آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سیاه بودن تصویر و نداشتن بک لايت در اچ پي مدل HP Pavilion G62

reza01j

کاربر
2010-12-25
192
2,379
maragheh
سلام دوستان
یه لپ تاپ hp pavilion g62 دارم مدلLED Backlight هستش . یه نرم افزاری برا کنترل نور صفحه نصب شد بعد صفحه سیاه شد با چراغ قوه نگاه کنی تصویر هستش فقط نور نیست lcd رو عوض کردم باز هم همون مشکل هستش در ضمن با استفاده از خروجی vga تصویر میاد کابل فلت lcd رو هم چک کردم درسته .فک کنم قسمت تغذیه رو برد ایراد داشته باشه یک آی سی سر راه سوکت اتصال فلت هستش با نام lvd400zfe نتونستم شماتیکشو پیدا کنم دوستان اگه راهنمایی کنن که ایراد میتونه از کجا باشه و ولتاژ از تغذیه چند ولت میاد به lcd و ممکنه کدوم قطعات خراب باشه راهنمایی کنن ممنون میشم

با تشکر reza01j

آخرین ویرایش:

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
پاسخ : سیاه بودن تصویر lcd لپتاپ

سلام دوست من

ایراد معمولا یا از مهتابی LCD هست یا به اصطلاح از های ولتاز (یک سرش به فلت وصله و یه سر دیگش به مهتابی LCD)

اینم عکس چند نمونه از های ولتاژها

36877-MedPic.jpg

اگر از های ولتاز نبود باید ولتاژ سر سوکت فلت که به های ولتاژ وصل میشه بگیری.یکی از ولتاژها باید به اندازه ولتاژ شارژر یعنی مثلا 18.5 یا 19 و یا ... باشه و بعضی وقتها یه 3.3V هم باید داشته باشی بعضی مواقع یه 5V هم باید باشه که اگر نبود یا ایراد از فلت هست یا مادربرد که اگر از مادر برد باشه باید بری سراغ فتهای منبع تغذیه LCD.

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,670
176,779
iRanTK.iR
سلام

البته به اين مدارها " هاي ولتاژ " نميگن و به مدار Inverter معروف هستند .

اما شما از نظر ظاهري اين مدار را چک کنيد و ببينيد که سوختگي ظاهري نداشته باشد و اگر از نظر ظاهري سالم بود معمولا در ورودي ولتاژ به اين بردها يک فيوز SMD قرار داره که غالبا اون خراب ميشه با تعويض فيوز يا يکسره کردن اون با يک رشته سيم نازک معمولا مشکل حل ميشه ، وقتي از نرم افزارهاي جانبي براي افزايش نور صفحه استفاده ميشه بک لايت ها جريان زيادي مي کشند و باعث اين ميشه که فيوز بسوزه ..........

موفق باشيد .

reza01j

کاربر
2010-12-25
192
2,379
maragheh

سلام دوست من

ایراد معمولا یا از مهتابی LCD هست یا به اصطلاح از های ولتاز (یک سرش به فلت وصله و یه سر دیگش به مهتابی LCD)

مشاهده فایل‌پیوست 40042

اگر از های ولتاز نبود باید ولتاژ سر سوکت فلت که به های ولتاژ وصل میشه بگیری.یکی از ولتاژها باید به اندازه ولتاژ شارژر یعنی مثلا 18.5 یا 19 و یا ... باشه و بعضی وقتها یه 3.3V هم باید داشته باشی بعضی مواقع یه 5V هم باید باشه که اگر نبود یا ایراد از فلت هست یا مادربرد که اگر از مادر برد باشه باید بری سراغ فتهای منبع تغذیه LCD.

دوست عزیز ممنون از توجهتون ولی اگه بالا را بخونید اشاره کردم مدلLED Backlight هستش .پس های ولتاژ نداره این مدل...

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,670
176,779
iRanTK.iR
سلام

حالا چه LED چه لامپ CCFL داشته باشه به هر حال بايد از يک جايي به اين مدارات ولتاژ برسه تا راه اندازي بشه ، شما چک کنيد و ببينيد ولتاژ ها همه هستند ، يا اينکه يک تصوير از برد بگذاريد .

LED Backlight.jpg

LED Dynamic Backlight.jpg

ali_samet

کاربر
2011-03-02
7
11

سلام دوست من

مشاهده فایل‌پیوست 40042

سلام

من هم همین مشکل رو دارم البته توی ال سی دی که های ولتاژ داره... های ولتاژ یا همون اینورتور سالمه و فلورسنت ال سی دی هم ساله مه چک شد روی ال سی دی دی گه...
الان من ولتاژ 3.3 رو روی خازن های اطراف فلت روی مادر بورد رو دارم و اون ولتاژ 19 رو باید از کجا گیر بیارم ببینم هست یا نه؟
چون فقط یک پایه خازن 3.3 میده و پایه دیگش ولتاژ نداره..

بالا