آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکلات مادربرد

Hossein_pc

کاربر
2012-01-13
11
27
شهریار
سلام دوست عزیز ،
موقع بوت شدن تو صفحه POST ببین مقدار رم رو چند میزنه.
در جواب سوالت باید بگم نه اگه چیپ رم بسوزه رم شناخته نمیشه.

مرسی من فکر کنم به خاطر این باشه که کارت گرافیکش آنبرد
پس با توجه به پاسخ شما رم چیپش نسوخته

crt

کاربر
2009-01-22
2
3
سلام به سایه عزیزاتصالی که شما گفتین میتونه از چند قسمت باشه که شما یکسری از اونها رو تست کردین اول خازن های تغذیه سی پی یو و بعد فت ها و در قسمت سوم آی سی pwm که اینجا با فت ها و خازن ها کار تغذیه و تولید فرکانس سی پی یو رو به عهده داره شما این آی سی رو هم باید از لحاظ اتصال داخلی چک کنین البته روی تجربه میگم فکر میکنم مشکل شما یه چیز دیگست اونم اینه که به علت حرارتی که برای در اوردن فت ها و قطعات استفاده کردین لایه های اتصالات وسط مادربورد رو از داخل بهم چسبونده و در جایی اونارو اتصال داده که برای این مشکل هیچ کاری نمیشه کرد یعنی مادربورد رو باید دور انداخت یا به عنوان اوراقی استفاده کرد البته این احتمال آخره یعنی اگر کاملا" تمام بلوک ها و قسمت ها رو اونم درست تست کردین و همه چیز درسته احتمال آخر اینه بازم اگه سئوالی بود یا راهنمایی خواستین در خدمتم

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت دوست عزیز shahin
شما بهتره از قسمت آموزش الکترونیک استفاده کنی مثل آموزش گام به گام الكترونيك
http://www.irantk.ir/f5/
با سپاس

madarshab

کاربر
2012-08-10
50
79
سلام یه مادربرد axperدارم که بالا نمیاد
وقتی باطری رو از روی مادربرد برمیدارم دوبار که روشن خاموش میکنم بعد سیستم بالا میاد
یه جا توی انجمن خوندم که یکی از دوستان گفت امکان داره وقتی این ایراد پیش میاد خازن ها خالی میشن بعد سیستم بالا میاد اما
ظاهر خازن ها رو که میبینم هیچ مشکلی ندارن
به نظر دوستان ایراد از چیه
الان سیستم بدون باطری بالا میاد وقتی که باطری رو میزارم بعد از دوبار ریستارت کردن دیگه بالا نمیاد

madarshab

کاربر
2012-08-10
50
79
سلام دوستان کسی درباره این مشکل اطلاع خاصی یا تجربه نداره راهنمایی کنه

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
دوست گرامی ، برای هر سوال باید تاپیک جدید باز کنید
شما بهتر است وقتی باتری را وصل میکند دیباگر را قرار دهید و کد را اعلام کنید تا همکاران راحتتر بتوانند نظر دهند
البته تاپیک جدید ایجاد کنید
موفق باشید

madarshab

کاربر
2012-08-10
50
79
با درود
دوست گرامی ، برای هر سوال باید تاپیک جدید باز کنید
شما بهتر است وقتی باتری را وصل میکند دیباگر را قرار دهید و کد را اعلام کنید تا همکاران راحتتر بتوانند نظر دهند
البته تاپیک جدید ایجاد کنید
موفق باشید

سلام دوست گرامی
دیباگرم سوخته یعنی روی یه مادربرد گذاشتم ولتاژ کم زیاد می شد دیباگر رو سوزوند و دیگه در دسترس نیست الان که اینجا این پست رو گذاشتم
این تاپیک مشکلات مادربرد و سایر مادربردها میباشه و من به خاطر همین اینجا اعلام کردم وبه خاطر بهتر بودن تاپیک و تبدیل نشدن این تاپیک به بایگانی ها گفتم که بهتر اینجا باشه که اگه دوستانی در اینده اینجا رو مطالعه کردن بقیه صفحات رو هم ببینن که مشکلات مادربرد رو دیده باشن
باز هم اگه به نظر شما میگین که بهتره توی یه تاپیک جداگانه باشه مساله ای نداره میتونیم این کار روبکنم این از نظر من راحتر هم هست چون دیگه نیازی نیست دو ساعت دنبال تاپیکی بگردم که تقریبا نزدیک به مشکل من باشه

بالا