آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعمير مودم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
دوستان كسي مي دونه ترانزيستوري كه توي مودم كارش شماره گيري هست چيه ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aramis

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
دوستان كسي مي دونه ترانزيستوري كه توي مودم كارش شماره گيري هست چيه ؟

با سلام :
دوست عزيز يه وقت من يه مودم ديلينك داشتم كه خط را يك رله مينياتوري قطع وصل ميكرد كه درايور رله هم يك ترانزيستور smd بود ولي از روي مدارش متوجه شدم كه يك ترانزيستور npn معمولي tun هم ميتواند كار ساز باشد از c1815 استفاده كردم در غير اين صورت بيشتر توضيح دهيد كه مودم چه نوع و چيست ؟
(دايال اپ ) مارك و رله دار يا فاقد رله و ......
با تشكر.
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aramis

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
مودم رله دار هست مارك smartlink شماره گيري نمي كنه گاهي اوقات صداي رله بيرون مياد گاهي هم نه .

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,596
هرمزگان
www.irantk.ir
دوست عزيز شما قبل از شماره تلفن isp يك كلمه p بزار ببين ايا شماره گيري ميكنه يا نه

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
مودم رله دار هست مارك smartlink شماره گيري نمي كنه گاهي اوقات صداي رله بيرون مياد گاهي هم نه .

با سلام :
با اين توصيف اصولا ترانزيستور درايو رله شما احتمالا سالم هستش و معمولا خود رله زودتر از ترانزيستور اسيب پذير هست رله را تعويض كنيد .
واما در مورد ترانزيستور فوق اگر خط مثبت باتري به يك سر سيم پيچ رله وصل شده و سر ديگر ان به كلكتور ترانزيستور ... ميتونيد از يك ترانزيستور tun مثل c1815 كه سويچ ميباشد استفاده كنيد در صورت عكس اين قضيه بايد از ترانزيستور tup مانند A1015 استفاده كنيد .
ترجيحا رله را تعويض كنيد يا اينكه سيستم شماره گيري را از پالس به تون تغيير دهيد و از شر رله و ترانزيستور راحت شويد.
با تشكر .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN

باسلام

احتمالات

1. یا اسلت اش(سوکت) را تغییر بده ودوبار تعریف کن --یا چند بار از اسلت در بیار ودوبار بزن تا غشایی که

روی پین ها ایجاد میشه وگاها مانع اتصال مناسب میشه را از بین ببرد

2. خازن های روی خط ولتاژ را روی مودم تعویض کن .اگر نشد رگولاتور ( حالا از هر نوعش که بود)

3. اگر مودم جامپر دار است --جامپر را روی 5 ولت بزن

موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی
دوست من این کارها را انجام بده نتیجه رو بگو
1) درایور مودم را پاک و دوباره نصب کن ( درایور حتما با شاسی مودم و نوع ویندوز مطابقت کند)
2) سرویس پک ویندوز رو برام بنویس
3) سیم و خط تلفن رو چک کن

• Like

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
دوست من این کارها را انجام بده نتیجه رو بگو
1) درایور مودم را پاک و دوباره نصب کن ( درایور حتما با شاسی مودم و نوع ویندوز مطابقت کند)
2) سرویس پک ویندوز رو برام بنویس
3) سیم و خط تلفن رو چک کن
دوست عزيز من از اين مدل مودم 5 تا ديگه هم دارم كه مشكلي ندارن ولي اين يكي اين مشكل رو داره پس مشكل از چيزايي كه مي گيد نيست .

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
دوست عزيز من از اين مدل مودم 5 تا ديگه هم دارم كه مشكلي ندارن ولي اين يكي اين مشكل رو داره پس مشكل از چيزايي كه مي گيد نيست .
با سلام :
دوست عزيز خرابي كنتاكت ها و مغناطيس رله تاكيد ميكنم تست كنيد اميدوارم مشگلتون حل بشه و نهايتا نتيجه را هر چي بوده حتما بزاريد .
با تشكر .
موفق باشيد .

• Like

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN

باسلام

آقای ( زیرنویس ) نظری به تایپک 6 هم بنداز

ضمنا با توصیفی که کردید . ترانزیستورراه انداز ( ولتاژ رله) را هم چک کنید ویا تعویض کنید البته بعد از موارد تایپک 6

موفق باشید

• Like
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا