آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تغییر تنظیمات در SETUP لپتاپ ASUS X42J

mehranhafezi

کاربر
2010-11-29
34
50
سلام دوستان لطفا هرکی می تونه زود منو راهنمایی کنه
یه لپتاپ ASUS X42J هست که توی SETUP تنظیماتشو دستکاری کردم , وبعدش SAVE کردم ولی دیگه بالا نمیاد و فقط صفحه سفید میشه آیا راه حلی بجز باز کردن دستگاه داره و اگه نداره آیا بصورت دستی با درآوردن باطری و CLER CMOS میشه مشکل رو حل کرد یا باید پروگرام بشه؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
سلام
شما تنظیمات بایوس رو دست هم بزنیدسیستم تا مرحله وارد شدن به تنظیمات بایوس بالا میاد. مگه اینکه ایراد سخت افزاری داشته باشه. یعنی میتونید دوباره وارد تنظیمات بایوس بشید و تنظیمات رو ریست کنید. ممکنه بایوس ایراد داشته!!

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,675
176,807
iRanTK.iR
سلام دوستان لطفا هرکی می تونه زود منو راهنمایی کنه
یه لپتاپ ASUS X42J هست که توی SETUP تنظیماتشو دستکاری کردم , وبعدش SAVE کردم ولی دیگه بالا نمیاد و فقط صفحه سفید میشه آیا راه حلی بجز باز کردن دستگاه داره و اگه نداره آیا بصورت دستی با درآوردن باطری و CLER CMOS میشه مشکل رو حل کرد یا باید پروگرام بشه؟

سلام

اگر تنظيمات دستکاري شده باشه و اطلاعات بايوس از بين نرفته باشه و مطمئن هستيد اشکال از بايوس دستگاه هست خوب ممکن هست با برداشتن باتري مشکل حل بشه ، اما اگر اطلاعات بايوس از بين رفته باشه بايد آي سي رو خارج کرده و پروگرام کنيد .

اما معمولا با دستکاري بايوس اطلاعات از بين نميره و ممکن هست مشکل ديگه اي داشته باشيد .

شما يک مانيتور به خروجي گرافيک وصل کنيد و ببينيد اونجا تصوير هست يا نه ؟

موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sistana

mehranhafezi

کاربر
2010-11-29
34
50
مشکل این بود که تنظیمات SATA MODE توی ADVANCE این مدل لپتاپ فقط دو گزینه ی AHCI و IDE داره ولی من قصد داشتم اونو روی ATA تنظیم کنم که ویند.ز XP نصب کنم اما ATA MODE نداشت کسی می تونه راهنمایی کنه ؟ ممنون می شم

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,675
176,807
iRanTK.iR
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Shami
بالا