آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست مدار ردیاب انتنی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

زهاک

کاربر
2013-06-26
13
14
باسلام خدمت تمامی دوستان راستش من تازه عضو انجمن شدم وتواین تایپیک پست های شما رو مطالعه کردم ...مخصوصا مداریی که عباس اقا صحبتش رو کردن خیلی جالب هستش اگه لطف کنین اپ کنین منم مدار ام اف دی خودمو اینجا اپ میکنم که خیلی بهتر از ام اف دی تو بحثتونه...همونه فقط با کمی تغییرات وکیفیت تو بعضی از قسمتهاش . الانم انتن جدیدمو میزارم تا بچه ها بسازن تست شده وکار میده باخیال راحت بسازین .فقط نمیدونم چطور اپش کنم تو کزینه اضافه کردن عکس از من ادرس میخواد که نمیتونم واردبشم:nevreness:
امتحانش میکنم اگه نشد به کمکتون نیاز دارم........باتشکر وسپاس فراوان
نه نشد ازدوستان راهنمایی میخوام..........:distrust:

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soraty

saeedzz21

کاربر
2010-01-18
2
1
دوستان خواهشا یه نفر pcb و نحوه چیدمان صحیح قطعات رو بذاره .ممنون

• Like

aghbalii

کاربر
2013-08-27
1
1
با سلام خدمت استاد گرام لطفا جواب بدید این مدل دستگاه تا چند متر عمق جواب میده ....هزینه درست کردنش چقد میشه تقریبا.............و خواهشا لیست قطعات رو واضح تر بزارید من مبتدیم.........و ایا فقط فلز طلا رو میگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:redface:

• Like

kamranmahdi

کاربر
2013-09-27
2
4
سلام من تازه کارم میشه رو نقشه پشت مدار جای قطهات و مقدارشون رو بزنید ممنون میشم من خیلی به مدار احتاج دارم
عمق کاوشش چقدر هست برای دانتن ها میشه به جای لوله مسی از چیز دیگه اسنتفاده کررد ای سی گیر نمیاد مشابه نداره
8038

• Like

reza.1286

کاربر
2013-10-03
2
3
با سلام.
دقیق ترین مقدار 5.020 می باشد.این مقدار برای طلا های قدیمی می باشد که شما برای یافتن فرکانس طالاهای با قدمت کمتر و یا بیشتر می بایست این مقدار را مثبت منفی 2 هرتز در طراحی در نظر بگیرید.
با سلام خدمت همه ی دوستان و mr metal عزیز
راستش من تمام مطالب مربوط به ردیابو تو فروم خوندم انتنهارو هم ساختم ولی اخرش نفهمیدم چه مداری باید به انتنها وصل بشه و اینکه به طور کلی مدار وصل به انتن چیه؟ گیرندس یا فرستنده؟! ممنون میشم بیشتر در مورد این قسمت توضیح بدید. با تشکر از وقتی که میذارین

• Like

solsal

کاربر
2011-09-30
3
8
باسلام خدمت دوستان . با توجه به این که بعضی از دوستان واقعا در مورد کارکرد ردیاب های ارائه شده تعصب به خرج میدهند متاسفانه تا الان نتیجه گیری مثبتی از این سیستم برای شخص بنده و یا شاید بسیاری از دوستان عاید نشده درک این که با ارسال یا اتصال دو پروب به زمین و وارد کردن سیگنال تولید شده توسط سیگنال ژنراتور آن هم در حد میلی بتوان میدانی تشکیل داد که بتواند آنتنی را جهت دهد در تا چه اندازه صحت داشته باشد خود مقوله دیگریست لذا جا دارد توجیه علمی دقیقی از این نوع سیستم داشته باشیم و با علم به این که هر عنصر یا ماده ایی دارای فرکانس تشدید میباشد و تولید فرکانس برابر با آن شئ میتواند عکس العملی جهت ردیابی آن استفاده شود . دلیل منطقی نمیشود که تنها با دو میله برنجی و یک دسته مسی آن هم بدون در نظر گرفتن میدان مغناطیسی عظیم و پر قدرتی مثل زمین و قطبین شمال وجنوب شروع به ردیابی یک ماده یا عنصر نمود شاید دوستانی باشند که حتی حاظر به شرط بندی باشند که میتوانند عنصری مثل طلا را در میان توده ای فلز پیدا کنند اما این کار در زیر زمین به نظر نا محتمل میرسد . در صورتی که میتوان از شیوه های همانند تحقیق در مورد آشکار سازی یون فلزات و با توجه به چگونگی تشخیص و استفاده صحیح نتایج بهتری گرفت .

سلام

واکنش میله های L به میدانهای متغیر با زمان( تداخل میدان مغناطیسی زمین با هر گونه سیگنال مخابراتی یا نویز یا اسیلاتور دستی )،
در مجاورت توده فلزی ، در میله ها ایجاد نیروی جذب مغناطیسی می کند.

ولی موضوع فرکانس هنوز قابل تحلیل نیست !

atashbaran

کاربر
2013-12-14
1
1
سلام این آی سی که تو این دستگاه کار شده نیاز به اتمگا داره یا نه اگه دار واسمون بزارین؟

• Like
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا