آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

رعایت نکات ایمنی در تعمیر پاور کامپیوتر

khayam

کاربر
2011-08-25
9
31
با سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید محترم
بنده در تعمیر پاور تازه کارم و هر موقع که خودم پاوری را دستکاری یا تعمیر میکنم و خازن یا آی سی های سوخته و خراب را با نو عوض میکنم آنرا روی کامپیوتر قرار داده و به برق شهر وصل میکنم اما در لحظه زدن دکمه روشن/خاموش پاور و روشن کردن کامپیوتر دچار ترس و دلهره میشوم که دچار برق گرفتگی یا انفجار قطعات داخلی پاور نشوم چون از صحت عملکرد قطعات تعویضی و نوع تعمیر انجام شده مطمئن نیستم،و همچنین میترسم که به بدنه پاوری که به برق شهر وصل شده دست بزنم و میترسم دچار برق گرفتگی شوم حالا از دوستانی که تجربه تعمیر قطعات الکتریکی و الکترونیکی دارند خواهش میکنم که بطور کامل برایم توضیح دهند که آیا این اتفاقات ممکن است رخ بدهد؟ و برای جلوگیری از این موارد چه باید بکنم؟ و کلا چکار باید بکنم که با اطمینان بیشتری این کار را انجام دهم؟منتظر نظرات ارزشمند و راهنمایی استادان عزیز هستم و اگر سوالاتم مبتدیانه است مرا ببخشید متشکرم.

aminp61

کاربر
2010-12-30
101
421
IRAN
دوست عزیز سلام
شما قبل از هرچیز بایدیک لامپ تست سری تهیه کنیدکه مدار آن درزیر برایتان گذاشتم اگر آدرس بازنشد در بخش مربوط به پاور صحفه 2 هست این مداراز انفجار قطعات جلوگیری کرده و مشخص کننده اتصال کوتاه در پاور است بعدمواظب باشید بغیر از محل اتصال پیچها هیچ جای دیگری به کف بدنه پاور اتصال نداشته باشد در بعضی پاورهایک پایه پلاستیکی در وسط برد وجوددارد که مانع اتصال برد به کف میشود در موقع تعمیر حتما کابل برق را جدا کنید به قطعی توسط کلید اطمینان نکنید در صورت تعویض قطعه پایه هارابه اندازه بقیه قطعات کوتاه کنید که به بدنه اتصال نکند امیدوارم مفید باشدبا آرزوی موفقیت برای شما
ازاساتید محترم معذرت می خوام که جسارت کردم
http://www.irantk.ir/attachments/27218d1285689662-.jpg

بالا