آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

درخواست تغييراتي در مدار كنترل لوازم از طريق خط تلفن

Mohamad26

کاربر
2008-09-22
17
34
سلام به همه ي دوستان
مداري وجود داره به نام كنترل لوازم از طريق خط تلفن يا تله سوئيچ خب من قصدم اينه كاري كنم اين مدار به جاي اينكه به خط تلفن وصل بشه به خط موبايل وصل بشه. كه جايي كه دسترسي به خط تلفن نيست هم بشه ازش استفاده كرد.
ممنون ميشم دوستان با تجربه كمكم كنن. من ترم آخر كارداني الكترونيكم. ولي هيچي از طراحي نميدونم.
يه طوري بگين كه بتونم درستش كنم.
با تشكر
يا علي

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام به همه ي دوستان
مداري وجود داره به نام كنترل لوازم از طريق خط تلفن يا تله سوئيچ خب من قصدم اينه كاري كنم اين مدار به جاي اينكه به خط تلفن وصل بشه به خط موبايل وصل بشه. كه جايي كه دسترسي به خط تلفن نيست هم بشه ازش استفاده كرد.
ممنون ميشم دوستان با تجربه كمكم كنن. من ترم آخر كارداني الكترونيكم. ولي هيچي از طراحي نميدونم.
يه طوري بگين كه بتونم درستش كنم.
با تشكر
يا علي
با سلام :
دوست عزیز در همین رابطه پروزه ای در دست اقدام دارم که کارهای نهایی راه اندازی انرا به انجام میرسانم برای اینکار یک دستگاه موبایل { یک همراه دست دوم و ساده } مورد نیاز هست که اگر موجود دارید ؟ باید از طریق کاتالوگ و سرویس منوال ان - اطلاعات لازم پین کد سوکت ها را بدست اوردید و برام بزارید تا بقیه را عنقریبا در خدمتون باشم .
[hide] [/hide]
[hide][/hide]
[hide]توضیحا مقاله ای هم در این رابطه از یکی از اشنایان { در متن مقاله مشخص هست } براتون میزارم که به نظر بنده پر خرج و سیستم پیچیده ای هست و ارزش مونتاژ ندارد با این وجود اگر باب طبع تان و همچنین عهده ساخت و ساز و راه اندازی انرا دارید دست بکار شوید یا اماده انرا ابتیاع کنید و از کم و کیفیت کاری تان ما را هم در جریان بزارید . [/hide]
پســـــــــــــورد فایل :
[hide] http://www.irantk.ir [/hide]
موفق باشید .

پیوست‌ها

Mohamad26

کاربر
2008-09-22
17
34
سلام
ممنونم
اينطوري كه شما ميگين كه خيلي سخته
يعني كسي مدار آماده نداره ؟؟؟

اين نقشه كه شما ميگين نميدونم از كجا پيدا كنم ولي گوشي دست دوم دارم مثل 1200 و 1100 و اينا.
چيكار بايد بكنم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: قیصر

Mohamad26

کاربر
2008-09-22
17
34
خرج حدودي همچين مداري كه من نياز دارم رو ميشه بگين چقدره ؟
ممنون

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام
ممنونم
اينطوري كه شما ميگين كه خيلي سخته
يعني كسي مدار آماده نداره ؟؟؟

اين نقشه كه شما ميگين نميدونم از كجا پيدا كنم ولي گوشي دست دوم دارم مثل 1200 و 1100 و اينا.
چيكار بايد بكنم
با سلام :
مدل دقیق گوشی خود را که میدونید حال میتونید در همین سایت از تاپیک سرویس منوال و نقشه های گوشی موبایل پیگیری کنید .
اماده این دستگاه موجود هست قیمت دقیق نمیدونم با شماره ای که در انتهای فایل ضمیمه قبلی موجود هست تماس بگیرید .
بله متاسفانه مونتاژ چنین دستگاهی اینقدر ها هم اسان نیست تجربه کاری و مهارت لازم را میخواد برای ارتقای علمی خود در این رابطه مدارات و مقالات مربوط DTMF را بیشتر مطالعه کنید .
بزودی مدار کاملی در سایت اپلود میکنم ولی نرم افزار انرا باید شخصا تهیه کنید { نرم افزار مورد استفاده در طرح فوق انحصاری و مخصوص کار سفارشی نوشته شده است } هزینه کل ساخت و مونتاژ چنین مدار بدون در نظر گرفتن نرم افزار ان حدود 500 هزار تومن اب خورده .
موفق باشید .

Mohamad26

کاربر
2008-09-22
17
34
ممنونم از توضيحات.
چندتا مورد.
راستش اصل اين مدار كه همونيه كه با تلفن كار ميكنه. يعني مدار گنترل لوازم با تلفن كه فكر نكنم خرج اون كلا 10 تومن بيشتر باشه.
براي موبايل هم يه چيزي نيازه كه پالسهاي موبايل رو به تلفن تبديل كنه. يعني اين قسمتشه كه هزينه ميبره ؟؟؟
همين تيكه ي تبديل موبايل به تلفن ؟؟؟
چون گوشي دست دوم كه وصل كنيم خب ميشه شمارشو گرفت و به موبايل وصل شد. كار مدار بايد اين باشه كه وصلش كنه و حالت تن كه براي موبايله رو با تلفن يه جوري تطبيق بده كه با اون مدار بتونه كار كنه. غير از اينه ؟
يعني اين تيكه ي مدار ميگين نزديك 500 هزينه داره ؟؟؟
با تشكر
يا علي

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
ممنونم از توضيحات.
چندتا مورد.
راستش اصل اين مدار كه همونيه كه با تلفن كار ميكنه. يعني مدار گنترل لوازم با تلفن كه فكر نكنم خرج اون كلا 10 تومن بيشتر باشه.
براي موبايل هم يه چيزي نيازه كه پالسهاي موبايل رو به تلفن تبديل كنه. يعني اين قسمتشه كه هزينه ميبره ؟؟؟
همين تيكه ي تبديل موبايل به تلفن ؟؟؟
چون گوشي دست دوم كه وصل كنيم خب ميشه شمارشو گرفت و به موبايل وصل شد. كار مدار بايد اين باشه كه وصلش كنه و حالت تن كه براي موبايله رو با تلفن يه جوري تطبيق بده كه با اون مدار بتونه كار كنه. غير از اينه ؟
يعني اين تيكه ي مدار ميگين نزديك 500 هزينه داره ؟؟؟
با تشكر
يا علي
با سلام :
چنین استنباط میشود که هنوز موضوع براتون لاینحل هست و همون حرف اخرتون که قضیه {غیر از اینه؟ }
کنترل لوازم با تلفن بحث جداگانه ای هست و تقریبا ربطی با این موضوع ندارد .مسلما با این مدار مورد بحث هم میشه کلی کنترل از راه دور را امکان پذیر کرد که با تلفن ثابت ممکن نخواهد بود {با توجه به پهنای باند بالایی که در همراه هست }.
و با این توضیح که در کنترل لوازم کافیست که یک مدار دتکتور و دکودر تون های DTMF را کار بزارید و خروجی دتکتور نیز یک یا چند رله را راه اندازی و کنتاکت رله مصارف دلخواه خود ...... {همون 10 تومنی و... }
ولی برای تبدیل یک تلفن همراه به تلفن ثابت بطوری که امکانات ترانزیت خطوط تلفنی حذف که نمیشه بلکه افزایش نیز پیدا میکنه .....
شما در تلفن همراه ابتداعا هیچ سیگنال { اعم از بوق ازاد و اشغال و جریان زنگ 25 هرتز و .... سیگنال های لازم برای تلفن ثابت را ندارید در عوض با یک سری سیگنالهای دیگری که صرفا برای خطوط ترانزیت همراه طراحی و تعریف شده اند مواجه هستین برای تولید و تبدیل و جایگزینی چنین سیگنالهایی به یک مدار سیگنال جنراتور و کنورتر نیاز دارید البته برای طراحی چنین مداری داشتن اطلاعات کافی از سیگنالینگ ترانزیت اطلاعات در خطوط تلفن همراه و ثابت لازم و ضروری میباشد .
از طرفی داشتن اطلاعات ورودی و خروجی سوکت و {پین کد و پین اووت } مدارات همراه و ثابت نیز ضروری میباشد که برای تبدیل و تغییرات لازم باز هم مداری نیاز دارید که { اینترفیس } می نامیم حال برای ارسال به موقع و دریافت بموقع و کشف و تبدیل انها به همدیگر نیز جزو مداراتی هست که در بطن مدار اصلی باید گنجانده بشه و......
بطور مثال برای شروع و در اختیار گرفتن یک تلفن مقصد از مبدا :
[hide] [/hide]
[hide][/hide]
[hide]الف : یک سیگنال بمدت 20 الی 50 میلی ثانیه ای باید بین مبدا و مقصد ترانزیت و اشکار تا قسمت های بعدی فراخوانی شوند .
ب : برای ختم ارتباط باید یک سیگنال بمدت 750 الی 950 میلی ثانیه بین طزفین ترانزیت و کشف و تبدیل تا مدارات لازم فعال یا از کار بیافتد .این سیگنالها دارای دامنه ثابتی {بر حسب دسیبل db تعریف میشوند } و فرکانس های مشخصی و.....
از اینا هم که بگذریم مسله اساسی فرق در پهنای باند تلفن ثابت و همراه هست ........ که باید به طریقی مچینگ و حل شود که ضمن مکالمه با پهنای باند 4 کیلو یی ... اطلاعات دیتا نیز ........
فکر کنم اگر صبر داشته باشید تا مدار مورد بحث که در دست اقدام هست را اماده و اپلود کنیم موضوع کلا براتون حل خواهد شد که به این سادگی ها هم نخواهد بود .
یک شرکت دیگری نیز در حال تولید چنین دستگاهی برای مکانهایی که فاقد امکانات تلفن ثابت هست اقدام کرده و دستگاه جمع و جوری مونتاژ کرده و به قیمت حدود { تقریبی } 250 هزار تومن بفروش میرساند .
[/hide]
موفق باشید .

بالا