آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

باتری جارو برقی شارژی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
استاد تشکر از مطالب مفید

جهت اطلاع عرض میکنم
تو یکی از پستها حاج رضا روشی تقدیم کرده بودن واسه باطریهایی که سلولهای اونها سالم باشه

یه جارو شارژی هم بنده داشتم که دیگه شارژ نمیگرفت ؛ البته باطریش اتمی بود
پلمپ درب باطری رو وا کردم داخل سه خونه ای که داشت قطره ای اسید نبود
در نهایت با کمی آب جوش سرد شده و شارژ مجدد٬ باطری زنده شد و همچنان هم زندست (۶ ماهه)

حالا استاد آیا این اسید خود به خود خشک شده؟ یا اصلا اسیدی در کار نیست جریان چیه ؟

جالبه که جارو شارژیه به اون صورت استفاده ای هم نشده بود و حدود ۲سال هم خوابیده بوده
سلام

دوست خوبم پاسخ سوال در پایان گزارش شماست
بطوریکه مایعات با مرور زمان تبخیر میشه و شرایط محیطی موجب تسریع یا تاخیر این پدیده میشه لذا ممکنه در یک محیط مرطوب پس از 10 سال و در محیط گرم و خشک پس از یکسال تبخیر بشه (حتی اگر استفاده نشه )

برای تست این پدیده ، کمی آب در یک استکان بریزید و پس از یکهفته ببینید چطور خشک میشه

لذا باطریهایی که زیاد فاسد نشده و صرفا مایع باطری تبخیر شده باشه قابل احیاء است

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام

دوست خوبم پاسخ سوال در پایان گزارش شماست
بطوریکه مایعات با مرور زمان تبخیر میشه و شرایط محیطی موجب تسریع یا تاخیر این پدیده میشه لذا ممکنه در یک محیط مرطوب پس از 10 سال و در محیط گرم و خشک پس از یکسال تبخیر بشه (حتی اگر استفاده نشه )

برای تست این پدیده ، کمی آب در یک استکان بریزید و پس از یکهفته ببینید چطور خشک میشه

لذا باطریهایی که زیاد فاسد نشده و صرفا مایع باطری تبخیر شده باشه قابل احیاء است

سپاس
درود
عجب........ پس این کاری که من کردم چطور میشه
من خونه هاش رو تا خرخره پر آب جوش سرد شده کردم و زیر شارژ بردم

بعد شارژ و احیا هم همونطور لبالب وپر، درب باطری رو پلمپ کردم. ناگفته هم نمونه هنگامی که مملو از آب بود سروتهش هم میکردم نشتی نمیکرد و تخلیه نمیشد

حالا یعنی نیازه مجدد بازش کنم و اسید رو تخلیه کنم (ایرانی بازیه دیگه استاد)
ممنون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
درود
عجب........ پس این کاری که من کردم چطور میشه
من خونه هاش رو تا خرخره پر آب جوش سرد شده کردم و زیر شارژ بردم

بعد شارژ و احیا هم همونطور لبالب وپر، درب باطری رو پلمپ کردم. ناگفته هم نمونه هنگامی که مملو از آب بود سروتهش هم میکردم نشتی نمیکرد و تخلیه نمیشد

حالا یعنی نیازه مجدد بازش کنم و اسید رو تخلیه کنم (ایرانی بازیه دیگه استاد)
ممنون

تصور نمی کنم مقدار آب زیادتر از نرمال ، مضر باشه فقط در اثر عبور جریان و گرم شدن باطری احتمال نشت بیشتر میشه
فقط در برخی از باطری های ups تجربه کردم و لذا اطلاعات و تجربه بیشتری ندارم.

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
تصور نمی کنم مقدار آب زیادتر از نرمال ، مضر باشه فقط در اثر عبور جریان و گرم شدن باطری احتمال نشت بیشتر میشه
فقط در برخی از باطری های ups تجربه کردم و لذا اطلاعات و تجربه بیشتری ندارم.

سپاس
کاملا صحیح میفرمایید استاد
زمان شارژ کامل که اسید شروع به جوشیدن میکرد ازخونه های باطری بیرون میریخت
پس همون بهتره که تا نیمه ویا لااقل یک یا دو سانت کمتر از فول پر بشه
تشکر فراوان

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
سلام
استاد به نظر بنده اگه به جای اب جوشیده از اب تقطیر شده استفاده شود بهتر .
چرا ؟ چون آب جوشید مملو از املاح معدنی هست وباعث سولفات شدن کربن باطری میشود وعمر باطری کم شده پس از اب تقطیر شده استفاده شود بهتر است .
سپاس

shahramsa

کاربر
2015-04-08
1
1
سلام و خسته نباشيد و تشكر از سايت خوبتون
جارو شارژي بلك اندكر مدل wv4815 آب و خاك چند هفته استفاده نشده ازش الان تو شارژ هم كه هست كار نمكند قبلان اين حالت پيش اومده بود داديم نمايندگي باطزي تعويض كرد ولي زود شارژ تمام ميكرد ميخواستم خواهش كنم راهنمائي بفرماييد از كجاي تهران باطري اصلي بگيرم براش الان باطري sunny batt 1500 mah هستش 4 تائي چه باطري رو براش پيشنهاد ميكنيد كه كمتر تقلبي در بازار باشه ممنونم ميشم راهنمايي دقيق فرمائيد با سپاس فراوان

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
419
1,638
سلام دوست عزیز
خودتون باطری بگیرید معمولا اینایی که تو بازار هست جواب میده.
از توپخونه تهران پاساژ فتوت.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: es2008

es2008

کاربر
2010-01-28
2
1
با سلام به اساتید محترم
جارو شارژی FUMA مدل FU-666 دارم که مدتیه وقتی از شارژ درش میارم فقط چند ثانیه موتورش کار میکنه و بعدش انگار باتری تموم شده و خاموش میشه. هرچقدر هم شارژ میذاریم توفیری نداره و همین مشکل پابرجاست. عکس جارو و باتریشو که در آوردم پیوست کردم. دوستان من با مولتی متر ولتاز باتری رو هم اندازه گرفتم 12 هستش. آیا بنظرتون باتری مرخصه و باید عوض بشه؟ و اگه اینطوره از کجا میتونم تهیه کنم؟ من ساکن غرب تهران (بلوار فردوس) هستم. لطفاً آدرس نزدیکترین جایی که بشه تهیه کرد بهم معرفی کنید.
با سپاس

***مثل اینکه اینجا نمیشه عکس آپلود کرد! جای دیگه آپلود کردم ولی لینکشم نمیشه گذاشت اینجا. ارور میده. چه باید کرد؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
419
1,638
سلام دوست عزیز
ولتاژ ملاک نیست
اگر پس از شارژ کامل ، زود دشارژ میشه ، مشکل از باطری یا شارژر هست ولی بیشتر موارد مشکل از باطری بوده و باید تعویض شود
با تشکر

Golenily

کاربر
2015-12-25
2
1
سلام من یک جارو شارژی تفال دارم که اومدم بعد از خراب شدن باطریهاش اونارو بعلاوه مدارشو از داخلش حذف کردم و موتور رو به آداپتور دستگاه با یک سیم قوی تر یک سره کردم و یک کلید قطع و وصل تو مسیرش گذاشتم. الان کار میکنه ولی خیلی ضعیف شده.
مدلش tx 881741
باطری 12 ولت
آداپتور 15 وات 300 میلی آمپر روی آداپتور نوشته input 50Hz 10.5W

بالا