ولت قید شد
سلولها رو با دقت و ملاحظه خارج کردم که به مدار و سلولها آسیبی وارد نشه

سوالم اینجاست :
کشور کره گرامی توسط مدار محافظ و سنسور حرارتی که روی باطریها نصب کرده ، تونسته از باطریها تا به این لحظه به خوبی محافظت کنه
حال اگه بخوام اون مدار محافظ رو به تمامی سلولهای دریل متصل کنم آیا امکان پذیر هست؟
با توجه به اینکه مدار لبتاب حدود ۱۲ ولته و خروجی ترانس دریل ۲۰ ولت میباشد
9l91_۲۰۱۹۰۳۱۱_۰۱۰۴۴۳.jpg

jcc9_۲۰۱۹۰۳۱۱_۰۱۰۷۵۵.jpg

سپاس

بالا