آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست مدار کنترل دور موتور DC برای تردمیل

kamalsr1353

کاربر vip
کاربر
2010-08-03
72
297
دوستان عزیزواساتیدمحترم عکسهای موجود دراین بخش قسمتهای اصلی یک تردمیل میباشند که خراب شده ودور نمیخورد که پس ازبررسی متوجه شدم فرمان روشن شدن را پنل برای برد قدرت صادر نمینمایدکه متاسفانه چون این دستگاه چینی میباشد تمام قسمتها وای سی های اصلی را قیرپوشی ودست نیافتنی کرده اند-لازم به ذکر است به خاطر dcبودن موتورکه 180ولت میباشددرقسمت خروجی قدرت برداصلی یکعدد آی جی بی تی به کاررفته است به نامIrg4pc50w-لذا به دلیل دست نیافتنی بودن مدارجهت تعمیردنبال مداری میگردم که بتواند دورموتور این تردمیل را بایک ولوم دیجیتال کنترل بنمایدالبته خصوصیات این مدارباید طوری باشد که هم قدرت خوبی داشته باشد (درخروجی از igbtیا موس فت قوی استفاده بشود)وهم ولوم کنترل کننده دور آن درهربارروشن شدن دوباره تردمیل از صفرشروع بشود چون تردمیل درهنگام روشن شدن حتما باید دورکمی داشته باشد-لذا ازدوستان واساتید محترم تقاضا دارم مرادراین مهم یاری بدهند-خصوصیات موتور راکامل درزیر نوشته ام-ممنون
name:kowutsumi
model:mtr1.5hpc/180vdc
volt:DC180
Amp:7.7
limit Amp:10.1
Watt:1398
peak Watt:2800
Hp:1.5
peak Hp:3.75
Rpm:4200

پیوست‌ها

• 91.2 کیلوبایت بازدیدها: 594
  • 89.7 کیلوبایت بازدیدها: 570
  • 84.4 کیلوبایت بازدیدها: 590

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,030
اصفهان
پاسخ : درخواست مدارکنترل دورموتور dcبرای تردمیل

با عرض سلام
مداری که برای کنترل دور موتور است آیا قطعات آن در زیر لایه سیاه رنگ مشخص است و احتمالا اگر یک آی سی 8 پایه دیده شود شماره آی سی 3842 است که با کمی دقت میتوانید آن را تعویض نمایید

kamalsr1353

کاربر vip
کاربر
2010-08-03
72
297

دوست عزیز شمادرست میفرمایید چون روی برداصلی همانطورکه مشخص است یک بردقراردارد که روی آنرا قیرپاشی کرده اند وزیر قیر مشخص است که درکنار قطعات دیگر یک آی سی 8پایه نیزوجود دارد که احتمالا همان چیزی است که فرمودید ولی با ازمایشاتی که انجام داده ام متوجه شده ام که فرمان حرکت از پانل بالایی که درعکس اولی مشخص است صادرنمیشود درصورتی که ای سی روی بردپایینی نصب است

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,030
اصفهان

با عرض سلام

من این برد ها را دارم کنترل میکنم ببینم با مدار شما مشابه است تا بیشتر توضیح دهم

kamalsr1353

کاربر vip
کاربر
2010-08-03
72
297

دوستان کسی نبودباما درموردمشکل بالا هم فکری بکنه ؟مدار ساده ایی بایک ولوم که ریست نشه هم اگه باشه ایرادی نداره-ممنون

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,679
176,828
iRanTK.iR
برد کنترلر موتورهای پله ای و موتورهای DC (مینی PLC) مدل NSC110

110-big.jpg

:: راه اندازی موتورهای دو فاز (4 سیمه) با قابلیت استفاده برای موتورهای 6 و 8 سیمه

:: ولتاژ کاری 6 تا 35 ولت DC (تک تغذیه - تغذیه موتور و درایور از همین ورودی تامین می شود )

:: جریان خروجی 5/0 تا 4 آمپر

:: درایور موتور به صورت نیم پله و تمام پله (FULL AND HALF STEP)

:: طراحی مدار برای کارکرد بدون داغ کردن قطعات و همچنین قرار دادن هیت سینک برای افزایش ضریب اطمینان مدار

:: ایزوله بودن سیگنالهای ورودی از مدار اصلی

:: دارای ورودی های تعداد گام (CLOCK) - جهت حرکت (Direction) - ترمز (BRK) - نیم یا تمام پله (Full / half step) - ورودی (Sync) - ورودی فعال ساز کنترلر (Enable)

:: دارای قسمت چاپر جریان برای تنظیم جریان و همچنین جلوگیری از افت قدرت موتور هنگام کار دستگاه

:: کاهش جریان موتور در زمان بیکاری به میزان 50% مقدار اولیه (بعد از 10 ثانیه) (زمان قابل تنظیم می باشد)

:: حفاظت در برابر اضافه بار

:: قابلیت کار به صورت هماهنگ (Sync) با چند درایور دیگر

قابليت ها :

:: کنترل جهت گردش موتور به صورت تمام خودکار

:: صفحه کلید 4*4

:: نمایشگر LCD کاراکتری 16*2

:: تنظیم تعداد پایه ها در یک سیکل کاری

:: تنظیم تکرار عمل (تکرار پله های تنظیم شده)

:: تنظیم سرعت چرخش (دیجیتال)

:: کنترل موتورهای پله ای 5 تا 35 ولت (4A)

:: دارای MOSFET در مدار خروجی جهت جریان دهی بالا (4A)

:: کنترل تمامی موتورهای پله ای چهار، پنج، شش و هشت سیمه

:: قابلیت کنترل همزمان دو موتور DC به طور کاملا مستقل

:: امکان تنظیم سرعت موتورهای DC از 0 تا 100(PWM) و جهت چرخش به صورت دیجیتال

:: رله فعال شونده بعداز اتمام هر سیکل کاری (10A max)

:: امکان کنترل کلیه قابلیت ها از طریق فرمان های خارجی (علاوه بر Keypad)

:: امکان کنترل کلیه اعمال از طریق نرم افزار کامپیوتری

قیمت (تومان):40000

------------------------------------------------------------------------

برد کنترل موتور پله ای (Stepper Motor) مدل NSC109

109-big.jpg

------------------------------------------------------------------------

کنترلر استپر موتور صنعتی مدل NSC500

///////////////////////////////////////////

سلام

البته موارد فوق براي استپ موتورها طراحي شدند اما فکر مي کنم بتوانيد براي موتورهاي معمولي هم استفاده کنيد .

hgilasi

کاربر
2012-02-06
2
0
سلام تردمیل من بوسیله الکتریسته ساکن از کار افتاد پنل روشن ولی دکمها عمل نمی کند.مدار کنترل برسی شد ای سی 89c54rdداری سوکت و epmمی باشد.
امکانات پروگرام را دارم ولی برنامه ای سی فوق را ندارم.لطفا راهنمایی فرمایید نوع top form

hgilasi

کاربر
2012-02-06
2
0
سلام ای سی 89c54rdاسیب دیده در بازار 89c51و2 یافتم برنامه برای prg از کجا تهیه کنم.لطفا کمک فرمایید.

siyami

کاربر
2013-12-08
64
51
باسلام
برد ترید میل مدل ptl5013 proform 560 mc-2000e به علت آسیب دیدن ای سی برنامه به شماره AT90S2333-8PC پاک شده لطفأ راهنمای کنید
با تشکر

بالا