آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

رعایت نکات ایمنی در تعمیر پاور کامپیوتر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

khayam

کاربر
2011-08-25
9
31
با سلام
دوستان عزیز بنده هر وقت که پاوری را خودم دستکاری یا تعمیر میکنم و خازن یا بعضی از آی سی های سوخته را با نو تعویض می کنم وقتی که آنرا به برق شهر میزنم و میخواهم آنرا امتحان کنم که درست کار میکند یا نه موقع زدن کلید (روشن/خاموش) دچار ترس و دلهره می شوم که دچار برق گرفتگی یا انفجار قطعات پاور نشوم، چون از صحت عملکرد قطعات تعویضی مطمئن نیستم،حالا از دوستانی که آشنایی با تعمیرات قطعات الکتریکی و الکترونیکی دارند خواهش میکنم راهنمایی کنند که چگونه می توانم از این اتفاقات جلوگیری کنم و آیا اصلا این تصورات من در مورد برق گرفتگی و انفجار قطعات درست است یا خیر؟ و نکات ایمنی لازم را در این مورد بطور کامل برایم توضیح دهند متشکرم.

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان
با عرض سلام

خیلی ساده ، از یک تست لامپ استفاده نمایید ، یعنی سر راه یکی از سیم ها یک لامپ قرار دهید و اگر خیلی از برق میترسید یک ترانس ایزوله نیز در محل کارتان نصب کنید

REZA164690

مدیر بخش تلویزیون های crt
مدیر بازنشسته
2008-04-13
2,671
28,576
ایران
با سلام
دوستان عزیز بنده هر وقت که پاوری را خودم دستکاری یا تعمیر میکنم و خازن یا بعضی از آی سی های سوخته را با نو تعویض می کنم وقتی که آنرا به برق شهر میزنم و میخواهم آنرا امتحان کنم که درست کار میکند یا نه موقع زدن کلید (روشن/خاموش) دچار ترس و دلهره می شوم که دچار برق گرفتگی یا انفجار قطعات پاور نشوم، چون از صحت عملکرد قطعات تعویضی مطمئن نیستم،حالا از دوستانی که آشنایی با تعمیرات قطعات الکتریکی و الکترونیکی دارند خواهش میکنم راهنمایی کنند که چگونه می توانم از این اتفاقات جلوگیری کنم و آیا اصلا این تصورات من در مورد برق گرفتگی و انفجار قطعات درست است یا خیر؟ و نکات ایمنی لازم را در این مورد بطور کامل برایم توضیح دهند متشکرم.
ميتونيدازيك پريزسري ويك لامپ 200واتي استفاده كنيد

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت دوست عزیز
این کاری که به شما میگم را انجام بده
شما اول به یک کابل برق پاور نیاز دارید بعد از وسط سیم یک رشته را قطع کن ( فاز یا نول فرقی نمی کنه ) و بجاش به کمک یک لامپ با سرپیچ به همان رشته ای که قطع کردی وصل کن حل میشه
اگر باز هم موفق نشدی اعلام کن تا به کمک عکس مشکلت را حل کنم

AREF1369

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-11-16
602
6,362
ایران
با درود خدمت دوست عزیز
این کاری که به شما میگم را انجام بده
شما اول به یک کابل برق پاور نیاز دارید بعد از وسط سیم یک رشته را قطع کن ( فاز یا نول فرقی نمی کنه ) و بجاش به کمک یک لامپ با سرپیچ به همان رشته ای که قطع کردی وصل کن حل میشه
اگر باز هم موفق نشدی اعلام کن تا به کمک عکس مشکلت را حل کنم
با سلام خدمت اقای امجدی-یک تعمیر کار گفت مدار لامپ تست شامل یک دیود و یک خازن با ولت بیش از 220 ولت هم هست.ایا صحت دارد؟

pcbh

کاربر
2012-04-04
88
496
سلام و خسته نباشید همکاران محترم . منظور از اینکه میگویید لامپ سر راهش بذارید چیه . دوم یعنی اگه پاور مشکل داشته باشد دیگه صدمه نمی زند . تشکر

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست گرامی منظور از اینکه سر راه لامپ قرار گیرد این است که وقتی تغذیه خراب است و اتصالی کرد به جای اینکه قطعات بسوزد لامپ کامل روشن میشود و ما میفهمیم در مدار اتصالی وجود دارد و سریع برق را میکشیم و بررسی میکنیم . این راه خیلی کمک میکند
موفق باشید

mehrastan

کاربر
2012-11-02
2
1
اگه میشه عکس این عمل و میذارید ممنون اگه به ایمیل منم بفرستیت که محبت کردید.arsi_57@yahoo.com

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: stux
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا