آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تعمیر دی وی دی رام لپتاپ

s_ali_m

کاربر
2012-02-06
203
1,077
تهران خ جمهوری
سلام
هر نوع که نه.
تو لپ تاپ قدیمیا سوکتاشون فرق داشت و نمیشد.
ولی الان که همه ساتا شده میشه.
الان من کلا سه مدل دیدم.
مکشی-معمولی- اسلیم

barane

کاربر
2012-11-03
1
4
سلام
منم این مشکل رو دارم من لپتاپم asus هست و تازه خریدم موقع نصب برنامه های حجیم که چند تا دی وی دی میشه اخرای کار دی وی دی رام از حرکت وایمیسه !! چرخش دی وی دی زیاد میشه و هی کم میشه . آخرش هم وای میسه !!!
نمایندگی هم میگه مشکلی نداره و مشکل از دی وی دی هست و...
یه سوال دارم میشه هر نوع دی وی دی رام رو برای لبتاپ نصب کرد یعنی سایز استاندارد دارن دیگه !! و اینکه چه دی وی دی رامی مناسبه ؟

استفاد مداوم و بدون استراحت از دي وي دي رام موجب پيش اومدن اين مشكل ميشه .نكته:از دي وي دي رام براي طولاني مدت استفاده نكنيد.بشتر سعي كنيد از كپي استفاده بشه فيلمهاي divx و غيره.اين مشكل اگه تعميركار هستيد حل ميشه
با شوكه دادن (ولت سينوسي لحظه ايي .جريان بالا )به موتور اسپيندل و اسنيد
يا حق

poorya66

کاربر
2012-12-29
3
6
سلام
من یه مشکل دارم.
سی دی و دی وی دی رو که تو دی وی دی رام میزارم،dvd rom شروع میکنه به بوق زدن پشت سر هم ! cd و dvd رو هم نمی خونه! یهو اینطوری شد! مشکل از کجاست؟
ممنون کیشم راهنمایی نید

poorya66

کاربر
2012-12-29
3
6
سلام
من یه مشکل دارم.
سی دی و دی وی دی رو که تو دی وی دی رام میزارم،dvd rom شروع میکنه به بوق زدن پشت سر هم ! cd و dvd رو هم نمی خونه! یهو اینطوری شد! مشکل از کجاست؟
ممنون کیشم راهنمایی نید
دوستان متخصص می دونم شاید خواسته ی غیر معقول و عجولانه ای باشه اما باور کنید خیلی عجله دارم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jac

poorya66

کاربر
2012-12-29
3
6
با سلام دوست عزیز منظور شما از بوق چیه
سی دی رام بازر ندارد که بوق بزند

سلام
ممنون که جواب دادید.
خود بوق که نه! یه حالتی مثل بوق. دیدی وقتی می خواد سی دی یا dvd رو بخونه یه صداهایی از خودش در میاره؟!! یه همچین حالتی.

armin11

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2010-10-04
248
1,366
آخر دنیا
سلام

دوست عزیز لنز دی وی دی رامتو تمیز کن اگه مشکل حل نشد باید لنز رو تعویض کنی
البته اگه پتانسیو متر داشته باشه میشه یکم با اونم ور بری شاید مشکل حل بشه اما خیلی باید احتیاط کنی چون پتانسیومترش خیلی زود خراب میشه
پس با احتیاط یه کم در جهت عقربه های ساعت بچرخونش

آخرین ویرایش:

koroosh_kabir

کاربر
2007-10-15
3
49
سلام
2 تا بلوریرایتر دارم که باهاش زیاد رایت شده و فکر می کنم که اپتیکش خراب شده باشه. کسی می تونه راهنمایی کنه که از کجا می تونم تهیه کنم؟ یا تعمیرکاری می شناسید که این کار رو انجام بده؟
ممنون.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jac

habib2009

کاربر
2008-07-19
2
0
درود
ایسی سرو بلوری رایتر پایونیر به شماره R2A3 رو از کجا تهیه کنم؟

بالا