آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: نحوه تعویض چیپ گرافیک

balot

کاربر vip
کاربر
2011-07-31
272
173
باسلام

از اساتید عزیز خواهشمندم باتوجه به این که قیمت هیتر مادون قرمز گرونه نحوه شابلون زدن رو توضیح بدن و عکسهای این شابلونها رو

هم نشون بدن واز کجا وبا چه قیمتی می شه تهیه کرد .

باتشکر از همه .

چینی چی

کاربر
2010-12-20
58
445
شما برای شابلون زدن باید Pack Stencil و fixure رو داشته باشید که قیمت مرغوبش حدود 800 هزار تومنه و جنس نامرغوب 300 هزار تومن .
برای زدن چیپ هم حداقلش باید مادون قرمز IR داشته باشید که 400 هزار تومنه . اما درصد خطای IR خیلی بالاست مخصوصاً روی لپ تاپ که بردش نازکتر از Pc است و احتمال چسبیدن لایه های PCB زیاده . پیشنهاد می کنم که حداقل از یک BGA Machine قیمت 3 میلیون تومان استفاده کنید .

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی
دوست عزیز فکر کنم شما گرون گرفتید Pack Stencil و fixure با هم 150 تا 200 هزار تومان است. و اما حتما نیاز به هویه نوری (به اصطلاح میگن اینفراد) نیست با هویه هوای داغ یا سشوار صنعتی یا حتی بعضی هیترهای المنتی مخصوص هم میتوان چیپ را تعویض کرد.
و اما در مورد هویه اینفراد اکثر هویه های موجود در بازار چینی بوده نوری میباشند یعنی با یک لامپ هالوژن حرارت
و نور شدیدی تولید میکنند. در حالی که هویه اینفراد نوری قابل رویت با چشم غیر مصلح ندارد. در ضمن قیمت هویه اینفراد بالای 1 میلیون تومن میباشد. قیمت بالای این دستگاه به خاطر تکنولوژی بالای آن میباشد که میتواند دمای قطعه در حال حرارت را اندازه گیری کند باعث خرابی حتی قطعات پلاستیکی نمیشود و فقط قلع را داغ میکند و به بورد هیچگونه آسیبی نمی رسد. دستگاه BGA Machine برای کارهای با تیتراژ بالا و بسیار دقیق با صرفه است، چون قیمت آن خیلی خیلی گران است و کار با آن نیاز به آموزش نرم افزار دستگاه دارد.(حتی صرف نمیکند شما برای 2 تا 3 تعویض در روز این دستگاه را تهیه کنید. البته این نظر شخصی من است)

ahmad...

کاربر
2010-10-01
13
21
سلام دوستان...آقا راهی واسه تعویض چیپ لپ تاپ هست؟من یه yaxun 862 D++ دارم اما هرچی حرارت میدم اصلا جدا نمیشه(فک کنم چون لحیم هاش لید فری هست واسه همونه)...راهی دوستان بلدن که با این دستگاه بشه چیپ لپتاپ رو در آورد؟اینی که میگین با سشوار صنعتی هم میشه چیپ رو در آورد چه جوریه؟به بورد که آسیب نمیزنه؟با هویه معمولی چهطور ؟کلا چه جوری میشه؟ممنون

s_ali_m

کاربر
2012-02-06
203
1,077
تهران خ جمهوری
سلام
کار سختی نیست, فقط دقت میخواد.
مینتو یه جا ثابت کن, بعدش با سشوار(هیت گان) از زیر بهش هیت بده. فقط موقع گرما دادن حواست باشه اولا کمکم دما رو بالا ببری دوما اینکه نباید سشوارو رو یک نقطه ثابت نگه داری و دائم باید تکونش بدی
وقتی لحیم هاش ذوب شد با وکیوم پیک یواش بر میداری.
حواست باشه موقعه برداشتن چیپ به مینت ضربه نزنی که بقیه قطعاتت میریزه!

بالا