آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

حذف پسورد بایوس لب تاب اچ پي مدل HP Pavilion DV6 3141SE

mohammadra51

کاربر
2011-09-13
2
2
با سلام به شما عزیزان
تو رو خدا راهنمایی کنید چه جوری پسورد موقع روشن شدن لب تاب رو بردارم آخه جدید خریدم حدودا 8 ماهه رمز رو هم دارم
ممنـــــــــــــــــون از راهــــــــــــــــــنمایی شما دوستان

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
پاسخ : حذف پسورد بایوس لب تاب hpDV6 3141SE

با سلام
دوست عزیز یه راهش باز کردن لپ تاپ و در آوردن باطری بایوس و دوباره جا گذاشتنه با این کار تمام اطلاعات CMOS به حالت پیش فرض برمیگرده.
یه راه دیگه استفاده از جامپر clr cmos هستش در صورت وجود.
یکی دیگه هم عوض کردن آی سی بایوسه.
کدهای جادویی رو هم آزمایش کنید.
یا علی.

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369

سلام دوست من.
لپ تاپ مثل PC نیست که پسورد درون بایوس ذخیره بشه که بتوان با برداشتن باطری پسورد حذف بشه.با برداشتن باطری روی لپ تاپ تنها اتفاقی که میوفته ممکنه برنامه روی بایوس به کلی حذف بشه که در اون صورت حتما باید لپ تاپ رو به یه تعمیرگاه ببری تا با پروگرامر اونو پروگرام کنه.
پسورد درون لپ تاپ داخل یه ایسی حافظه از نوع EEPROM ذخیره میشه که با قطع منبع تغذیه (باطری مادربرد) اطلاعاتش پاک نمیشه.بهترین راه استفاده از Master Code هایی هست که تو اینترنت هست.راه دیگه هم باز کردن لپتاپ و وصل کردن 3.3V به پایه ریست آی سی EEPROM هست که اونم باید از روی دیتا شیت انجام بشه و کار هر کسی نیست...

• Like

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084

سلام دوست من.
لپ تاپ مثل PC نیست که پسورد درون بایوس ذخیره بشه که بتوان با برداشتن باطری پسورد حذف بشه.با برداشتن باطری روی لپ تاپ تنها اتفاقی که میوفته ممکنه برنامه روی بایوس به کلی حذف بشه که در اون صورت حتما باید لپ تاپ رو به یه تعمیرگاه ببری تا با پروگرامر اونو پروگرام کنه.
پسورد درون لپ تاپ داخل یه ایسی حافظه از نوع EEPROM ذخیره میشه که با قطع منبع تغذیه (باطری مادربرد) اطلاعاتش پاک نمیشه.بهترین راه استفاده از Master Code هایی هست که تو اینترنت هست.راه دیگه هم باز کردن لپتاپ و وصل کردن 3.3V به پایه ریست آی سی EEPROM هست که اونم باید از روی دیتا شیت انجام بشه و کار هر کسی نیست...
سلام دوست عزیز
این گفته شما درسته ولی تو بعضی از لپ تاپ ها مثل دل اینجوریه ( برای همه صدق نمیکنه )کافی ای سی EEPROM را پیدا کرده و پایه 6 و 7 را به شاسی اتصال دهیم یا در صورت نرفتن مشکل از نرم افزارهای مربوطه استفاده کنیم.
یا علی.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ICT-ELEC

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369

مرسی بابت پاسختون...

ببینید هر آیسی حالا چه EEPROM باشه یا هر چیز دیگه یه دیتاشیت داره که مشخص میکنه هر پایه از ایسی چه وظیفه ای داره.پایه ای که باعث ریست شدن یا به اصطلاح پاک کردن حافظه EEPROM میشه که پسورد درون اون ذخیره میشه میتونه پایه 1 باشه یا 7 یا .... که این پایه رو از روی دیتاشیت میشه به راحتی پیدا کرد و باید اونو به یه ولتاژی که تو دیتاشیت نوشته (معمولا از 3 ولت تا 5 ولت) هست وصل کرد.

• Like

mohammadra51

کاربر
2011-09-13
2
2

:eek:k::eek:k:
با تشکر از همه دوستان من خیلی دنبال این موضوع بودم وخوشبختانه پیداش کردم البته جا داره از دوست خوبم امین جان تشکر کنم که تجربه خوبی داشت بدون هبچ گونه دست کاری لب تاب (( این در صورتی است که رمز را داشته باشیم ))
وارد بایوس میشیم رمز را وارد می کنیم در قسمت پایین که از ما رمز جدید می خواد رو خالی میگذاریم ok میکنیم در قسمت سوم هم همین کار را تکرار می کنیم یعنی خالی میگذاریم ok می کنیم به همین سادگی رمز پاک میشه

• Like

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران

اگر رمز رو داشته باشید که دیگه مشکلی نیست. موضوع این تایپیک و مشکل همه کاربرها اینه که رمز رو ندارند ....

winxp2

کاربر
2009-01-24
10
30
بسیار عالی
اگر امکانش هست یکی ازدوستان دیتاشیت یه نمونه از ic های eeprom رو بزاره تا ببینیم به چه صورت هست

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084

hadi_e

کاربر
2010-09-24
5
14
دویت عزیز من که از داخل این دیتا شیت چیزی نیافتم که به اون چیزایی که توی پست های قبل در موردش توضیح داده بودند مربوط بشه اگه کسی فهمید لطفا یه توضیحی بده که چطوری از روی دیتا شیت شماره ی پایه ها و مقدار جریانی که باید به پایه وصل بشه تا رمز ریست بشه رو میشه پیدا کرد؟؟

• Like
بالا